Skocz do zawartości
qrec1

Deltec APF600 VS Schuran 120

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie któy odpieniacz lepiej wybrać

Deltc APF600 czy Schuran 120

uzywany deltec niecałe 700zl ,schuran okolo 750zl

akwarium ok 500l w biegu ( koral miękie +lps ) +niewielka obsada ryb

(uzywany deltec niecałe 700zl ,schuran okolo 750z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec jest większy , matowieje, produkuje więcej bąbli ale działanie tych pienideł jest inne tu igła a schuran venturi nie ważna jest tutaj aż taka liczbą bąbli bo czasem trzeba przykręcić odpieniacz.

Schuran wygląda wiecznie jak nowy ale wrażliwszy jest na zmiany parametrów w baniaku.

U mnie przez blisko tydzień nie pienił po tygodniu jak wsadziłem wywalił więcej niż kiedykolwiek ma swoje odchyły od normalności.

Oba są ok wybór to kwestia gustu. Mój przyjaciel ma apfa600 a ja mam schurana 120.

Schuran pociągnie 300-800l sps / lps / miękkie

Ja mam na 500 obieg spory zapas przy lps i miękkich, zawor na wylocie 100% otwarty i jeszcze stłumiony na powietrzu.Jak złapie rytm to na otwartym zaworze potrafią się caulastrea i euphyllia kurczyć.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie mam APFa 600 tylko APH 500, ale to praktycznie ten sam sprzęt tylko niższy. Moja opinia jest taka: Deltec włączasz, ustawiasz i działa. Schuran włączasz, ustawiasz, ustawiasz i nic nie pieni. Ponoć jak już zacznie pienic to bedzie super. Ja się nie doczekałem i sie pozbyłem. Co do jakości wykonania, to jakos wolę Delteca, chociaż Schuran też jest solidny


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaleta APFa - nie wymaga stałej wysokości poziomu wody w komorze

piana super od samego dna

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patryk1977

Ja też mam deltecApf600 pienidło super ,troche mocny,ale zawsze można go skręcić a w razie potrzeby masz zawsze rezerwe do podkrecenia na max :),przy 500l w zupełności wystarczy aż nadtto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz podłaczone pod spływ czy dodatkową pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500l w obiegu? Toż przecież i schuran 150 tego nie uciągnie. Ja mam 400l w obiegu i 150-kę napędzaną AquaNową 6500 i jaj nie urywa.


03.09.2011 ~ 400netto - 29.06.2015 zlikwidowane - przeprowadzka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500l w obiegu? Toż przecież i schuran 150 tego nie uciągnie. Ja mam 400l w obiegu i 150-kę napędzaną AquaNową 6500 i jaj nie urywa.

Widocznie słabo się znasz lub masz wadliwy sprzęt :D

Ja mam 120 napędzaną fabryczną pompą i ciągnie baniak 500l o "wymaganiach autora" problemu z niczym nie mam, a jak ustawie na mokro to korale się gorzej pompują. Zapas mocy jest regulacja zaworem na wylocie i pompa przykręcona na wlocie , pojemność kubka też starcza.

Jedni narzekają inni nie , trzeba przyznać że schuran jednak ma czasem odskoki od normalności patrząc po różnych komentarzach i po sobie ale mam dokładny obraz tego co chce autor i z twoją opinią się nie zgodzę.

Znam kilka osób na forum które właśnie mają schurany 120-150 w zbiornikach 250-600l i są zadowolone, udzielają się miedzy innymi w tematach schuran ale są też takie osoby które napisali z kosmosu opinie.

Nie chwale bo mam tylko mówię jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o schurana to gdzies już wcześniej czytałem, miewa jakies odchyłki od normalnego działania, nie słyszałem takich opini o deltec apf600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kup Deltec.

Problemem w schuranach może być nieodpowiednie czyszczenie, zwężka nie lubi być brudna.

Podobnie trzeba dbać o wąż od pompy i zaworek. Raz na 2-3 miesiące schurana warto rozebrać i dobrze wyczyścić np octem.

Igła nie jest tak podatna. Jest ciekawy artykuł na reefmani o schuranie możesz poczytać.

Mnie w schuranie podoba się ta większa prostota mniej rur,1 pompa,zawsze wygląda jak nowy i jest sporo mniejszy jakby nie patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tłumika bez niego jest głośno , ja akurat mam taką końcówkę do regulacji powietrza od zwykłego filterka aquaszut znacząco wycisza ale nie zależy mi na ciszy bo mam ulice za oknem wiec i tak i tak jest głośno. Można to jeszcze owinąć watą lub samemu zrobić tłumik z jakiegoś pudełka zrobić w tym 2 otwory i do środka dać waty lub najlepiej już kupić z tłumikiem i na wylocie trójnik jak dobrze pamiętam 40mm i rura żeby nie pluskało zrobić lekki spływ po skosie.

Dobry tłumik wyciszy tak że nie powinno nikomu przeszkadzać.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak naprawde, to Schurany sa jednymi z najcichszych odpieniaczy. Na wezyk powietrza warto zalozyc tlumik (wystarczy z buteleczki po testach z rurka) i jest prawie nieslyszalny. Jasne, na wylocie trzeba dac kolanko i rurke dociagnac pod poziom wody.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat odnośnie schurana 150.

Po co jest ta rurka z zaworkiem na kolanku idącym do pompy? Jak odkręce zaworek to tryska z niego woda. Jeśli tak ma być to jak to ustawić?


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.