Skocz do zawartości
Marcin_

[300l] Przyjaciele z Rafy

Rekomendowane odpowiedzi

@macin jak tam sliczne acroporki??zapodalbys jakies fotki???moge zapytac gdzie mieszkasz???zobaczyc taki zbiornik live byloby za***iscie.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22/04/2017 o 13:13, grzegorz.p napisał:

@macin jak tam sliczne acroporki??zapodalbys jakies fotki???moge zapytac gdzie mieszkasz???zobaczyc taki zbiornik live byloby za***iscie.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

Korale mają się dobrze (szału nie ma ale wyglądają optymalnie) 

Nowych zdjęć nie mam, ale mam filmik :)

Mieszkam w okolicach pruszkowa.

 


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Marcin_ napisał:

Korale mają się dobrze (szału nie ma ale wyglądają optymalnie) 

Nowych zdjęć nie mam, ale mam filmik :)

Mieszkam w okolicach pruszkowa.

 

Toż to po sąsiedzku ze mną, muszę się do ciebie wybrać na rekonesans ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marcin poprostu akwa wymiata.Cos pieknego.Calosc sprawia ezoteryczne wrazenie.A te tlo...Waw..kolorowe acroporki super sie przed nim odznaczaja...Na jakiej soli aktualnie baniaczek leci???pozdrowka grzegorz

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, grzegorz.p napisał:

@marcin poprostu akwa wymiata.Cos pieknego.Calosc sprawia ezoteryczne wrazenie.A te tlo...Waw..kolorowe acroporki super sie przed nim odznaczaja...Na jakiej soli aktualnie baniaczek leci???pozdrowka grzegorz

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki :P

W tej chwili na soli Fauna Marin, wcześniej RedSea Niebieskiej. Jak skończy mi się wiaderko FM, to planuje wrócić do RedSea (jakoś bardziej mi odpowiadała - co muszę stwierdzić jest dość subiektywne) lub przejść na Colombo.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj @Marcin ,przewertowalem ponownie twoj watek,wspomniales ze zmieniles ocet na zeostart ,co bylo tego powodem?,system prowadzisz obecnie na "pelnym" zeo czy tylko niektore skladowe tej metody?.Czy przy dozowaniu octu miales "lepsze" wyniki ?Pozywka dla bakterii jest nadal zeostart? .Przepraszam za te wszystkie pytanka..moglbys Cos skrobnac w temacie?pozdrawiam grzegorz

P.S.sorki za wszelkie bledy....


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2017-5-6 o 23:45, grzegorz.p napisał:

Witaj @Marcin ,przewertowalem ponownie twoj watek,wspomniales ze zmieniles ocet na zeostart ,co bylo tego powodem?,system prowadzisz obecnie na "pelnym" zeo czy tylko niektore skladowe tej metody?.Czy przy dozowaniu octu miales "lepsze" wyniki ?Pozywka dla bakterii jest nadal zeostart? .Przepraszam za te wszystkie pytanka..moglbys Cos skrobnac w temacie?pozdrawiam grzegorz

P.S.sorki za wszelkie bledy....

Dozowałem ocet + NaNO3. Przeszedłem na ZeoStart bo jakoś nie chciało mi się walczyć z ustaleniem proporcji pomiędzy dozowanymi składnikami (co w zeostarcie jest już ustalone).

W tej chwili wróciłem do octu (wcześniej pełny podstawowy ZEOvit - ZeoStart+Zeolit+ZeoBak+ZeoFood+...). Od około pół roku nutrientów pozbywam się za pomocą octu + Rowa + odpieniacz - i taka kombinacja (na chwilę obecną :)) dla mnie najlepiej działa.

Czy wyniki lepsze? - nie wiem, wydaje mi się, że przy każdej z dostępnych metod eksportu nutrientów można uzyskać podobne efekty.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - zdjęcie zakończyło swój żywot z początkiem miesiąca.

35517989562_077d6d5107_c.jpg

 

Po prawie dobie bez prądu - pożegnałem się z C.Loricula oraz Forcipigerem [emoji20] - podjęliśmy szybką decyzję o eksporcie całej zawartości akwarium do przyjaciół akwarystów.

 

Decyzja okazała się o tyle słuszna, że to nie była tymczasowa przerwa w dostawie energii elektrycznej, a naprawdę istotna - trwała cztery doby.

 

Czeka mnie na chwile obecna start od początku, ale jak to mówią "co nas nie zabije to nas wzmocni".

 

 

Ponizej kilka fotek które udało mi się zrobić na kilka dni przed armagedonem.

 

35731915696_6a5736a45b_b.jpg

 

35603121582_05bd485fe9_b.jpg

 

35384739530_41b3bdd6d6_b.jpg

 

35731895646_b11aa8de65_b.jpg

 

34962723933_dca24accc4_b.jpg

 

35640826801_3a60895e17_b.jpg

 

35384730240_f192fc5048_b.jpg


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra! Współczuję straty. To przez burze prądu brakło? Tyle czasu to i UPS by nie pomógł.

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przez burze prądu brakło?

Tak, to konsekwencja burz.

aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykry widok. Naprawde szkoda. I teraz nasuwa sie pytanie co zrobić by zabezpieczyć się przed takimi sytacjami. UPS nie wytrzyma tyle, chyba ze by mieć własny generator prądu.

Edytowane przez Mariusz93 (wyświetl historię edycji)

Telechina - Nowości oraz recenzje chińskich telefonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mały generatorek 1200 W,a niech sobie pyrka na wolnych obrotach na balkonie, a żeby było ciszej, skrzyneczka obłozona wewnętrznie i zewnętrznie pianką wygłuszającą.
tylko rurka tłumika od spalin wyciągnięta poza skrzyneczkę i gniazdko.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory koledzy ale nie potrafię zrozumieć jak można czekać dobę na dostawę prądu, jestem przekonany ze w ciagu godz no max dwóch można było taki agregacik skitrać przeciez nie mieszkamy na alasce:ph34r:, tyle tematów juz o tym bylo naprawde wybaczcie ale nie rozumiem jak mozna bylo na to pozwolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykły agregat może uszkodzić sprzęt.Dziś u mnie nie było prądu 4 H i jadę na akumulatorze i przetwornicy volta sprzęt super za tą kasę i się sprawdza.Mam start akumulator od auta ale dokupie 2 i myślę że z 40 H na dwóch wytrzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w razie takiej czarnej godziny kupilam sobie napowietrzacz na baterie, zeby dać rybom zabezpieczenie na czas skombinowania awaryjnego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Nik@ napisał:

Ja w razie takiej czarnej godziny kupilam sobie napowietrzacz na baterie, zeby dać rybom zabezpieczenie na czas skombinowania awaryjnego zasilania.

Jest to jakieś rozwiązanie ale jak wiesz,że prądu nie będzie 1-2h.Ja mieszkając w górach wiem że zwykle jest tak że brakuje go 1-24 h.Obieg musi być bo inaczej wszystkie bakterie padną a tego nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sory koledzy ale nie potrafię zrozumieć jak można czekać dobę na dostawę prądu, jestem przekonany ze w ciagu godz no max dwóch można było taki agregacik skitrać przeciez nie mieszkamy na alasce[emoji185], tyle tematów juz o tym bylo naprawde wybaczcie ale nie rozumiem jak mozna bylo na to pozwolic

Może jestem mało zorganizowany, ale prąd znikł jakoś o godzinie 20:00. Nie widzę w okolicy nocnych grup wsparcia. Eksport zwierzaków robiliśmy kolejnego dnia z rana.

aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsza pora jaka mogła sie trafic ja na parę godzin mam ups a potem wbijam do wypożyczalni sprzętu budowlanego po agregat lub ostateczność  market i kupuje, ups wpinam do agregatu i żaden sprzęt nie ma prawa paść .Przy naszym hobby takie procedury to podstawa :popo:szkoda zwierzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Marcin_ napisał:


Może jestem mało zorganizowany, ale prąd znikł jakoś o godzinie 20:00. Nie widzę w okolicy nocnych grup wsparcia. Eksport zwierzaków robiliśmy kolejnego dnia z rana.

Zakładając zbiornik morski trzeba się liczyć z tym że trzeba się zabezpieczyć w razie braku prądu.Dla samej pompy obiegowej. Ja pierw kupiłem akwarium potem przetwornice i następnie skała,korale i ryby.Dobrze że miał Ci kto pomóc:) w tym hobby ludzie są  super pomocni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, c-sys napisał:

najgorsza pora jaka mogła sie trafic ja na parę godzin mam ups a potem wbijam do wypożyczalni sprzętu budowlanego po agregat lub ostateczność  market i kupuje, ups wpinam do agregatu i żaden sprzęt nie ma prawa paść .Przy naszym hobby takie procedury to podstawa :popo:szkoda zwierzaków

Kolejnego dnia po zaniku zasilania objechaliśmy wypożyczalnie - agregatów brak, w sklepach/marketach budowlanych tak samo. Zwróć uwagę, że mówimy o awarii zasilania w całym dość sporym rejonie.

Ja podjąłem decyzje by zwierzęta przenieść do innych zbiorników - i nadal uważam, że to była najbardziej trafna decyzja.

BTW: Brak zasilania dla akwarium w tym przypadku wyglądało na najmniejszy problem - sąsiedzi np. nie mieli jak zagotować wody na mleko dla niemowlęcia.

9 minut temu, Deklus napisał:

Zakładając zbiornik morski trzeba się liczyć z tym że trzeba się zabezpieczyć w razie braku prądu.Dla samej pompy obiegowej. Ja pierw kupiłem akwarium potem przetwornice i następnie skała,korale i ryby.Dobrze że miał Ci kto pomóc:) w tym hobby ludzie są  super pomocni!

Widzisz, bo jak pisałeś zaniki zasilania w Twoim rejonie są normą u mnie to była pierwsza taka sytuacja od 10 lat. Moim zdaniem nie można się zabezpieczyć przed każdym zdarzeniem losowym.

Co do ludzi masz rację, w tym hobby pozytywnie posoleni przyjaciele to ogromna zaleta :) Pozostaje się tylko Cieszyć, że w okolicy mam takich wspaniałych znajomych, którzy zawsze są w stanie pomóc.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna szkoda. Piękne to akwarium. Ja po drugiej takiej wpadce zrezygnowałem z SPS.

Co do awaryjnych sytuacji, to chodzi mi po głowie rozwiązanie zasilane siłą mięśni. :-)

Kupić pompę taką do wiertarki i skonstruować jakąś przystawkę do rowerka treningowego, który posiadam :-D

Zostaje tylko problem grzania, bez światła powinno wszystko wytrzymać nawet dłuższą przerwę.

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam akwarium ?


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.