Skocz do zawartości
klex80

Około 200l pierwszej solanki

Rekomendowane odpowiedzi

:smiling: Moje niestety czasem wygląda różnie, raz lepiej raz gorzej. No ale cóż na pierwszym baniaku sie uczymy wszystkiego na własnej skórze a potem wyciągamy wnioski z lekcji ( a przynajmniej tak powinno być) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium regularnie coś grzebię i zmieniam :thumbsup: a na początku myślałem sobie że raz poukładam dobrze skały a potem to już zero ingerencji :vava:

Poniżej stan aktualny a dokładniej z wczoraj

1kopia.jpg2kopia.jpg3kopia.jpg

Coś nikt nie zagląda :(

No nic, ja jednak wklejam kolejny filmik - taki urodzinowy

Kamerka sportowa miała jednak wielkie opory z radzeniem sobie ze światłem i małą odległością od soczewki. Wyszło jak wyszło ale tak musi być :)

Edytowane przez klex80 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umknęła mi ostatnia aktualizacja. Co tu dużo mówić film jak zawsze fantastyczny. Najlepszy jest fragment z babką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to baniak pierwsza klasa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądamy i podziwiamy ! Rewelacja


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście 66 autor wkleił zdjecia caulastraea w dwóch odmianach barwnych. Druga w kolejności to fluo a pierwsza w kolorze różowo-zielonym, to co to za odmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłbyś zdjecia i wstawił przy okazji do Twojego wątku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Akwarium po roku czasu robi niesamowite wrażenie!

Powiedz jakie czynności wykonujesz w ciągu tygodnia/miesiąca z tym zestawem bez sumpa.

Możesz napisać aktualne wyposażenie techniczne akwarium?


START - 30.06.2016r. zbiornik: 80x60x50h (240l) + sump 70x40x45h (126l) w tym dolewka (30l), LR (11,75kg) + DR (1,20kg) + LS (9,07kg) + LW (230l), sól: Red Sea Salt, światło: ATI Sunpower 8x24W, filtracja: Twistman OB-150-IN + siporax (2l) + Sorbotech carbon LG95, suplementacja: Balling + niezbędne pierwiastki, obieg: Jebao DCT-6000, cyrkulacja: Tunze 6055 ze sterownikiem Tunze 7091 + Tunze 6015, dolewka: Tunze Osmolator Universal 3155.000, obsada: korale miękkie, LPS, SPS, ryby, ślimaki, rozgwiazdy, wężowidło, krewetki

fb17f8dde0016dd2f1533933c592bd5cu1369a1218.png

IMG_20180331_204727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu, trochę się pozmieniało w zbiorniku , więc kolejne fotki lecą do tego mojego "pamiętnika"

DSC_2718.jpg

DSC_2719.jpg

Akwarium zyskuje jak dla mnie coraz lepszy wizerunek co oznacza że idzie do przodu.

Brak sumpa coraz bardziej mi doskwiera , ponieważ sprzętu coraz więcej i wszystko to trzeba prowadzić pokątnie do zbiornika.

Dozownik, automatyczna dolewka , czasem może sie zdarzyć że węgiel trzeba zamoczyć, teraz mi dojdzie jeszcze czujnik temperatury od automatycznie uruchamianych wiatraków chłodzących, całe szczęście że nie potrzebuję grzałki( nawet zimą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega idzie na totm w naszej kategorii wagowej. Super wszystko poroslo, kolorki miodzio. Zazdraszczam:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorcowe akwarium. Gratuluję

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię w zasadzie tylko mrożonkami

-artemia

-cyklop

-dafnia

-serca wołowe czasami

-dwa rodzaje ikry

jedna kostaka na dzień losowo ale artemia najcześćiej

ze dwa razy w tygodniu po zgaszeniu światła daje łyżeczke lub dwie CoralActiv - dennerle (łyżeczka nieco wieksza niż ta w testach saliferta)

taki normalny suchy pokarm daję tylko od świeta - ze dwa razy w miesiącu albo nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje :) dla mnie osobiście Twoje akwarium jest inspiracją, tym bardziej, że ze swoim ruszam 1 września...

No i czekamy na jakiś wykaz tego, co sobie mieszka w Twoim aqua ;-)

Edytowane przez x_P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko przejrzałem Twój wątek, super zbiornik. Mega jakość zdjęć i filmów, które dodajesz!


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.