Skocz do zawartości
remkowski

Dozownik Jebao DP-4

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej wymienić wężyk czy całą głowicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacięła mi się ta pompa na dozowaniu SBS całe szczęście byłem w pobliżu. Dozownik trzymam w osobnej szafce obok akwarium więc wilgoć się raczej nie wdała. Przekłamuje na każdej pompie od 1,6 do 2,0 przy starcie więc mam poprawkę na każdej dawce. Ciężko się wyznać ile faktycznie podaję bo liczby swoje, a płyny nie równo w pojemnikach.


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacięła mi się ta pompa na dozowaniu SBS całe szczęście byłem w pobliżu. Dozownik trzymam w osobnej szafce obok akwarium więc wilgoć się raczej nie wdała. Przekłamuje na każdej pompie od 1,6 do 2,0 przy starcie więc mam poprawkę na każdej dawce. Ciężko się wyznać ile faktycznie podaję bo liczby swoje, a płyny nie równo w pojemnikach.

Rozumiem , że kalibracje robisz odpowiednio często ( np. co 3miesiące ) ?

Oraz czyścisz wężyki - szczególnie od KH??

Bo mi podaje idealnie.

Edytowane przez montymick (wyświetl historię edycji)

Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kalibracje dwa razy ale to nic nie zmienia. Miałem drugą taką samą pompę w ręce i ustawiałem ją dokładnie, a dawki startowe są od 2 do chyba 2,2. Wężyki czyściłem, ale zatorów i cofek jeszcze nie miałem. Dwa razy rozbieranie pompki od przodu i przesunięcie wężyka pomogło w wyciszeniu bo nie dawała spać. Ale za te pieniądze nic lepszego nie znajdziemy.

Edytowane przez Dawid006 (wyświetl historię edycji)

600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i praktycznie. Zazdroszczę. Przydałoby mi się takie ustawienie.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie i praktycznie. Zazdroszczę. Przydałoby mi się takie ustawienie.

Wiertarka i godzina wolnego :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czy w jebao dp-4 w komplecie jest tylko zasilacz i jedna glowica? Bez wezyków i uchwytów na nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Reszte kupujesz na wlasna reke

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba ta przerobka dp-4  i jakbym dorwal uzywke napewno bym pomajsterkowal bo nowa to zal przerabiac(o gwarancje mi chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Pomordowalem się z 4h. Głównie z ulożeniem wężyków w bebnie żeby mogly dokonczyć kalibracje. 1 pompe skalibrowałem nie jak w instrukcji do 100 tylko 233ml, drugą 216 i trzecią 207. Podają to co zaprogramuję + 1ml wiecej nie zaleznie od dawki. Czyli zamiast np. 2 da 3ml zamiast 15 da 16ml. Wyświetlacz wygasa chyba po 1 minucie. Nie świeci na niebiesko. Dodam że wężyki mam prowadzone na prawie 1,3m do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przyszedłem dzisiaj do domu po pracy i w pojemniku sbs bylo więcej płynu o jakies 150ml czemu pomka mi zassała skoro ustawiona byla na godzinę 20?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaworki przeciwzwrotne zamontowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie wyczytałem o tym, pierwsza rzecz zamontowałem rurki tak żeby wystawały nad taflę wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czy zaworki przeciwzwrotne zapobiegną np opadaniu płynu w rurkach do tyłu? Mam gdzieś na 1,3m wężyki do góry i czasami się cofa płyn o kilka ml. Czy te zaworki rozwiążą problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to się je montuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat

W dniu 10.10.2016 o 11:12, pokson napisał:

Odświeżę i pochwalę się małym DIY :D

post-23962-0-20817000-1476090696_thumb.jpg

Jak myslicie.... czy aby tak umieścic pompę dozującą to konieczna jest przeróbka czy bez zmieniania miejsca pomp będzie działać w pionie (przewody sa elastyczne)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Arek77 napisał:

Odkopię temat

Jak myslicie.... czy aby tak umieścic pompę dozującą to konieczna jest przeróbka czy bez zmieniania miejsca pomp będzie działać w pionie (przewody sa elastyczne)?

Nalepiej chyba zrobić tak:

https://www.reef2reef.com/threads/modifying-jebao-dosing-pump-for-wall-mounting.476157/

Albo tak:

https://www.reef2reef.com/threads/mounting-dosing-pump-vertically.439110/

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Dystans, albo odwrócić pompy, aczkolwiek chyba najlepiej przenieść pompy na górę dozownika. Jednak najłatwiej jest odwrócić.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.