Skocz do zawartości
pawelchgdansk

Rusza projekt 247 Gdańsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Bo długiej nieobecności po krótkiej przygodzie wraca pomysł akwarium w domu.

Dzisiaj od żony dostałem zielone światło. Uzgodniliśmy wymiar 90x55x50 cm. co daje 247 litra.

1. Zbiornik 90x55x50 ze szkła mix przód i bok ow. Komin w środku.

2. Aktualnie biorę się za szafkę - od tego zaczynam. Zastanawiam się mocno czy drewno czy stelaż metalowy.

3. Lampa na pewno LED DIY.

4. Nad resztą myślę.

Na bieżąco będę meldował co się dzieje.

Jak ogarnę jakiś projekt wrzucę do oceny.

Pozdro.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę z Gdańska. Mój projekt 330 litrów mam dopięty w 60%.Szafka na stelażu , akwarium z hydrauliką, sump, odpieniacz i pompa obiegowa już jest. Teraz kompletuję drobnicę i myślę ,że na spokojnie w lutym wystartuję.

Pozdrawiam


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem sobie, że zrobię szafkę z płyty 36mm. Po pierwsze będzie na pewno wytrzymała, po drugie, mam nadzieję, że lepiej wytłumi odgłosy sumpa i innych. I pojawił się problem bo w Gdańsku nie ma hurtowni z płytami 36 :/ musiałbym zamówić z neta a przesyłka nie jest tania. Lokalni sprzedawcy proponują sklejenie dwóch 18 .... mają pomysły.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób na stelażu... Ja zrobiłem z płyty niby fajnie tanio i stabilnie, ale tydzień temu puścił zawór ze spływu i kapało ze dwa dni zanim zauważyłem... Teraz juz nie śpię spokojnie bo nie wiem czy płyta nie namokła za dużo i czy się szafka w nocy nie złoży :( Jak bym miał stelaż to bym spał spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został wybrany ostateczny wymiar baniaka - 90x60x45 co daje 243 litry.

gallery_12259_3194_62759.png

Zrobiłem dzisiaj część drewnianą szafki. Niestety nie jestem zadowolony z koloru ale to chyba nie ważne.

Koszty to:

1. płyta meblowa 18 mm z oklejeniem krawędzi 138 zł

2. konfirmaty i wiertło 25 zł

3. zawiasy i frez 20 zł

gallery_12259_3194_190441.jpg

gallery_12259_3194_233051.jpg

Zamówiłem również ramę - koszt 140 netto. Czas oczekiwania do dwóch tygodni. Stan surowy więc będzie jeszcze trzeba pomalować.

Wstępnie rozmawiałem o szkiełku więc lada dzień zamawiam.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Doszło szkiełko, pierwsza skałka, mam troszę hydrauliki więc jest co robić.

gallery_12259_3194_15979.jpg


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie komin?


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak Adam, odrobine zwiekszylbym odleglosc od scian, zeby choc przeszla wtyczka lub mozna bylo spokojniej przyczepic magnes pompy.

Wyglada "pierwsza klasa". :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł mam akwarium które jest o wymiarach 80x45x50 i powiem ci że środek blatu ugnie się na 100% mimo tylnej płyty która podpiera dodatkowo przemyśl to puki jeszcze nie jest zalany baniak


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor pisal ze bedzie stelaz stalowy... I niestety jestem pewien ze bedzie problem ze spasowaniem ramy z szawka...

by Lumia 925

Edytowane przez oliwer21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.