Skocz do zawartości
twistman

Tunze 6095 - szajs za grubą kasę?

Rekomendowane odpowiedzi

Bez jaj. To jest podejście do klienta? Takie żeczy to ma się załatwiać przez sklep w okresie gwarancji


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert a wyczytałeś że to już po gwarancji i bez żadnych kwitów zakupu wymienili Jackowi...


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj. To jest podejście do klienta? Takie żeczy to ma się załatwiać przez sklep w okresie gwarancji

Z polskim sklepem trwało by to minimum 2 tygodnie (a czasem i więcej, bo "odesłali do producenta"), a tak - w ciągi kilku dni masz nowy sprzęt w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podajcie pod który adres mam wysłać moją pompę czy zdjęcia.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dacie info gdzie zlozyc reklamacje?

moja 6055 ( jedna z 5 sztuk ) czesto staje i nie wiruje, pozniej sie zalacza itd.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy dla mnie bardzo dobre. Mam wszystkie łącznie z pompą odpieniacza. Może zmienić tytuł tematu??


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tunze 6095 włącza mi się na 30 sekund i koniec .

Wszystko podłączone jak trzeba mam ich 4 szt na sterowniku .

Próbowałem też bez sterownika i ten sam problem po paru sekundach sie wyłącza i widać ze czasami próbuje wystartować ale lipa.

Czy ktoś miał taki problem ?

Dodam że nie mam gwarancji bo kupowałem tu na forum .

Za wszystkie sugestie z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz kondensator w tej skrzyneczce na koncu kabla od pompy.Raz mialem ten problem,okazalo sie ze kondensator za 1 zl padl.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze 6055. włącza się tylko odstraszanie, a gdy pompa ma kręcić to nie działa. Mam dwie takie , więc podłaczyłam zasilacz z drugiej, również próbowałam podłaczyć do innego gniazda w sterowniku-bez efektów. Pompka ma troche ponad dwa lata(czyli po gwarancji), kupiłam nowy wirnik i też bez efektów. Ma ktos jakiś pomysł?

W sklepie stwierdzili, że wysyłka droga, a pewnie naprawa też i razem wyjdzie więcej niż nowa.

Próbowałam w jakimś serwisie elektronicznym, ale oni w ogóle nie chcieli nawet obejrzeć.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na anglojęzycznej forach poczytałem ze te podkładki ze środka wyciągnąć ale też nic nie daje .

Piszą ocet 50/50 ale moja pompa jest czyściutka wiec to odpada .

Chyba tylko zostało kupić nową :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że Niemcy i Holendrzy nie bawią się w naprawę sprzętu wielokrotnie miałem przygody z różnymi zasilaczami do kompów (be quiet!, Antec, Corsair czy Enermax) wysyłka do nich na własny koszt, zwrot w ciągu kilku dni na nówkę :) Tak działa RMA na zachodzie. w PL to kpina i wieczne dymanie klienta. Tak w branży komputerowej jest.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4-sztuki tak się zachowują?

Jeśli nie to zamien zasilacze pomiedzy dzialajaca i felerną i zobacz czy to nie zasilanie.

Tez mam 4 szt 6095 i to tego 4x 6205 i kilka innych modeli np 6105, 6060,6101, 6045, 6201 i jak na razie 2 zasilacze na przestrzeni 7 lat wymianialem na zasilacze od laptopów a pompy dzialają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zasilacze i problem pozostał .

Pompa startuje i po minucie stop :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.