Skocz do zawartości
snajper2407

Heteractis crispa już druga padła !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem ostatnio ukwiał heteractis crispa po trzech dniach mi padł, podejrzewałem za szybką aklimatyzację :/ odwracał się do góry stopą przez cały czas, po trzech dniach zaczął się rozpuszczać.

Kolejny przywieziony zwierzak był jeszcze piękniejszy niż pierwszy :)

Aklimatyzacja kropelkowa, parametry wody mierzyłem ze trzy razy aby wykluczyć jakiś mój błąd .

Mijają trzy dni i ukwiał zrobił coś dziwnego, wywrócił się jak skarpeta, wyszły mu wszystkie wnętrzności przez otwór gębowy, wyglądało to jak duży mózg . Ukwiał się zaczął rozpuszczać, musiałem się pożegnać ze zwierzakiem aby nie zaszkodził reszcie obsady :(

I tu kieruję do kolegów swoje pytanie - co jest nie tak , gdzie leży przyczyna zgonów.

post-22730-0-94114400-1415021518_thumb.jpg

Pozdrawiam wszystkich i myślę że jakoś uda się rozwikłać mój problem bo błazenki domu nie będą miały ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten problem dwa tygodnie temu,odebrałem przesyłkę i mimo że była w styropianie to woda lodowata,ukwiał wyglądał tragicznie i po aklimatyzacji i włożeniu do akwa leżał do góry łapami-na drugi dzień padł Przyczyną było wychłodzenie bo inne ukwiały mają się świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś o akwarium ? Jakie parametry , kiedy zalane, obsada, sprzęt - nie jesteśmy jasnowidzami ;-)


Jest : 148l z panelem na miękko Powrót w nieznane

Było : 432l + 180l sump     Mój dziennik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heteractisy to trudne zwierzaki , w szczegolnisci sa mega wrazliwe na uszkodzenia stopy , znajomy przechodzil to niedalej jak 2 miesiace temu , kupil crispe , piekny duzy okaz , ale tak byl mocno przyklejony stopa w akwa w sklepie ze laska odrywala go na sile , po kilku dniach zauwazylismy ze cala stopa jest uszkodzona , po kilku dniach ukwial byl w koszu ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa zalane 26.04.2014

Parametry :

KH - 8

CA - 430

MG - 1350

NO3 - 0,25

PO4 - 0

SG - 1,023

Zbiornik 100x65x65 470L w obiegu

cyrkulacja 3x 8000

50 kg skały żywej

- Od sklepu mam do 40 min więc nie nie wydaje mi się żeby było to schłodzenie , ale może rzeczywiście była stopa uszkodzona ale ja nie zauważyłem żeby była , ukwiał w sklepie był na piasku i ładnie napompowany.

A tak wygląda na chwilę obecną

post-22730-0-07423600-1415026757_thumb.jpg

post-22730-0-63368100-1415026913_thumb.jpg

post-22730-0-06632700-1415026914_thumb.jpg

post-22730-0-66843600-1415026914_thumb.jpg

post-22730-0-12840100-1415026915_thumb.jpg

post-22730-0-71169400-1415026915_thumb.jpg

post-22730-0-17515700-1415026916_thumb.jpg

Edytowane przez snajper2407 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze spodziewałem się jakiejś pomocy :( ale ludziska chyba czasu nie maja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

metodą kropelkową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mamy Tobie pomoc kolego ? nie jestesmy w stanie dokladnie okreslic przyczyny zgonu ukwialu , jak juz pisalem wczesniej heteractisy to nie jest latwy koral , zrozum to , moze mial uszkodzona stope moze mu cos nie pasowalo , jest wiele przyczyn , pamietaj ze wiekszosc zwierzakow ( nie raz nie dwa wszystkie ) sa z odlowu , w Twoim czy innym baniaku nie oddasz mu naturalnych warunkow zycia niestety :( jesli wszystkie korale zyja , sa ok , ryby sa ok , tzn ze cos jest nie tak z ukwialem lub jego wprowadzaniem do baniaka , pamietaj ze ukwial nie powinien miec zadnego dostepu do powietrza tzn wprowadzasz go do baniaka tak zebys nie wykladal go z worka po dostawie do domu , tylko wkladal razem z woda ok , pozdrawiam i zachecam do poczytania o zwierzakach zanim jeszcze je kupisz :p pozdr

Edytowane przez qba25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim tez miałem problem na początku wszystko było ładnie pompował sie jadł po miesiącu zaczął wyrzucać gluty i ginąć w oczach (stwierdziłem ze wywala barwnik bo kupiłem żółtego a te są podobno barwione) udało sie go odratować przenosząc blisko powierzchni i karmiąc bardzo małymi ilościami ikry krabów codziennie (większe ilości obrazu zwracał) po 2 tyg poprawiło mu sie i przeszedłem na małe kawałki ryby

Dodatkowo zrobiłem mu cos w rodzaju kojca zeby nie wędrował bo go raz pompa wciągneła do połowy

Powodzenia w ratowaniu

Edytowane przez Arek23 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qba piszesz żeby nie wystawiać ukwiał na powietrze ja mojego quadri przełożyłem normalnie z wora do wody bez aklimatyzacji i jakoś nie zdechł jest piękny i ma się dobrze


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... seicodriver ma rację - nie ma to zupełnie znaczenia , a co dziwniejsze moje rozgwiazdy piaskowe też były wyciągane nad powierzchnię wody i są w super kondycji.

Wsadźmy te mity głęboko pod poduchę.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... seicodriver ma rację - nie ma to zupełnie znaczenia , a co dziwniejsze moje rozgwiazdy piaskowe też były wyciągane nad powierzchnię wody i są w super kondycji.

Wsadźmy te mity głęboko pod poduchę.

PK

nie napisalem ze to byla przyczyna ,moglo byc ich wiele , po drugie nie sa to mity bo crispa to niest quadri , jest to kilkukrotnie trudniejszy w utrzymaniu , zwlaszcza na poczatku ukwial , mity mitami ale chyba sam nie postanowil odejsc na wieczna rafe........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

quba25 cyt. ..." pamietaj ze ukwial nie powinien miec zadnego dostepu do powietrza tzn wprowadzasz go do baniaka tak zebys nie wykladal go z worka po dostawie do domu , tylko wkladal razem z woda ok "... chodziło mi o tą wypowiedź która w/g mnie nie jest do końca prawdą - i tyle.

Mam kilka ukwiałów różnego gatunku ( no akurat Crispy nie posiadam ale miałem / rośnie zbyt wielka i jest wielokrotnie barwiona co zmniejsza jej możliwość aklimatyzacji) i zawsze wprowadzam je identycznie - wyjmuję łapą i wrzucam bezpośredni do zbiornika.

... co do uszkodzenia stopy zgodzę się w 100% bo to jedne z najczęściej występujących uszkodzeń doprowadzających do zgonu ukwiała.

PK

Edytowane przez R.I.P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgwiazd, wężowideł też niby nie powinno się wyciągać a jednak nic się im nie dzieje po przekładce na powietrzu..., co innego gąbki....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,skorzystam z systuacji i podepnę się.Od miesiąca posiadam quadri czerwonego,przez pierwsze dwa dni wyglądał w mierę normalnie.W między czasie walczyłem z chorobą ryb,wlałem lek zoolek fermasol,ukwiał zrobił się fioletowy,zaczął chować się za skały,karmiłem krewetkami lecz wypluwał.

Teraz wygląda tak,a czasem jak jedna długa noga.

post-23318-0-22712400-1415632672_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.