Skocz do zawartości
Shihwa

Caulastrea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałam problem z rybami teraz mam z koralem. Dwa dni temu wyrosły mu dwie nowe główki, a dziś widzę coś takiego, czy mu się coś dzieje? Może go ktoś podjadać?

post-22652-0-91590500-1415046895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylie widzę w zasięgu ... ona mocno parzy, a z lewej łepek calustrea, widocznie przy pomocy euphylii poparzony. Odsuń na początek euphylię

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie sprawka euphylli. Miałem ostatnio podobną akcję. Bez nerwów, w sprzyjających warunkach caulastrea szybko odbuduje tkankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, już oddzieliłam korale, nie wiedziałam że Euphyllia parzy korale, mam też obok niej Zoa, czy też może je parzyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa tez moga parzyc jesli stykaja sie polipami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Euphyllia się bardzo napompuje to dotyka mi zoa. W takim razie jutro przeniosę gdzieś korala w bezpieczne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Euphyllia się bardzo napompuje to dotyka mi zoa. W takim razie jutro przeniosę gdzieś korala w bezpieczne miejsce.

Euphylia poza normalnym pompowaniem (żerowaniem) potrafi pojedyncze nawet dwukrotnie dłuższe macki bojowo-zaczepne wypuścić jak ma taką potrzebę tak więc potrzebuje sporo miejsca żeby nie walczyć z innymi mieszkańcami.

Z moich doświadczeń euphylie między sobą się dogadują, z xenią również jest ok (parzy i nie daje się nadmiernie rozrastać) i nie ma mocnej walki ale calustrea i inne lps raczej będą na celowniku więc trzeba zachować ostrożność.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia ogólnie jest dość agresywnym koralem, u mnie stała zawsze w odosobnieniu żeby nie poparzyła niczego innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem ale się przyzwyczaili do siebie. Oczywiście xenia poparzone polipy miała itd ale teraz nie widać aktywnej walki. Tylko tyle że xenia sięnie rozrasta w tym kierunku.


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.