Skocz do zawartości
brdow20009

Co to może być ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeśli w złym dziane napisałem to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie a mianowicie co to jest inni mówią że to są zielenice inni że coś innego drudzy piszą że mogę się pożegnać z baniakiem proszę o poradę z góry dziękuje.

3ee5119ed741eef7med.jpg


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trochę informacji ile czasu baniak,parametry itp.może to dopiero dojrzewanie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma miesiąc czasu świecę 10h , temperatura 25 zasolenie jest dobre bo patrzałem , podmiana wody co 2tygodnie.

Edytowane przez brdow20009 (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślę ze baniak dojrzewa, trzeba to przeczekać, miesiąc w morskim to dopiero początek, moj ma prawie 3 miesiące i nie moge powiedziec ze jest w pełni ustabilizowany.

Edytowane przez edison (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma miesiąc czasu świecę 10h , temperatura 25 zasolenie jest dobre bo patrzałem.

Napisz jakie nasz parametry wody.

Zrób testy wody.

NH4, NO2, NO3, kH, pH i PO4.

Zasolenie nie wiemy co znaczy "dobre bo patrzyłem"?

Zbiornik dojrzewa i trzeba cierpliwie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zobaczymy co będzie się działo za parę dni testy zamówiłem i nie przyszły jeszcze i to mnie denerwuje :( miały przyjść wczoraj i nie przyszły.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie będę pisał nowych tematów jakie testy kupić najlepiej żeby sprawdzić wodę i żeby dać ekipę sprzątającą żeby nie padła ?? Jakie są najważniejsze testy z góry dziękuje.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek to te co Tomek wymienił kilka postów wyżej (salifert)

jak nie chcesz kupować testów to daj wodę do sklepu by Ci przebadali

świeć 4/5h dziennie po dwóch trzech tygodniach wydłużaj czas świecenia


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było pisane na forum, trzeba poszukać :p

NH4, NO2, NO3 i PO4


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pojadę ze słoikiem do sklepu i może zrobią mi testy i dopiero po testach będę dawał ekipę sprzątającą. Jeden ślimak i z 4 albo 5sztuk rozgwiazd żyją ;).


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgwiazd?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że masz? :D Pewnie asteriny :p


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozgwiazd?

I ja bardzo tego nie zrozumiałem.

Ciekawostka, co autor miał na na myśli ?

Pisząc o rozgwiazdach ?


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwazam ze za swierzy baniak na tak czeste podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól kupowałem we woreczku nie było nazwy , woreczek był przezroczysty taki jak się przewozi ryby. Coś mi się wydaje że to wina filtra Ro bo dawałem wodę bez DI i tak samo może być wina soli.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam proponuje cierpliwość ..Zbiornik dopiero co ruszył z miejsca , zmniejszył bym ilość podmian , bo po co dawać glonom nową pożywkę.Łapy z daleka i niech sie kręci.. :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi że wody nie podmieniam teraz już ohohoh nie podmieniam i jest tych glonów co raz więcej teraz zrobiły się więcej takich jak by czerwonych glonów.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić, to normalne przy nowo uruchomionym zbiorniku. Jakie masz wyniki testów NO2, NO3, Po4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sól we woreczku" - miejmy nadzieje ze nie dostales kuchennej albo przemyslowej ……

w zyciu bym nie kupil soli niewiadomego pochodzenia ani bez etykiety.. no chyba ze od zaufanej osoby z wiekszego worka….

bez DI …. kolego jesli nie masz tds i pewnosci ze woda w kranie nie ma 450ppm to nie przyszlo by mi do glowy zeby dawac bez DI

Oczywista sprawa ze swieżutki baniak i wszystko sie moze jeszcze wyprostowac, ale za malo chyba poczytaes na forum zanim odpaliles baniak

Brak podstawowych testów + "sól we woreczku" + brak tds +brak DI ….

Ja oczekiwalbym jeszcze dino cyjano i bryopsis

ps. sprawdz czy masz dobrze skonfigurowaną osmoze … moze lejesz do akwa wode nie z tego wężyka co nalezy


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić, to normalne przy nowo uruchomionym zbiorniku. Jakie masz wyniki testów NO2, NO3, Po4 ?

Testów nie sprawdzałem zamówiłem od jednej osoby i nie przyszły do tej pory dzwoniłem do tego kolesia co kupiłem i nie odbiera ode mnie tel . Teraz po nowym roku będę kupował wszystko to co jest mi potrzebne.

"Sól we woreczku" - miejmy nadzieje ze nie dostales kuchennej albo przemyslowej ……

w zyciu bym nie kupil soli niewiadomego pochodzenia ani bez etykiety.. no chyba ze od zaufanej osoby z wiekszego worka….

bez DI …. kolego jesli nie masz tds i pewnosci ze woda w kranie nie ma 450ppm to nie przyszlo by mi do glowy zeby dawac bez DI

Oczywista sprawa ze swieżutki baniak i wszystko sie moze jeszcze wyprostowac, ale za malo chyba poczytaes na forum zanim odpaliles baniak

Brak podstawowych testów + "sól we woreczku" + brak tds +brak DI ….

Ja oczekiwalbym jeszcze dino cyjano i bryopsis

ps. sprawdz czy masz dobrze skonfigurowaną osmoze … moze lejesz do akwa wode nie z tego wężyka co nalezy

Sól była brana z wiaderka takiego wielkiego na pewno nie dostałem kuchennej ani nie przemysłowej gdyż zasolenie patrzałem i było ok. Tak jak pisałem wyżej po nowym roku kupuje rzeczy które mi będą potrzebne i się biorę za akwarium nie miałem teraz czasu żeby coś robić itp w nim gdyż musiałem się opiekować chorą żoną i nie było czasu żeby czytać jeszcze więcej. Akwarium zostało zalane 06.10.2014r Zobaczymy co będzie na pewno teraz zacznę więcej czytać. Tylko jeśli by woda była zła to by korale nie rosły a rosną.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci :) kolego ile masz lat ze uzywasz tak przestarzalej formy jak "patrzałem" :) ????

Zasolenie nie zalezy od jakosci soli ani jej rodzaju a od jej ilosci w wodzie :)

Mysle ze jedyną radą i wskazówka bedzie dla ciebie cierpliwosc i uzupelnienie braków

zycia nie masz wiec wyprowadz baniak na prostą i dzialaj dalej :)

Korale mogą sobie rosnąc w "zlej" wodzie jezeli dostarczasz im opowiednie pozywienie i swiatlo

Oczywiscie mogą, ale nie muszą co jest w wiekszosci przypadków :)

Niestety ze "zlą" wodą dostarczasz szamke dla dziadów akwariowych i masz takie wlasnie plagi :)

powodzenia i pozdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.