Skocz do zawartości
onestone

Nano rafa 50L w obiegu;) Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Posoleni!

Wczoraj był u mnie dzień przełomowy odwiedzając akwa-marin w Krakówie postanowilem zakupić 2 kg skały i w koncu ruszyć z tematem ;)

Licze tutaj na waszą pomoc,mimo że już chwile na forum jestem,to nawyki ze słodich czesto mydlą mi oczy.MAm nadzeje że wyjde z twarzą z tej nierównej walki ;)

Ok, a wiec co do tego projekciku postanowiłem wykorzystac dwa słoiki jeden 20l 50x20x20 drugi jako techniczny 7l.W 7mce jest grzałka,keramzyt i troche siporaxu,działa on troche na zasadzeie kaskady.Choć to rozwązanie pewnie bardzo szybko porzuce ze wzgledu na słabą cyrkulacje.Pewnie jakos w tygodniu sie zbiore jak wykompinuje jakoś pudełko przelewowe(tutaj też bardzo mile widziane pomysły!),aby z tej 7mki zrobic mini sumpa.

w cyferkach :

akwa OW 8mm 50x20x20

pompa atman 800l/h

grzałka aquael 75w

sól akwaforest sea salt

lampa w sumie 30w 3x10w cob 2x 20kk 1x royalblue (narazie swiece tylko niebieskim)

temp 26 C

zasolenie 1,025 woda ro +bakterie

2 kg żywej skały

2 kg grysu koralowego

Tylko w HD coś widać,choć i tak nie za wiele.Na filmie lampie 20w

Odrazu mam pytanie,ile lampić i jaka barwą?

Prosze o dobre rady.

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne ułożenie skały akwa wygląda na o wiele większe za pół roku jak nie szybciej zmienisz na większe :thumbsup: lampa 30 w led skręć ją na okołp 30% swieć okołó 3/4 h na początku i co jaki czas zwiększaj o godzine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zacznę od samego niebieskiego przez jakieś 4-5h i co tydzień będę zwiekszał.Jak duże podmany wody robić tygodniowo,myślałem o 5l ?

Ps: ma ktoś jakiś zgrabny pomysł na diy piko overfow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekcik, trzymam kciuki :)


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zbiorniczek, i świetne wymiary. Taki 20 litrowy potwór. Pokombinuj żeby "stelaż" do lampy zrobić jakiś bardziej filigranowy to efekt będzie bajeczny. Co do podmian to przez pierwsze kilka tygodni odpuść sobie całkiem. Bardzo fajny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo!Wiem że stelaż to jedna wielka prowizorka ale musiałem działac szybko,pocieszające jest to że u mnie te prowizorki nie sa wieczne i napewno tutaj dużo udoskonaleń wprowadze,będe raportował na bierząco :) Tak przy okazji to chętnie dokupie taki pasujący kawałek skały,żeby ten scape troche poszerzyć(prosze o kontakt tylko z Krakowa jak coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wsadzić rękę do zbiornika? Chodzi mi o to czy woda Ci się nie wylewa bo bardzo wysoki poziom trzymasz :)

Słabo z wkładaniem łap,używam penset raczej, poza tym mam obawy bo to tylko dwadzieścia kilka litrów i takie wkładanie rąk mogłoby mieć jakiś negatywny wpływ,tak mi sie wydaje przynajmniej.Poziom jest taki a nie inny ze wzgledu na tą pseudokaskade,żeby jak najmniej pluskało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej 5 l to troszke za duzo 4/3 l starczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ponownie mija 15 dzień od zalania,póki co konsekwentnie dzień w dzień dolewam wody. Szczerze powiem że z wiele się nie dzieje. Tylko ostatnio zauważyłam taki nalot brązowy wszędzie i cala masę jakby pcheł wodnych? Co to może być są wszędzie... Jak polecacie, zacząć podmieniać wodę już??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalot brazowy - to moga byc okrzemki ;]

a robaczki to kiełże ;]

bez zdjec ciezko na 100% trafic ;] :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale to raczej nie okrzemki..tzn.okrzemki tez są ale ten brązowy glutowaty nalot pojawia się tam gdzie jest najwiekszy przepływ wody.No i najważniejsi czy podmieniać ta wode??!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego życia nie ma jeszcze w zbiorniku,przynajmniej ja nic nie zauważyłem;).Testowanie tez sobie póki co darowałem. Zauważyłem również ze lewa część skały pokrywa się powoli lecz konsekwentnie białym nalotem.Może poprostu dojrzewa sobie wszystko...

Aha i na mniejszych kawałkach skały zauważyłem takie male i twarde i powoli rosnące czerwone coś w kształcie czteroramiennej korony.Jest tego kilka sztuk.Pieron wie co to może być.. Aparat mam tylko w telefonie także zdjęcia są na tyle kiepskie ze tego nie uchwycą.

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wutam poniżej mały update z komentarzem,wszelkie rady jak zwykle mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ta gwiazdka to Asterina :p ja bym wywalił, szybko się rozmnaża .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak na szybko

załóż gąbkę na rurkę bo ci wessa wszystko co podlezie

i jakiś skimmer na kożuch ... bo będzie choćby z kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Skimmera nie będzie bo za maly baniaczek,natomiast w planie mam overflow,rozwiąże to też sprawę rury zasysającej.Coś tam próbuje tworzyć ale brakuje mi pomysłu jak ładnie zmajstrować drugą jego część.Tam to wygląda mniej więcej szkło +pleksi.Jak nie wyjdzie to pewnie będę wiercił

post-23145-1418849447,86_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

szersza rurka - nacinasz wlew albo z małej PET zrobić "koszyk"

i jakiś oring w środek - proste aż boli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szersza rurka - nacinasz wlew albo z małej PET zrobić "koszyk"

i jakiś oring w środek - proste aż boli :)

Jak zrobie overflowbox,skimmer mi bedzie zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmajstrowałem malutkiego overflowa z kolanek 1/2cala i kawałka wygiętej rurki pleksi.Wydajnosć jest bardzo skromna ale do tego 20litowego baniaczka myśle że powinno styknąć,przy założeniu że dodam cyrkulator.Jaki byście przy takich nietypowych rozmiarach propobowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,zmieniłem baniak na 43l doszło troche suchej skały i nowy overfow,przedstawiony post wyżej okazał się mało pewny.Proszę i identyfikacje miekasow . pozdrawiam.Wesołych!

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.