Skocz do zawartości
onestone

Nano rafa 50L w obiegu;) Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Xenia, Capnella, Aiptasia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta xenia w mniejszej cyrkulacji przeważnie ładnie pulsuje:) tu jej strasznie wieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja do wymiany wstawie tutaj jvp 110 lub dwa.xenia pulsuje z tym że tego nie widac.Czytałem że taka mocna cyrkulacja nie jest w stanie szkodzić koralowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wcale nie pisze że jej to szkodzi tylko że nie oddaje całego swojego uroku przy tej cyrkulacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

już chwile u mnie cisza w temacie więc zrobie mały update.Jesteśmy już po inwazji glonów,ekipa składajaca sie z 3 pustelników,3 nassariusów i jednego turbo daje rade i czysci wszystko na "błysk".Glony oczywiście są ale już o wiele mniej,a niebawem mam nadzieje że będą już tylko w sumpe,gdyż postanowiłem tam zamontowac aglae scrubber aby utrzymywać znikome wartości No3 i Po4.Od wczoraj jeszcze nic nie zdążyło urosnąć ale napewno pojawi sie piekny dywanik zieleni.Na scrubbera swiece świetlówką 11W 3000K przez jakieś 18h :).

Parametrów nie mierze narazie i nie wiem czy ma to jakis sens w takim zbiorniczku.Myśle że niebawem wprowadze pare błaznów.

Pozdrawiam!

post-23145-0-71717200-1421672556_thumb.jpg

post-23145-0-00637000-1421672576_thumb.jpg

post-23145-0-02557700-1421672586_thumb.jpg

post-23145-0-08239100-1421672607_thumb.jpg

post-23145-0-25125800-1421672619_thumb.jpg

post-23145-0-89203100-1421672631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać wasze opinie dotyczącą pomysłu ze scrubberem,podejrzewam że są podzielone,wiec proszę sie nie krępować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł, sam mam tylko w trochę innej formie. Działa świetnie, tylko startuje ze trzy tygodnie.

Edit: Jeżeli możesz to zrób zdjęcie tej siatki, tak żeby było ją lepiej widać i ogólnie koncepcję AS.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

z myślą o większym akwarium postanowiłem zmajstrować sobie odpieniek z filtra narurowego.Wiem,wiem tydzień temu miał być AS a teraz to.... za dużo kombinuje ale nie jestem w stanie tego kontrolować :).Problem w tym,ze podczas testów w niepodłaczonym sumpie tworzyła się piękna piana a teraz gdy w końcu podpiąłem akwarium ani grama piany nie ma.Nie wiem o co chodzi,szukałem też na forum i nic mi to nie pomogło.Ilość bąbelkoów jak na moje laickie oko jest w porządku z resztą tak jak pisałem podczas testów było wszytsko ok!Mam trzy kraby pustelniki które na moje oko dość mocno brudzą wiec odpieniać jest co.

Testy:

https://www.youtube....h?v=S7eJUnaPaTI

Finał:

https://www.youtube....h?v=X-S1p9UEMqE

Myślałem o dodaniu vodki.Jakieś pomysły?

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie pieni to prawdopodobnie nie ma co odpieniać .... Jak dasz jakieś ryby i będziesz karmił to zacznie pienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 5dzień a odpieniacz nadal nie pieni mimo że dokarmiam kraby tabletkami ze spiruliną,dzisiaj po pracy rozkrecam i czyszcze wszystko.Macie jakieś sugestie o co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zostaw go w spokoju - u mnie zaczął normalnie pienić po tygodniu

i proponuję okleić szybę tą od okna - bo nie dasz rady z glonami - albo przenieś całość dalej od okna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny wymiar jak na rafę, ale wygląda świetnie! No i samo ułożenie skały. Nie lubię gruzowiska w akwa.

Edytowane przez AdamB (wyświetl historię edycji)

dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik juz nie istnieje.Troche wstyd się przyznać bo dopiero co dojrzewanie się skończyło.Teraz stoi 160l już a ta kostka robi za sump :)

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Mariusz,jest już temat nowy 160+40 RAFA DIY KRK.Zapraszam :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.