Skocz do zawartości
Ali_Maga

Quadricolor - jakie kolory macie ukwiałów?

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

Jakie macie kolory ukwiałów w swoich baniakach? Najbardziej popularny jest chyba czerwony i zielony fluo. Czy hodujecie może jeszcze inne kolory np. takie jak ten:

small-red-bubble-_zps8f9af219.jpg

albo

ten:

IL4-069%20Bubbletip%20anemone,%20Entacmaea%20quadricolor.jpg?

Czy te bardziej egzotycznie kolorowe quadri różnią się wymaganiami od tych bardziej popularnych?

Na skutek przeprowadzi do nowego akwarium tak mi przyszło do głowy,aby to stare przerobić na ukwiałowe, ale zastanawiam się jakie będę miała możliwości aranżacji monogatunkowego baniaka.

Czy qadricolory parzą/są parzone przez inne ukwiały?

Będę wdzięczna za Wasze uwagi i byłoby super gdybyście pokazali foty. B)

Pozdrawiam :welcome:

Ali Maga


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne są heteractisy ... piękne kolorki mają no i szorstniki


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka kolorów.

Mam czerwonego, różowego, zielonego, niebieskiego, multicolor i jakoś nie widzę różnicy w wymaganiach.

Poszukuję nadal ciekawych odmian. Białego ktos mi sprzątnął ze sklepu i tak przeszukuje sklepy w celu znalezienia ciekawych kolorów. Minusem niecodziennych kolorów jest cena za ukwiał średnio 250-300 zł za małego 10 cm zwierzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur wrzuć fotki, chętnie polukam :) , szczególnie niebieski i multi...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nosiłem/nosze się z tym zamiarem ale ciężko będziesz miała z ukwiałowym choćby ze względu na przywiązanie do swoich korali,no chyba że dodatkowy zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba że dodatkowy zbiornik

przecie napisała, że w starym baniaku uqwiało-akw będzie .....

Paweł, zaje.... y - nie widziałem zielonego z żółtymi końcówami

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jeszcze nie doszedł do siebie po zakupie ale wygląda mniej więcej tak:

http://jonafish.pl/1...icolor-red.html

To nie reklama sklepu i nic z tych rzeczy po prostu nie mam własnego zdjęcia jeszcze a dziś już nie świeci światło.

Multicolor wyglada tak że ma stope i środek fioletowy potem początki macek przechodzą w czerwony nastepnie w zielony i koncówki są w kolorze zółtym fluo jak piłki do tenisa.

Filmik przy świetle wybitnie białym.

Przy aktynice jest piękny i uważam go za ładniejszego niż czerwone i zielone.

Film robiony telefonem nie oddaje połowy kolorów i wyglądu zwierzaka. Na kanale również film z błaznami w tym ukwiale.

Edytowane przez jogi_18 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to niebieski i też wcześniejszy żółty powalają, gdzie takie nabyć kurde..? Wiele sklepów przeszedłem i odwiedziłem ale tylko śliczne heteractisy udało mi się namierzyć.

No to autor tematu będzie zadowolony


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedzial to sam bym z checią nabył. U mnie jeszcze nie jest taki niebieski jak na zdjęciu bo musi sie przystosować. Swoją drogą to ciekawę zwierzęta są. Z czasem jak przyzwyczają sie do warunków pokazują swoje piękno. Potrafią zupełnie zmienić kolor gdy im coś nie pasuje a smoczki na koncówkach to też loteria. Jednego dnia każdy w moim akwarium ma smoczki a drugiego, którym ma długie macki. Dla mnie to nadal magia i nie wiem od czego zależy. Jak ktos czyta to i ma ciekawą forme kolorystyczną quadri to proszę o kontakt :secret:. Dogadamy się napewno :wine:

Edit:

Mam jeszcze jeden gatunek ukwiała

Cribrinopsis crassa i nie parzy się z nimi.

Z kilku sklepów wiem że ukwiały miedzy sobą sie nie parzą i można trzymać kilka gatunków. Moje quadri ocieraja sie o siebie i pozostałe w zbiorniku dwa miekasy i wszystko się pręży do światła bez wzajemnych wojen.

Pozdrawiam

Artur

Edytowane przez jogi_18 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie quadri nie pompuje się bo uwielbia siedzieć w dużej cyrkulacji....buja nim jak sosną przy sztormie. Ale jak kiedyś siedział w małym przepływie to się ładnie pompował.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur - wooow niebieskiego quadricolora jeszcze niewidziałam, przepiękny, ciekawe czy ten kolor jest bardziej od aktyniki czy ukwiał jest też niebieski w białym świetle? Też jestem ciekawa jestem jak wygląda Twój baniak :police: - bądź kolegą i wrzuć jakieś foty całości :unworthy: @bleble - piękny ukwiał, jak powiedziała moja bratanica, taki fluo hello kitty B) gdzie kupowałeś, w Krakowie?

Mintaju - przez tego posta nie zasnę! :w00t:

Mariusz, Ty to masz całą rzekę, a nie ukwiał - ostanio jak byłam u Ciebie po korale,to quadri zajmował centralne miejsce w baniaku - ewidentnie sypiesz mu jakieś sterydy, wielki był jak arbuz :innocent:

Dziękuję za wszelkie Wasze uwagi i czekam na więcej postów, niesamowite zwierzaki macie w tych baniakach :)

Miłego wieczoru :coffee:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wstawię z miłą chęcią jak pozbędę sie glonów zielonych i cyjano po zmianie soli i świetlówek. Wymieniłem 4 na 6 i wyskoczyły glony oraz cyjano. Wymiana zbiegła sie w czasie ze zmianą soli i obecnie dąże do eliminacji glonów co mi się udaje ale jeszcze chwilka.

U mnie jeszcze taki niebieski nie jest. Kazdy ukwiał którego nabyłem nabieral kolorow po pewnym czasie. Obecnie jest bardziej zielony niz niebieski, ale od zielonego znacznie się różni bo zielonego równiez mam. Jest taki pastelowy/turkusowy. Jak zbiore kolekcję to pewnie powiększe zbiornik bo na moje 160l to mój schuran 120 jest aż nadto. I mala ciekawostka. Ukwiały uciekają od silnego światła. Siedzą nisko lub zmniejszają swoje rozmiary w okresie pełnego światła. Oświetlenie to T5 6x24W na 160l. 2 niebieskie, 2 białe, różowa, aktynika fioletowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z aklimatyzacją ukwiałów było podobnie. Stopniowo przechodzą do sfer silniejszego oświetlenia. Po włożeniu do akwarium nowego okazu najpierw strzelają focha,kolory umiarkowane, niemal wyblakłe, a potem karmienie i wybarawianie, aż do osiągnięcia pełnej formy. One naprawdę wymagają starannej aklimatyzacji, dużo cierpliwości i miłości :flower:

Artur 3mam Cię za słowo i bardzo jestem ciekawa jak to u Ciebie wygląda.

Znalazłam w sieci jeszcze takie deprawujące zdjęcie:

IMG_8827_sm.JPG

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali - zajebiaszczy las;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zufanie ale chwilka ze zdjeciami jeszcze, ze wzgledu na awarie czujnika dolewki. Zawiesily sie dwa czujniki jednoczesnie i dostalem 25 l na 160l obiegu czystej RO i spadlo.mi zasolenie z 1.025 do 1.020 i ukwialy w jednej chwili sie pokurczyly i wszystkie teraz braz. Ali do takiego zbiornika daze u siebie. Mam nadzieje ze moje beda sie dzielic i szhbko zasiedla kazdy kawalek skaly.

Przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z taptalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roboczo nazwałam to "skrajną ukwiałozą", ale "zajebiaszczy las" też może być :detective::innocent:


The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 3 lata temu takie założenie,akwarium ukwiałowe,coś tam z tego założenia wyszło choć nie do końca,jestem z tego dumny ponieważ zaczynałem od dwuch zwierzaków a namnożyły się w tempie aiptazi.

Czarne chmury nad ukwiałami rozwiewamy? no to lecimi :laughing: Pani Magdo będzie Pani zadowolona,ukwiałowe jest zarąbiste tylko mają złą reputacje bo czasem włażą do pomp cyrkulacyjnych i mamy wtedy teksańską piłę mechaniczną

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma w planie tylko ukwiałowe to można się fajnie kolorkami pobawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ceny tych ciekawyvh kolorystycznie ukwialow to 300 zl w gore i ciezko w sklepach o takie okazy ;)

Edytowane przez jogi_18 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma w planie tylko ukwiałowe to można się fajnie kolorkami pobawić..

Ciekawy pomysł i myśle że takie akwarium nie należało by do tych przy których się obgryza paznokcie, tylko odpoczywa

Jakoś nie popularne ze względu na mobilnośc ukwiała i pewne ryzyko wejścia w pompe,stąd strach przed nimi,ja posiadam zbiornik dość długi 180cm,pompa 12000l.h na przeciwległym końcu,w cieniu,po 2 latach w baniaku miałem jeden przypadek ukwiała który zbliżył sie do pompy jakieś 20cm.

W długim akwarium można stosunkowo w porę zareagować i odklieć marudera natomiast w kwadratach z gruzowiskiem jest trochę trudniej.

To co zauważyłem nie lubią i praktycznie nie chodzą po podlożu,więc skała na środek i po temacie o zabezpieczaniu pomp można zapomnieć wieszając pompy pod powierzchnią na ramieniu,nie na szybie,był już taki wątek jak zabezpieczyć pompy,zapodałem myśl ,niestety bez odzewu,teraz czekam aż pojawią się w sklepach ramiona do pomp,mocowane na krawędziach szyb. :yes

Pomysł i tak był do bani bo ukwiały dryfują :vava: , jak tam u was to wygląda?dryfują czy nie?w moim dryfowania brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blik przepiękne akwarium,wszystko faluje - ukwiały, ryby, miękasy... a nie las "durnych patyków" :thumbsup:

No niby zasada jest prosta. Ukwiał, któremu jest dobrze, grzecznie siedzi na... :police: ... nodze. Tyle z teorii hahahaha :smoke:

Niestety zdarzyło mi się wyciągać ukwiał z cyrkulacji - nie mam pojęcia jak się tam dostał czy dryfował,czy przetuptał po szybie - szału nie było, długo dochodził do siebie. Z powodu awarii prądu całe akwarium stanęło i ukwiał chyba uznał,że czas pozwiedzać krajobraz. Z tych względów w kostce ukwiałowej planuję,że jedyny ruch wody będzie tworzyć powrót z sumpa, bez żadnej pompy cyrkulacyjnej. Inaczej - masz rację - masakra teksańską piłą mechaniczną :ninja:

Jak wiemy każde akwarium to odzielny ekosystem i nie wszyskie mądrości u wszystkich się sprawdzają. Np. moje quadri bardzo lubią siedzieć pod rurą, którą wraca woda z sumpa (silny przepływ) i pasuje im miejscówka z opcją schowania się "do cienia" (noga przyczepiona w jednym miejscu,a "morda z grzywą" w zależności od potrzeb przestawia się raz z jednej, a raz a drugiej strony skały.

Powtarzam się,ale to ważne. Aklimatyzację ukwiałów należy przeprowadzać naprawdę powoli i starannie. Inaczej zwierzak dużo dłużej dochodzi do siebie. O ile to możliwe, lepiej przyczepić go gdzieś, gdzie będzie mógł schować się i spokojnie dostosować się do natężenia oświetlenia i nowego źródła światła. Jak blaknie (uwalnia zooksanetle?), trzeba go dokarmiać domordnie i w ten sposób ratować.

Artur, niestety masz rację. Przejrzałam ofertę sklepów (Wawa) i jakoś nie miałam szczęścia do znalezienia unikalnych okazów. Tym większe brawa, że udało Ci się zgromadzić taką ciekawą kolekcję :clap: Przegoń to cyjano i prosimy o foty!

Kto jeszcze ukrywa piękne ukwiały w baniaku? :w00t: Śmiało, chwalcie się!

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma nogę cielistą i przechodzi poprzez zieleń fluo do żółtych fluo końcówek tipów. Fotek niestety nie pokaże ponieważ nie mogę zrobić fotek odzwierciedlających jego realne kolory moim d5200. Fotki pod ledami wychodzą strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.