Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

W działającym już zbiorniku 120l mam około 8 kg żywej skały.Chciałbym przenieść wszystko do akwarium większego 420l więc jest potrzeba dokupienia suchej skały.W mojej okolicy jest totalny brak sklepów z morszczyzną więc ratuję się netem,stąd też moje pytanie...czy ta skała nadaje się do morszczaka?Wygląda całkiem nieźle.Proszę o wasze opinie ...

http://allegro.pl/koralowiec-morski-rafowy-jasny-nowosc-piekna-skala-i4773937699.html


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada b. dobrze.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada b. dobrze.

właśnie rozmawiałem z gościem co ją sprzedaje...nie zajmuje się akwarystyką morską i nie ma pojęcia czy ona się nadaje czy nie.

tyle się dowiedziałem ,że ciągnie ją z turcji


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie. Ja bym zaryzykował.

Ja do mojego oprócz żywej kupiłem tą:

http://allegro.pl/sk...4799625237.html

Jedyny minus to mnóstwo wyschniętego życia także trzeba ją wyszorować.

A tak poza tym gratulacje z okazji podjęcia decyzji. Jeżeli masz ochotę to zapraszam to oglądnięcia mojej skały na żywo.

Edytowane przez janusz-pśl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać , bo ja też biorę...Wygląda super.Okazało sie jeszcze ,że facet ma firmę 30 km ode mnie. :animier:

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również jestem zainteresowany powyższą aukcją, czy na takim rodzaju skały można oprzeć cały system, czy lepiej dokupić trochę zwykłej suchej skały ?? ( na zdjęciach to same korale)


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w tym rejonie Swiata woda nie jest super czysta,nie wiadomo jakie swinstwa odkladaja sie w skale.Plywalem kieddys w tamtym rejonie i wiem co jest wywalane ze statkow tanich bander do wody.Na twoim miejscu zastanowil bym sie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie. Ja bym zaryzykował.

Ja do mojego oprócz żywej kupiłem tą:

http://allegro.pl/sk...4799625237.html

Jedyny minus to mnóstwo wyschniętego życia także trzeba ją wyszorować.

A tak poza tym gratulacje z okazji podjęcia decyzji. Jeżeli masz ochotę to zapraszam to oglądnięcia mojej skały na żywo.

Witam Janusz...no jak widzisz też choroba morska mnie dopadła... :chris: Również o tej za 14zł myślałem ,ale wpadła mi w oko ta druga.Ponoć dla pewności można ją wygotować lub podwędzić w piekarniku i będzie OK.Ja zaryzykuję i zamówiłem już 30 kg.

Dziękuję za zaproszenie ...również zapraszam w me skromne progi .

Witam,w tym rejonie Swiata woda nie jest super czysta,nie wiadomo jakie swinstwa odkladaja sie w skale.Plywalem kieddys w tamtym rejonie i wiem co jest wywalane ze statkow tanich bander do wody.Na twoim miejscu zastanowil bym sie.Pozdrawiam.

Z tego co wiem to ta skała jest kopana na lądzie...może będzie dobrze :thumbup:

Brać , bo ja też biorę...Wygląda super.Okazało sie jeszcze ,że facet ma firmę 30 km ode mnie. :animier:

o widzisz...tylko nie powybieraj najlepszych kawałków :smiling:


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko jest to skała pochodząca jescze z prehistorycznych czasów. I są to fragmety skamienialych koralowcow.Obecnie w okolicach riwiery tureckiej rafa koralowa przeciez nie nie występuje ;-) Taka ciekawsza alternatywa dla tufu wapiennego , w sensie wizualnego wyglądu. Ciekawe jaka jej jest struktura wewnętrzna ?

Edytowane przez rufio (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na sprzedaz 5kg tego z tej aukcji


108l z panelem+HQI 70w 13000k Aqua medic + Ati Actinic 20 000k 24w +9kg LR+LS Odpieniacz-DIY 1200l/h+jvp-101 3000l/h +obieg-600l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze możesz przywieść kamole z Chorwacji, to jest też rafa z tym, że prawdopodobnie działało na nie większe ciśnienie i dlatego bardziej zbita forma.

Jeżeli kamyki są pozyskiwane z ziemi, to prawdopodobnie mają dużo naniesionych z wodą niechcianych związków, które oczywiście da się wypłukać ale jest to długi proces moczenia w RO. Z wyglądu bardzo dobrze się prezentuje.

Kiedyś krążyła opinia, że żywą skałę też pozyskuje się z ziemi a następnie ożywia w morzu - płuczę się jednocześnie, nie wiem na ile to prawda bo nigdy nie byłem na takiej farmie, ale jest logika w takim działaniu.

Jak już kupić, to zalecam wymoczyć ją porządnie w RO, zresztą z każdą suchą skałą tak powinno się robić.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jadę po nią i wybiorę to co najlepiej będzie wybrać.. Postaram się ocenić w jakim stopniu jest zbita, a po kolorze już widać ,że raczej kłopotu z nią nie powinno być.No nie mam testów , ale sprawdziłbym zawartość niektórych związków w wodzie po jakimś tygodniu moczenia.

Jutro coś napiszę na temat jak już będę miał ją w domu.

xxxxxx Byłem i kupiłem..Co do porowatości skały to są różne kawałki bardziej i mniej zbite o, o czym świadczy chociażby ciężar danego fragmentu skały.Powiem uczciwie..jeśli podjedziesz sobie sam to możesz wybrać taką za jaką trzeba zapłacić 25 złotych na naszym rynku.Rozmawiałem z gościem bo jest bombardowany telefonami i nawet skontaktował z nim przedstawiciel firmy z z kraju unii, który chce nawiązać współpracę w celu wykorzystania jej do swoich projektów.

Ja tam jestem b.zadowolony i uważam ,że jest to doskonała alternatywa dla tych , którzy maja ochotę spróbować stawiać swoje pierwsze kroki w akwarystyce morskiej,

Jak będę miał trochę czasy to wrzucę fotki , ,aby dokładnie pokazać strukturę jakiegoś fragmentu, acha..skały z Chorwacji absolutnie nie przypomina.

Edytowane przez slovy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...przyszło mi te 30 kg. skały no i co?

Jestem MEGA ZAAADOWOLONY z zakupu wbrew temu co tu i na innych forach o tej skale wypisywali.Zamówiłem następne 30kg. do uzupełnienia mojego baniaczka 420l.Skałka czysta...nawet jej nie myłem.Wyparzyłem we wrzątku i wlepiłem do sumpa,włączyłem RW-20 i się kotłuje.Jak na razie kolor wody po kilku godzinnym kręceniu oceniam na kryształ.myślę ,że będzie OK.Za kilka dni wklejam ją do dużego baniaka i odpalam...Daję swoją żywą z istniejącego ,mniejszego akwa (około 8-10kg) i lecimy.Jak znajdę chwilkę to wstawię fotki.

P.S.Jak się wgłębiłem w temat to znalazłem tą skałę jeszcze grubo o ponad połowę taniej...


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...przyszło mi te 30 kg. skały no i co?

Jestem MEGA ZAAADOWOLONY z zakupu wbrew temu co tu i na innych forach o tej skale wypisywali.Zamówiłem następne 30kg. do uzupełnienia mojego baniaczka 420l.Skałka czysta...nawet jej nie myłem....

Witam, dzisiaj kurier przyniósł mi moje 10kg. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne, aczkolwiek w akwarystyce morskiej jestem świeżak więc mnie nie słuchajcie :). Skała wygląda bardzo ładnie, dużo kryjówek, jaskiń czy przelotów przez całą skałe. Moja skała taka czysta nie była, znalazłem na niej jakieś małe ogniska glonów, piasek i cała jakby była pokryta piaskiem, wyszorowałem ją dokładnie i teraz myślę że do niedzieli w misce będzie się moczyć z jvp102 w celu przedmuchania. Wrzątkiem bym się bał ją potraktować bo jak dla mnie ona wygląda jak prosto z morza tyle że sucha i myślę że w środku może się czaić jakieś życie, potraktuje to wrzątkiem a potem w akwarium przez rok bedzie sie rozkładać jakiś krab czy coś.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem pare fotek:

SugmWQ.jpg

zMeIaV.jpg

A tyle syfku wyszło z 2 kawałków:qr8GRu.jpgoAjqae.jpgtaBLYb.jpg


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jerzyk jak wygląda objętościowo te 10 kg- porównaj do czegoś,jestem ciekaw bo chce zamówić taką samą ilość na próbę tylko w dwóch kawałkach

edit ok byłeś szybszy

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takiej skały ponad 70 kg do zbycia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzątkiem bym się bał ją potraktować bo jak dla mnie ona wygląda jak prosto z morza tyle że sucha i myślę że w środku może się czaić jakieś życie, potraktuje to wrzątkiem a potem w akwarium przez rok bedzie sie rozkładać jakiś krab czy coś.

muszę cię pocieszyć ,że życia w niej nie uświadczysz, bo to jest skała z lądu więc oprucz mchu nic na niej nie ma


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam panowie,skała zalana? czysta czy wywala jakieś resztki? jestem ciekawy jak się zachowuje w wodzie.. a mówiąc między nami to się tak wycwaniłem że podobno znajdę 10 kg czerwonej w paczce pod choinką hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tam panowie,skała zalana? czysta czy wywala jakieś resztki? jestem ciekawy jak się zachowuje w wodzie.. a mówiąc między nami to się tak wycwaniłem że podobno znajdę 10 kg czerwonej w paczce pod choinką hehe

u mnie woda kryształ ....jest super !!!


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda kryształ to nic tylko grzać na 25stopni i wchodzić pomoczyć się w słonym :)

Hmm, a jak później wygląda zasiledanie takiej skałeczki ?

Rozumiem że trzeba lać bakterie tak czy inaczej, ale jak długo trwa nim taka skała stanie się żywą i zacznie działać jak żywa ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już się kręci od tygodnia.. Tak pięknej skały jaką sobie wybrałem to i za 40 złotych nie uświadczę. tak jak kolega napisał nie ma zamulenia jakiegoś rozpadu , a wygląd bajka... Chłopaki macie okazję to podjedźcie sobie bo można naprawdę super kawałki wybrać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.