Skocz do zawartości
Bondzik04

Deltec MCE600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem odpieniacz jak w temacie i gdy wziołem sie za czyszczenie zobaczyłem ze w pompie nie ma plastiku na którym jest zamontowana klapka do kierunku wylotu wody a cała pompa chyba nie jest od tego odpieniacza chyba ze sie mylę. Czy bez tego plastiku pompa bedzie pracować prawidłowo czy muszę kupic nowa pompę ewentualnie jaka inna pompa wejdzie do tego odpieniacza? I czy ten wirnik ma być taki szczerbaty?

post-24148-0-94861600-1417719487_thumb.jpg

post-24148-0-06383400-1417719497_thumb.jpg

post-24148-0-97282200-1417719505_thumb.jpg

post-24148-0-78299300-1417719513_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra masz pompe nie panikuj w tym wirniku w oryginale pare igiel jest usunietych


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega seicodriver napisał. Jak ładnie pienie..to najważniejsze! Pomyśl lepiej o wyciszeniu pienidła tzn.cichy splyw i wyeliminowanie drgań pompy.

Co do Twojego pytania..tak, pasuje pompa delteca dcs 600

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czy ładnie pieni bo dopiero kompletuje sprzęt ale czy w MCE600 nie są montowane pompy aquabee up2000/1 i dsc600 a moja jest od czegoś innego i w originale był wirnik łopatkowy tylko poprzedni właściciel przerobił wyłamał klapkę do kierunku wody żeby zmieściła się igła i czy teraz pompa będzie pracować prawidłowo ?

Zdjecie z brakującym elementem pompy

post-24148-0-39673800-1417725019_thumb.jpg

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz montują tylko białe dcs600. A co do wirnika to jeśli miałby wszystkie igły to byłby dedykowany do delteca APF 600 bo mce600 by rozsadziło :)

Myślę, że nie ma co się martwić na zapas. Zalej go, wrzuć nawet do kasty z solanką i zobaczysz jak pieni.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj foyo poskladanej pompy bo cos mi tu chyba nie pasuje..

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od około trzech lat Deltec montuje swoje pompy DCS600 (białe), a jej nieuszkodzony wirnik wygląda tak:

CAM00218.jpg

klapka kierunkowa w DCS600 jest schowana w tej osłonce bliżej wylotu pompy (patrząc na Twoje zdjęcie)

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie też coś jest nie ten teges,masz stary typ pompy,ile dałeś za to pienidło?jesli można spytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n o i co z tego ze stary typ ja tez mam aquabee i wg mnie jest lepsza niz biala z biala bywaja problemy z ponownym startem po zaniku napiecia...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie szukałem na necie jak wygląda stary typ Aquabee i w każdej pompie jest klapka do kierunku wody u mnie jest coś przerobione. Jak ktoś ma to niech wstawi zdjęcie starej pompy chodzi mi o środek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz chyba jednak nie ta pompe moja ma oznaczenie as i wylot powitrza ma inny ma ten element kierunkowy


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz napisać dokładnie jaki model masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquabee 2000as zapomniałem fotki zrobić jak czyściłem z tyłu gdzie tabliczka znamionowa pisze up2000as a u Ciebie ip68.. w środku też jest inna wirnik ten sam ale wylot powietrza ma przedzielony tą zastawką tak że są dwa kanały a nie jeden jak u Ciebie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.