Skocz do zawartości
Michał BB

cdn... nowa większa bielska solniczka ok 900l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

No brakuje jeszcze elewacji na tym styropianie :)

Wysłane z telefonu

Pozdrawiam!


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojaśniało :) a obudowa wieczorową porą nie przeszkadza :) .... zrobiłeś fotkę w nieodpowiedniej porze dnia :D

będzie trzeba ją jednak zmienić ;) no chyba że nie ;)

po co zmieniać od niej przyrost korali nie zależy :whistle:


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polać Jej :-) Dobrze prawi :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka zrobiona za dnia, bo miałem prośbę od forumowicza, aby była ujęta cała ściana. Wieczorem mało by było widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i trochę czasu minęło od ostatniej aktualizacji... zmian nie za dużo, do obsady doszło 6szt chromisów, przygarnięta parka nemo, dwie rozgwiazdy piaskowe, krewetka czyszcząca, przygarnięta krewetka lysmata kuekenthali, Salarias, glonokrab ;) nie wiem, czy to sprawka heksataeni, ale całkowicie zniknęły wirki, co mnie bardzo cieszy, chociaż nigdy jej nie widziałem aby je wyjadała. Fakt, faktem, że zostało po nich wspomnienie :) tzn. na tyle co widać, czyli ich nie widać ;) były również problemy, ale mam nadzieję, że pech już wyczerpany / uszkodzony sterownik w lampie, przycięcie pompki w dozowniku, a co za tym idzie dość mocny spadek KH / do tego zmiana światła i wysyp cyjano. Z uwagi na dość szybki jego rozrost postanowiłem zastosować chemiclean i jestem miło zaskoczony. Godzinę temu uruchomiłem odpieniacz, zrobiłem 13% podmianki / brak większej beczki / i mam nadzieję, że to paskudztwo już nie wróci. Tak poza tym to w akwarium nuda ;) fotka jest jaka jest, ale nie posiadam obecnie lepszego pstrykacza... proszę się nie sugerować ilością ryb na zdjęciu / panorama /

post-18880-0-86779800-1428785108_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i piknie ;) Co do wirków to mi też się wydawało ,że hexa je pozjadała .... tak mi się jednak tylko wydawało ,do czasu aż ruszyłem rhodactisy ;) na których się ukrywały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne dwa miesiące przeleciały... nie było mnie ostatnio prawie dwa tygodnie i bałem się co będzie po powrocie, na szczęście opiekun sprawdził się bdb :) fotka całości na szybko, światło zaczęło już przygasać

post-18880-0-66919000-1434656581_thumb.jpg

Edytowane przez Michał BB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu fotki powinny być ciut lepsze...

post-18880-0-08379300-1436212283_thumb.jpg

post-18880-0-39295600-1436212308_thumb.jpg

post-18880-0-11396600-1436212329_thumb.jpg

post-18880-0-94112900-1436212363_thumb.jpg

post-18880-0-15688800-1436212396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale na żywo jest jeszcze lepsze pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne tygodnie minęły, w sumie nic specjalnego się nie dzieje... no może poza tym, że błazenki złożyły ikrę na dnie akwarium. Odsłoniły sobie narożnik z piasku i dzielnie bronią potomstwa. Na chwilę obecną widać ok 10 larw, ale pewnie i tak guzik z tego będzie...

post-18880-0-37782500-1443209807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bielska solniczka nadal istnieje :) było trochę problemów, ale na szczęście wygląda, że wszystko wróciło do normy. Staram się nie wkładać łap do środka, wszystko żyje swoim życiem. Czekam na maluchy Pterapogona, Niestety nie wiem jak długo samiec nosi ikrę, ale może uda się wyczuć odpowiedni moment i odłowić kilka maluchów.

post-18880-0-15653500-1461789224_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka kolejnych miesięcy minęło... obecnie walczę z ustawieniem reaktora

post-18880-0-76532800-1473368851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny baniak :) Taki inny :p A duzo masz w nim ryb ? Ten hepatus chyba sie przejad ;)

ryb jest ok 20, tylko jakoś się pochowały do zdjęcia ;) z hepatusem wszystk ok, jest u mnie prawie 3 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie otrzymałem wyniki badania wody przeprowadzone przez AF. Zdecydowana większość wyników jest na 0, bądź mieszczą się w granicach normy. Jednak niektóre są zawyżone tzn. P / fosfor / 27 przy normie 0-6.00, Br / Brom / 92,4 przy normie 55,8-68,2 , Ba / Bar / 77,9 przy normie 0,00-22,0 i jeszcze I / Jod / 5,50 przy normie 54-66,0. Jakoś reagować czy te związki nie mają większego wpływu na życie? Jod zdecydowanie do poprawy, ale to chyba najmniejszy problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że zacznij działać . W 1 kolejności rowaphos i węgiel aktywny do przepływu w sumpie lub flitra przepływowego najlepiej .

Zaczynij wyciągać z wody nadmiary .

Z jodem ostrożnie może to w/g instrukcji:

http://erybka.pl/product-pol-2821-Prodibio-Iodi-1-ampulka.html

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.