Skocz do zawartości
gottrek

Apitasia wśród zoanthusów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się Was poradzić jak mógłbym się pozbyć apitasi z pośród zoa. Zoa rosną na małej skałce, o rozmiarach mniej więcej 5x5 cm. Apitasi jest natomiast jakieś 10 sztuk może więcej trudno je policzyć dokładnie (załączam zdjęcie). Zastanawiam się jak z nimi walczyć nie szkodząc zoa?

Czy jest możliwe że zoa ze względu na swoje trujące właściwości same pokonają i zarosną apitasie?

Teraz ta skałka leży na piasku. Czy piasek powstrzyma apitasie przed rozniesieniem się po zbiorniku?

post-9179-0-91994700-1418048240_thumb.jpg


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na oko masz pol na pol zoa z apitasia, piasek to zadna przeszkoda dla tej szaranczy,

probowales z kwaskiem cytrynowym aplikowanym strzykawka w paszcze?

albo wytnij zoa i przesadz na inna skalke a ta z plaga wygotoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa niestety nie pokona aiptasji. Możesz komuś kto ma brzydala dać skałkę na tydzień i to kłopocie.


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydal może zjeść również ZOA chyba że da komuś kto ma i ZOA i brzydala w akwa - albo odłamać ZOA lub bawić się z Joe Juice


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiłem aiptasje (na szczęście miałem tylko 2 sztuki) octem. Igła prosto w mordkę i dosłownie 2 krople i po kłopocie. Wiem, że ludzie bardziej polecają kwasek, ale po occie nic się nie stało. Parametry bez zmian.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewety wurdermani zalatwia sprawe. zjedza je nawet nie bedziesz wiedzial kiedy :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wundermani po nocy nie będzie apitasi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To w sumie jest typowe dla internetu ale jak się wpisze "wundermanni" w google to w grafice wyświetli się raptem kilka [widziałem może ze 3] zdjęcia na których jest krewetka Lysmata wurdemanni...

gallery_11456_1932_50953.jpg

Jeśli nie chcesz się bawić to ja chętnie odkupię tą skałkę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij skale i poszczep sobie zoa na inna. Ja juz nic bym nie kombinowal z zoa w stylu kwaski, ocet, wrzatek bo nim sie obejrzysz a bedziesz mial ich dziesiatki. Brzydal z mojego doswiadczenie najskuteczniejszy... ale skoncza sie aiptazje bedzie skubal reszte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku chętnie bym przygarnął, mój chelmon zrobił by robotę w 5 min


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za tak duży odzew w moim kłopocie :unworthy: . Jeżeli chodzi o wysyłkę tej skałki to na razie nie chcę tego robić. Kupiłem te zoa za 30zł. Trochę chyba będzie nie ekonomicznie wysyłać taki drobiazg przesyłką konduktorską. Jeszcze jakby było lato to można by kurierem spróbować, a tak myślę że trochę szkoda zachodu.

Coś jednak muszę zrobić. Więc myślę, że przejadę się w tym lub przyszłym tygodniu do Wrocławia i zobaczę jakie zwierzaki dostanę w sklepach na mój problem. Może krewetkę, może brzydala, albo chelmona. Zobaczę co będzie dostępne.

Jak nie to w ostateczności przesadzę zoa na inną skałkę, a tę zarażoną wygoduję w ro potem wymoczę i z powrotem to akwa.

Może ktoś w pobliżu Jeleniej Góry ma jakiegoś pomocnego mi stwora do sprzedania :) ?

Edytowane przez gottrek (wyświetl historię edycji)

240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chelmon i po sprawie w dodatku będziesz miał ładną rybkę w zbiorniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że Chelmon lubi też zasmakować w rurówkach, więc jak masz jakieś, to niedługo je pewnie stracisz.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wypróbowałem preparat Aiptasia-x nie drogi i działa w mgnieniu oka wypala aiptasie poza tym miałem też w zoa i nic im się nie stało po prostu zamknęły się na kilka godzin ,obejrzyj sobie filmiki na youtube

,mam brzydala i miałem chelmona nie ruszały aiptasii ale za to widziałem jak raz zasmakował w parazoa są podobne do aiptasii ale o wiele mniejsze niż moje aiptasie wiec może nie interesowały go wielkoludy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc podjąłem następujące kroki:

- przesadziłem trochę zoa na inną skałkę,

- u SexyKrewetki zamówiłem krewetki, które mam nadzieję rozwiążą problem. Dostawy krewetek spodziewam się w niedzielę rano. Dam znać jak sobie dają radę.

Chelmon to piękna ryba. Jak krewetki się nie spiszą to go czy prędzej kupię.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Chelmona drugi miesiąc i jak na razie nie je Apitasi przynajmniej nie zauważyłem, rurowki też nie rusza, tylko non stop jakieś robactwo ze skał wydłubuje :)

Galaxy S5


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skończy z aiptaziami zabierze się za inne korale. Przynajmniej u mnie tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chelmot to piękna ryba"

A "Chelmot " to niby co?????


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 krewecie i rozyczki mialy sie dobrze,doszedl brzydal i po sprawie tyle ze jak nie ma rozyczek to zaczyna sakro i xenie podskubywac wiec jak ktos chce to go zamienie na inne zycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.