Skocz do zawartości
Miss-Colen

Zakochac sie w Akwarium Morskim

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie patrze,przygladam sie temu swojemu "jeszcze" nie idealnemu akwarium.. I mysle : Jak bys nie wygladal dla mnie jestes najpiekniejszy :)

To chyba jakas choroba czy co..no bo jak mozna kochac cos czego nie mozna poglaskac lub przytulic :)

A jednak.. Kiedy patrze na takiego sobie prostego korala "sinularia dura" pod nocnym oswietleniem,kiedy jarzy sie tym swoim fluo kolorem to az mi serce rosnie, bo moje oczy moga patrzec na takie cudo :) Albo np.blazenki taplajace sie w ukwiale.Przestraszone wtulaja te swoje pasiaste cialka w czulki niczym przestraszone dziecko :)

Cudowne, niepowtarzalne chwile ,kiedy widze jak z jednego grzybka powstaja dwa,trzy.No i te kolory :) Nawet jak za oknem szaro buro ,wystarczy,ze spojrze na Akwarium i juz mi lepiej,weselej..Wiadomo jak to jest .Nie zawsze sie udaje , ale trwa nadal mimo niepowodzenia :) Jak to w milosci.Nie zawsze sie rozumiemy ale najwazniejsze,ze sie kochamy :) Popelnione bledy naprawiamy i staramy sie zrozumiec siebie nawzajem :) Dla mnie akwarium to jak ... no zakochana jestem dozgonnie i pielegnuje ta milosc . Dbam o nia jak potrafie

Staram sie zrozumiec i utrzymac przy sobie jak najdluzej.

Takie o to przemyslenie mnie napadlo :)

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym miejscu żonka nr1, potem troje dzieci nr2, dopiero hobby nr3.:-):-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pierwszym miejscu żonka nr1, potem troje dzieci nr2, dopiero hobby nr3.:-):-):-)

Tez mam meza i troje dzieci :) Ale serce wielkie :) Nie chodzilo mi o miejsce na podium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze powiedziec ze ja mam tak samo jak miss-colen. ciagle sprawdzanie i dopatrywanie czy nic nie ma mojemu akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss-Colen trafiłaś w samo sedno :) kobiece serca są bardzo pojemne. U mnie też mieści i akwarium i 3 dzieci i męża. Choć ze wstydem przyznaję, że czasami potrzeby rodziny muszą chwilę poczekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobby jest po to by przynosić ukojenie duszy i stanowić miejsce ucieczki od codziennego pędu. Im bardziej się to kocha tym lepszy ma wskaźnik terapeutyczny:) a tu jest pełno hobbystów....

BTW. Dlaczego takich przemyśleń nie wstawiasz do swojego wątku tylko zakładasz o tym nowy temat w dziale "Ogólnym"? To chyba nie miejsce na takie wyznania...

Edytowane przez Margo (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kałuża ma już prawie 3 lata. moja kochana kobieta zaakceptowała i nawet polubiła wieczorne siadanie ze mną przed zbiornikiem. ale jak jej w piątek oznajmiłem, że właśnie zapłąciłem za nowe szkło to usłyszałęm" chyba ci się nudzi w tym domu" ale jak doszło co do czego i i okazało się, że przy okazji można zrobić malowanie i wymianę podłogi to już jest znów wielkie szczęście w rodzinie. ale dążę do tego, ze mimo 3 lat cały czas chce się rozwijać tą czasochłonną i kosztowną komodę.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Nie przeszkadzaja mi odciski dziecięcych rąk na szybie okiennej za to na akwarium zaraz latam ze ściereczką. W duchu cieszę się z tych dziecięcych śladów zainteresowania slonym życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde widzę że nie tylko ja jestem taki "inny".

Moja przygoda zaczęła się całkiem niedawno bo może 2-3 lata temu, jak to postawiłem 50l które mam do dzisiaj i tylko raz resetowałem.

Pomyślałem sobie tylko "Fajnie mieć akwarium" w ciągu dwóch miesięcy przerobiłem sporą lekturę z internetu nt. Akwarium dekoracyjnego inaczej zwanego roślinnym.

W między czasie skompletowałem sprzęt i założyłem! Cieszyło trochę zieleni gdy za oknem szaro-buro i biało od śniegu.

Teraz słodkie jest dla mnie takie "proste" - trzeba pracować prawie jak przy morskim a wynagradza tylko zielenią w różnych odmianach barwnych, za to w morskim jest całkowicie inaczej - ciut więcej roboty ale za to kolory jakie! Zachowania - kurde to jest coś czego nie da się opowiedzieć, jak tylko zobaczyłem Błazny które siedzą w ukwiale i go karmią itd. To zostałem zmotywowany i ciągle czytam, chociaż sam nie wiem już o czym. W morskim sporo się dzieje i nad większością trzeba panować nie musi być idealnie ważne żeby było stabilnie.

Mam nadzieję że uda mi się postawić akwarium zgodnie z zasadami panującymi i dać radę je utrzymać(rachunki, wiedza itd)

A co dopiero mama, zawsze mówi żem jest leń ale jednego mi nie zarzuci - że nie dbam o akwarium - bo szyby zawsze czyste - bez glonów i przeczyszczone Cleanem. Podmianki zawsze i chętnie ;)

Życzę wam wszystkim owocnych sukcesów w akwarystyce.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie,ze nie tylko ja mam takie mysli.Kazdemu co innego sprawia radosc :) Wiadomo,ze zdrwie i rodzina sa najwazniejsze,ale kiedy robimy cos co sprawia nam radosc wszyscy dookola zyskuja :)

Mezczyzni kochaja samochody i ..jak mowia "Moja Kochana" a jak nie chce odpalic ;) ...(?)

Zycie jest krociutkie ,trzeba czerpac radosci kiedy tylko mozemy,bo nie wiadomo kiedy "cos" stanie na przeszkodzie.

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.