Skocz do zawartości
rufio

Petycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Temat zapewne wybiega ponad zakres akwarystyki morskiej,ale myślę że na tym forum jest wielu entuzjastów morskiej fauny.Sprawa bezpośrednio dotyczy przewozu płetw rekinów poławianych i mordowanych w bestialski sposób na całym świecie.

Coraz więcej państw wraz z liniami lotniczymi stara się utrudniać ten proceder nie zabierając na pokłady samolotów płetw .

Obecnie jeden z działaczy David W McGuire wystosował petycje do władz Lini lotniczych United Airlines

ale brakuje jeszcze nieco do potrzebnej ilości deklaracji.

Ja osobiście już przyłączyłem się do tej akcji jeśli ktoś ma ochotę to zachęcam.

Tak wygląda treść informacji po wypełnieniu wniosku.Podaje się jedynie państwo i adres e mail.

"Thank you for signing my petition, United Airlines- Stop Carriage of Shark Fins.

As of now, the petition has received 7131 signatures! To really make a difference, we need a lot more people to join in. Can you share this petition with all your friends?

Then, forward the email below to everyone you know.

Thanks!

—DAVID W MCGUIRE

Here's a sample message to send to your friends:

Hi,

Shark populations are being overfished worldwide. The trade of shark fin in illegal, unregulated and unreported fisheries for the delicacy shark fin soup is causing shark populations to decline critically worldwide. The tons of shark fins transported as cargo into Hong Kong on United Airlines flights is directly leading to the endangerment of shark species and the marine environment in the Americas, Asia and beyond.

That's why I signed a petition to Jeffery Smisek, Chairman of the Board, President and Chief Executive Officer, United Airlines, which says:

"The shark fin trade is destroying shark populations world wide. Millions of shark fins come from unreported, unregulated or illegal fisheries, and many legal fisheries for shark fin contribute to the problem. United Airlines should demonstrate environmental stewardship in the USA by joining 24 other airlines to stop carrying shark fin as cargo."

Will you sign the petition too? Click here to add your name:

http://petitions.moveon.org/sign/united-airlines-stop?source=s.fwd&r_by=11999591

Thanks!

You're receiving this message because you signed the United Airlines- Stop Carriage of Shark Fins petition on the MoveOn.org petition website. MoveOn Civic Action does not endorse the contents of this email or the petitions posted on MoveOn's public petition website. If you don't want to receive e-mail about this petition, click here to unsubscribe.

Dzięki i pozdrawiam


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rekiny są zabijane dla płetw? wydaje mi sie ze dla wątroby i pewnie miesa a płetwy to taka pamiatka, trofeum ;), wiec taki zakaz nie zmieni liczny tluczonych rekinów, conajwyzej zmniejszy zyski tubylcom ze sprzedazy pamiątek.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rekiny są zabijane dla płetw? wydaje mi sie ze dla wątroby i pewnie miesa a płetwy to taka pamiatka, trofeum ;), wiec taki zakaz nie zmieni liczny tluczonych rekinów, conajwyzej zmniejszy zyski tubylcom ze sprzedazy pamiątek.

Mylisz się, kiedyś oglądałem program na Discovery gdzie rekiny były masowo odławiane, żywcem pozbawiane płetw i potem jeszcze żywe wracały do wody. Płetwy lądują na patelni..


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku, rekiny są głównie zabijane dla płetw które to są przysmakiem.

Poza tym jak w większości ( słonie nosorożce ) winą za to najbardziej można obarczać chińską medycyne


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czlowiek sie uczy cale zycie :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie smutnych filmów o zwierzakach, dosc jest tragedii ludzkiej na swiecie


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na Planet+ jeden odcinek "ziemia widziana z nieba" był poświęcony rekinom. I faktycznie proceder wyłowienia rekinów dla płetwy jest problemem. Po odcieniu są spowrotem wrzucone do morza gdzie umierają. A powodem tej bezmyślne śmierci jest zupa z ich płetw która w Chinach (i chyba już nie tylko) świadczy o sukcesie i zamożności konsumujacych. Na dodatek bardzo popularna.

Edytowane przez Kajtek77 (wyświetl historię edycji)

Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że chyba w Polsce zajmował się tym Pan Waldemar Osmałek,mieliśmy na ten temat wykład na zlocie zimowym z Milówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem.

Chociaż to i tak za wiele nie zmieni.

Jak ludzie widzą że na czymś da się zarobić to znajdzie sposób aby nawet i obejść prawo i legalnie sprzedawać płetwy itd.

Pamiętam sklep z dopalaczami (tym gównem do palenia, przepraszam za określenie inaczej się tego nie da nazwać) Niby nie legalne ? a jednak, sprzedają to pod nazwą "Śmieszne Rzeczy"

Policja była tam sporo razy ale oni ręce rozkładają i tyle. To prawo jest takie powalone, kiedyś była afera to zaczęli sprzedawać pod przykrywką jakichś płynów do czyszczenia komputera i im się to udało.

Taka już ludzka natura.

Edit: Jak dalej pójdzie tak że człowiek będzie niszczył naturę dla jakichś zupek to ja życzę powodzenia, rekina zobaczymy tylko w telewizji i tyle.

Rozumiem jeśli ktoś ma sklep np. Pyszna zupka z płetw rekina i hoduje sobie we własnym zaciszu czy na jakiejś fermie rekiny na zupe, to mnie to tak nie przeszkadza, ale niszczyć naturę aby tylko zarobić ?

Toż to draństwo w najczystrzej postaci.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisałem się i mam nadzieje że ten proceder będzie karany. Ostatnio oglądałem film dokumentalny na ten temat. To straszne co oni robią i to nie tylko rekinom ale też delfiny mają zgotowany ten sam los.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widziałem program z rekinami i to Japończycy są w tym "najlepsi" Co do rekinów to zmniejszając ich populację sami sobie szkodę robimy.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,zaraz wszyscy skocza mi do gardla,ale rozumiem ze wszyscy jak tu piszecie jestscie weganami,bo inaczej traci mi to hipokryzja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globalna populacja rekinów spadła o 90%!!! to już ostatni dzwonek aby była jeszcze szansa ocalenia ich.

Ważne jest to że dzięki takim i innym akcją cokolwiek jest robione w tej materii.

Coraz więcej gatunków rekinów i płaszczek zostaje objętych Konwencją Waszyngtońską (CITES),a to już coś doniedawna był to tylko rekin wielorybi,długoszpar oraz żarłacz biały.

Mnie strasznie mierzi mina chińczyków niby wstrząśniętych tudzież zakłopotanych gdy dowiadują się w jakich okolicznościach pozyskiwane są płetwy,masakra przecież one nie rosną na polach ryżowych !!!

Sam już kilkukrotnie spotykając się z dzieciakami w szkołach rozmawiając o życiu rafy koralowej naświetlam proceder "zwany Finningiem" .Fakt wyginięcia najwyżej stojącego drapieżnika w łańcuchu pokarmowy będzie miał opłakany skutek także dla nas .

Miło widzieć coraz więcej wpisów pod petycja z Polski :)

radek25 co innego jest złowić rekina uśmiercić go w humanitarny sposób i wykorzystać jego całe mięso,wątrobę itd.

a już inna sprawa poławiać bez jakichkolwiek wytycznych młode,dorosłe,zagrożone itd. rekiny odcinać im płetwy i wciąż żywe wyrzucać za burtę .

Jedząc kurczaka nie odcinasz mu jedynie udek lub piersi i żywego nie puszczasz z powrotem do kurnika.

Edytowane przez rufio (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,zaraz wszyscy skocza mi do gardla,ale rozumiem ze wszyscy jak tu piszecie jestscie weganami,bo inaczej traci mi to hipokryzja

Nie bardzo rozumiem co tutaj ma do rzeczy weganizm ?? Przecież z tematem nie ma nic wspólnego dieta a sposób w jaki są pozysiwane i zmniejszenie populacji. Gdyby ktoś sobie założył "farme" rekinów, uśmiercał je w miare humanitarnie i potem wycinał płetwy to pewnie nikt by nic nie miał do tego.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem weganem i nigdy nie będę - uwielbiam mięso i będę je pożerał w dużych ilościach.

Tylko tyle że natury nie wolno ruszać tylko zostawić w spokoju a założyć hodowlę i tyle :D


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze spadek populacji rekinow to wynik tylko "polowan na pletwy". Ogolne zatrucie srodowiska,rabunkowa gospodarka morska spadek populacji ryb i pewnie jeszcze kilka innych czynnikow nie maja wplywu na ilosc rekinow?

Co z tego ze obejmiemy rekiny ochrona jak nie beda mialy czego jesc beda zyc w zatrutej wodzie,bedziemy filtrowac wode w oceanie dokarmiac rekiny? Ochrona rekinow spowoduje tylko powstanie czarnego rynku .

Jedynym sposobem na uratowanie nie tylko rekinow jest synergiczne spojrzenie na ekosystem.I zmiana mentalnosci ludzi. Ekosystem ktory wbrew wyobrazeniom jest bardzo kruchym systemem i najczesciej jego zachwianie powoduje nieodwracalne skutki.

Niestety objecie ochrona rekinow moze tylko przedluzyc agonie tego gatunku,zeby go uratowac trzeba systemowych zmian globalnych.

Ja nie jestem weganem i nigdy nie będę - uwielbiam mięso i będę je pożerał w dużych ilościach.

Tylko tyle że natury nie wolno ruszać tylko zostawić w spokoju a założyć hodowlę i tyle :D

Rozumiem ze wiesz jaki wplyw na ekosystem ma przemyslowa hodowla.

"tylko tyle ze natury nie wolno ruszac...." na tym forum te slowa brzmia dziwnie,ale moze tylko dla mnie?

Nie bardzo rozumiem co tutaj ma do rzeczy weganizm ?? Przecież z tematem nie ma nic wspólnego dieta a sposób w jaki są pozysiwane i zmniejszenie populacji. Gdyby ktoś sobie założył "farme" rekinów, uśmiercał je w miare humanitarnie i potem wycinał płetwy to pewnie nikt by nic nie miał do tego.

Temat nie ma nic wspolnego z dieta?! No prosze cie!!! U podstaw tego problemu stoi dieta, gdyby nie dieta tego problemu by nie bylo!

Humanitarne usmiercanie? Prubujesz sie usprawiedliwiac ? Sam w to nie wierzysz dodajac "w miare"

Edytowane przez radek25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze spadek populacji rekinow to wynik tylko "polowan na pletwy". Ogolne zatrucie srodowiska,rabunkowa gospodarka morska spadek populacji ryb i pewnie jeszcze kilka innych czynnikow nie maja wplywu na ilosc rekinow?

Co z tego ze obejmiemy rekiny ochrona jak nie beda mialy czego jesc beda zyc w zatrutej wodzie,bedziemy filtrowac wode w oceanie dokarmiac rekiny? Ochrona rekinow spowoduje tylko powstanie czarnego rynku .

Jedynym sposobem na uratowanie nie tylko rekinow jest synergiczne spojrzenie na ekosystem.I zmiana mentalnosci ludzi. Ekosystem ktory wbrew wyobrazeniom jest bardzo kruchym systemem i najczesciej jego zachwianie powoduje nieodwracalne skutki.

Niestety objecie ochrona rekinow moze tylko przedluzyc agonie tego gatunku,zeby go uratowac trzeba systemowych zmian globalnych.

Rozumiem ze wiesz jaki wplyw na ekosystem ma przemyslowa hodowla.

Temat nie ma nic wspolnego z dieta?! No prosze cie!!! U podstaw tego problemu stoi dieta, gdyby nie dieta tego problemu by nie bylo!

Humanitarne usmiercanie? Prubujesz sie usprawiedliwiac ? Sam w to nie wierzysz dodajac "w miare"

Niby co miałbym usprawiedliwiać ? Dodałem w miarę bo dlatego że różni ludzie rożnie postrzegają to słowo. Już bardziej humanitarne jest walnięcie karpia młotkiem w łeb niż wyrzucenie za burtę żywego rekina na powolną śmierć.

Patrząc przez pryzmat tego co mówisz to powinniśmy żyć w szałasach, albo tez od razu lepiej dać sobię kulkę w łeb. Wytworzenie prądu, żywności paliwa - przeciez tym wszystkim człowiek wpływa na środowisko.

Tak samo możesz spojrzeć na ochronę środowiska itp, przecież to tez przedłużenie agoni planety.. To po co ją chronić, lepiej od razu ją zajedźmy. Każdy chociażby mały krok mający na celu przedłużenie jakiegoś gatunku nawet od dekade jest wart działania.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby co miałbym usprawiedliwiać ? Dodałem w miarę bo dlatego że różni ludzie rożnie postrzegają to słowo. Już bardziej humanitarne jest walnięcie karpia młotkiem w łeb niż wyrzucenie za burtę żywego rekina na powolną śmierć.

Patrząc przez pryzmat tego co mówisz to powinniśmy żyć w szałasach, albo tez od razu lepiej dać sobię kulkę w łeb. Wytworzenie prądu, żywności paliwa - przeciez tym wszystkim człowiek wpływa na środowisko.

Tak samo możesz spojrzeć na ochronę środowiska itp, przecież to tez przedłużenie agoni planety.. To po co ją chronić, lepiej od razu ją zajedźmy. Każdy chociażby mały krok mający na celu przedłużenie jakiegoś gatunku nawet od dekade jest wart działania.

Stopniowanie humanitaryzmu jest slabe.Wedlug twojego toku myslenia wystarczy ogluszac rekiny i bedzie po problemie.

Ja nikomu nie narzucam co powinien robic jak zyc (sam jestem miesozerny) ale kazdy powinien miec swiadomosc kosenkwencji swoich czynow i nie wybielac sie . Ze swoja cywilizacja czlowiek zaszedl tak daleko ze jakos na horyzoncie nie widac drogi odwrotu w tym punkcie sie zgadzamy.

Edytowane przez radek25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopniowanie humanitaryzmu jest slabe.Wedlug twojego toku myslenia wystarczy ogluszac rekiny i bedzie po problemie.

Ja nikomu nie narzucam co powinien robic jak zyc (sam jestem miesozerny) ale kazdy powinien miec swiadomosc kosenkwencji swoich czynow i nie wybielac sie . Ze swoja cywilizacja czlowiek zaszedl tak daleko ze jakos na horyzoncie nie widac drogi odwrotu w tym punkcie sie zgadzamy.

Nie stopniuje humanitaryzmu, twierdze jedynie że ludzie rożnie go postrzegają. Dla mnie trzepnięcie karpia młotkiem jest humanitarne bo jednym ciosem porostu go zabijam a nie ogłuszam, a jak widać nie dla wszystkich jest to humanitarne co widać po protestujących co roku w okolicach świąt.

Tak, jeżeli rekin byłby zabity, potem była by odcięta płetwa to wtedy było by to dla mnie humanitarne. Ale nie twierdzę że załatwiło by to problem, zmniejszyło by jedynie kontrowersje co do samego zabijania.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lubie smutnych filmów o zwierzakach, dosc jest tragedii ludzkiej na swiecie

Ja też.

Proponuję w ramach pomocy rafie ratowaniu tych tysięcy zwierząt jakie giną, bojkotować sklepy akwarystyczne sprzedające rybki i korale pozyskane z naturalnego środowiska. W akwariach trzymajmy tylko ryby i korale rozmnożone w naturze, każdą zaopatrzoną w akt urodzenia w niewoli - potwierdzony notarialnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rekiny są zabijane dla płetw?

weź się odczep :p;):D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stopniuje humanitaryzmu, twierdze jedynie że ludzie rożnie go postrzegają. Dla mnie trzepnięcie karpia młotkiem jest humanitarne bo jednym ciosem porostu go zabijam a nie ogłuszam, a jak widać nie dla wszystkich jest to humanitarne co widać po protestujących co roku w okolicach świąt.

Tak, jeżeli rekin byłby zabity, potem była by odcięta płetwa to wtedy było by to dla mnie humanitarne. Ale nie twierdzę że załatwiło by to problem, zmniejszyło by jedynie kontrowersje co do samego zabijania.

Czuje ze znowu sie usprawiedliwiasz .Na jakiej podstawie stwierdzasz ze ryba nie jest ogluszona tylko zabita?

Dla mnie taki zwiazek frazeologiczny jak humanitarne zabijanie jest bledem logicznym humanitarna moze byc smierc,z przyczyn naturalnych ewentualnie z wyboru a przyznasz ze ani karpie ani rekiny takiego nie maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.