Skocz do zawartości
Jarek7

ODPIENIACZ : CORAL BOX D500 czy BUBBLE MAGUS CURVE 7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Planuje zakup odpieniacza dla mojego pierwszego akwarium morskiego. Nie wiem który będzie lepszy do mojego akwarium. Akwarium to kostka 190 litrow + sump 80 litrów.

Ze względu na słabą dostępność odpieniaczy i kosmiczne ceny w IE zdecydowałem się na zakup na http://www.fish-street.com/. Chciałbym zaznaczyć że nie biorę innych odpieniaczy pod uwagę.

Pod uwagę wziąłem dwa modele jeden trochę mocniejszy drugi słabszy. DC 700 z coral boxa nie zmieści się do sumpa dlatego wybór padł na DC500 lub BUBBLE MAGUS CURVE 7. Obydwa mają odpowiednie wymiary.

Ogólnie obydwa mają dobre opinie w internecie. Tutaj liczę na podpowiedzi doświadczonych akwarystów w tym temacie. Poniżej zamieściłem listę kilku pytań:

1. Twoja opinia na temat tych odpieniaczy?

2. Czy CORAL BOX D500 nie był by wystarczający do mojego akwarium?

3. Czy polecasz BUBBLE MAGUS CURVE 7 zamiast CORAL BOX D50

4. Na co powinienem zwrócić uwagę przyw decydowaniu który?

5. Czy nie uważasz że CORAL Box ma lepsze rozwiązania niż BUBBLE MAGUS CURVE 7 ?

CORAL BOX D500 - €145.65

http://www.fish-stre...d500_dc_skimmer

Youtube review:

BUBBLE MAGUS CURVE 7 - €194.19

http://www.fish-stre...mer_uk_delivery

Youtube review:

http://youtu.be/qh3x6Zn-0s0

Dziękuje za wszelkie opinie i pomoc.

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez Jarek7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takiego badziewia, zmarnujesz kasę. Poszukaj używanego np. h&s, tunze, delteca, itp. sprawdzonych i udanych konstrukcji, np. na targowisku.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takiego badziewia, zmarnujesz kasę. Poszukaj używanego np. h&s, tunze, delteca, itp. sprawdzonych i udanych konstrukcji, np. na targowisku.

Hej dzięki za odpowiedz, ale tak jak zaznaczyłem w IE (Irlandia) jest mały wybór.

Kupowanie na targowisku i wysłka tutaj nie wchodzi w grę. Kwestia gwarancji/odysłania itp.

Edytowane przez Jarek7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takiego badziewia, zmarnujesz kasę. Poszukaj używanego np. h&s, tunze, delteca, itp. sprawdzonych i udanych konstrukcji, np. na targowisku.

Witam,

Również szukam odpowiedniego odpieniacza dla siebie, rozważam milion opcji i po tym jak kolega podal linka do coral boxa też mi wpadł w oko, chociaż nie planuje sumpa to zacząłem się nad nim zastanawiać. Na różnych forach widziałem pozytywne opinie co do jakości wykonania i kultury pracy więc tak się zastanawiam czy miałeś chociażby w ręce jeden z tych odpieniaczy że od razu stwierdzasz że to badziew - jak możesz rozwiń swoją myśl, bo stwierdzenie że coś jest badziewiem jedynie po naklejce jest bez sensu.

Gdyby tak patrzeć żadna nowa/mniejsza firma nie miała by racji bytu chociaż jej produkty byłyby jakościowo najlepsze na rynku.

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj takiego badziewia, zmarnujesz kasę. Poszukaj używanego np. h&s, tunze, delteca, itp. sprawdzonych i udanych konstrukcji, np. na targowisku.

Wg.mnie odpieniacze są dobrze wykonane i z sensem,wirniki także dobrze wyglądają,prawdopodobnie nikt takich w PL nie używa,dlatego pisanie że badziewie jest nie na miejscu,nie rozumie, masz takowy jeśli nie

kup,zainstaluj a potem się wypowiadaj,chyba że widzisz lub wiesz że coś jest nie tak z nimi,to się podziel wiedzą a nie szyfruj i nie pociskaj marketingowej papki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa doswiadczenie, ktorego nabywa sie z czasem. Przez 4 lata przetestowalem z 30 odpieniaczy, dzieki czemu latwo okreslic czego unikac. Chcesz to kup, to twoja kasa i wybor. Pozorne oszczednosci bardzo szybko sie zemszcza.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa doswiadczenie, ktorego nabywa sie z czasem. Przez 4 lata przetestowalem z 30 odpieniaczy, dzieki czemu latwo okreslic czego unikac. Chcesz to kup, to twoja kasa i wybor. Pozorne oszczednosci bardzo szybko sie zemszcza.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Dalej szyfrujesz :mooning:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej szyfrujesz :mooning:p

Zgadzam sie z kolegą.

Doświadczenie to ważna sprawa ale dlaczego uważasz że jest coś z nimi nie tak?

Możesz rozwinąc swoją myśl, podać jakieś konkrety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest moda na stozki i zaczeto ich duzo produkowac i sprzedawac. Kazda "mloda" firma chce miec taki w swojej ogercie.

Zawsze mialem wrazenie, ze zrobiono stozek, bo przy walcu piana nie doszlaby do kubka. Tych to chyba nie dotyczy, ale ciekawe sa techniki mycia nierozbieralnych, waskich stozkow. :ninja:

Wydaje mi sie, ze piana lepiej "uklada" sie w walcu i walcowaty odpieniacz reaguje lagodniej na zmiany poziomu wody lub napiecia w sieci. Walec z ta sama pompa moglby byc z 10 cm nizszy...

Dobre, stozkowe odpieniacze sa b. drogie, chyba ze wzgledu na bardziej skomplikowana produkcje.

Mam znajomego, ktory sobie bardzo chwali stozkowy odpieniacz Korallenzucht KZ Revolution XXL, no ale jego cena tez jest inna. :wallbash:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem sobie jakiś czas temu tego Magusa 7 jak przyjdzie i odpalę to wkleję filmik. Kosztował z wysyłką 120$ jak będzie za słaby to kupię drugiego ;-)

A co do czyszczenia to na filmie widać że łatwo stożek oddzielić od podstawy.


bbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie nazywa doswiadczenie, ktorego nabywa sie z czasem. Przez 4 lata przetestowalem z 30 odpieniaczy, dzieki czemu latwo okreslic czego unikac. Chcesz to kup, to twoja kasa i wybor. Pozorne oszczednosci bardzo szybko sie zemszcza.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Czyli 29 razy kupiłeś gówniany odpieniacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani: Dzięki za ciekawą opinię.

Marekturf: Czekamy na film :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Curve 7 od marca, najpierw pienił w niefoto teraz w ogólnym i złego słowa nie powiem. Cichy, wydajny, mogę go rozebrać na części pierwsze. Jak wrócę do domu wkleję link do filmu :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma jakies doświadczenia z CORAL BOX?

BUBBLE MAGUS CURVE 7 narazie bardziej popularny. Czekamy na filmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 29 razy kupiłeś gówniany odpieniacz?

Wyjąłeś mi to z ust :respect: dalej pewnie poszukuje tego jednego,jedynego :w00t:

nie żebym się czepiał Pio ,nie odbierz mnie zle ,ale 30 odpieńków w 4lata,pochwal sie do jakich wniosków doszedłeś,coś taki enigmatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem podobnie jak autor postu, na początku poszukiwałem alternatywy dla tego co było na rynku. Skończyło się to na kilku bezsensownych zakupach, zmianach i szukaniu dalej. Wydaje mi się że to tak jest na początku jak się zmienia akwarium słodkie na morskie i uważa się że się coś wymyśli, szuka się własnej drogi.

Jak sprawdzałem wtedy ceny odpieniaczy w sklepach to pukałem się w czoło, jak można takie coś kupować za tyle kasy. Po dwóch latach jak kupowałem bk200 to cmokałem z zadowoleniem że kosztował tylko około 2500.

Przez pierwszy rok 3 razy zmieniałem baniak, potem miałem po kilka baniaków jednocześnie i tak się uzbierało. Dodatkowo zawsze miałem z jeden czy dwa odpieniacze w "zapasie" w razie W.

Odpieniacze zmieniałem z kilku powodów, głównie przez pogoń za dążeniem do "doskonałości", ale okazywały a to za słabe a to za bardzo przewymiarowane a to napaliłem się na jakiś inny.

Dla tego uważam że głupota jest kupowanie nieznanego i cudowanie na własnym systemie, skoro sa sprawdzone i pwene sprzęty.

Ale nasz naród ma to do siebie, że woli uczyć się na własnych błędach.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajnie, ale żeby nie było za słodko:

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dużo naszych opini opieramy na tkzw.,,wydaje mi się" :question: nie wiem czy są jakies rzetelne badania,analizy natomiast widze prostokątne odpieniacze i też pienią.

Mnie natomiast wydaje sie że akwarystyka morska poszła strasznie w sumpy z różnych powodów,na pewno praktyczniejszych ale też sump ograniczył znacznie wysokość pieńków,wiec jak uzyskać kompromis przy mocnych pompach,ano znowu mi sie wydaje ze po to te durszlaki nad pompami,inaczej mamy efekt otwieranego szampana,a gdyby były kwadratowe durszlaki to czy nie pozwoliło by to zintensyfikowac odseparowywanie szumowin?poprzez dodatkowe rozbijanie bąbli?

Dla mnie idealny odpieniacz to taki w sumpie. Sump który wystaje za akwarium z tyłu a w nim jednometrowy a może 1,5m,generalnie jak najdłuzszy odpieniacz tak aby piana przebywała jak najdłużej w komorze stożkowej,owalnej,kwadratowej,jakiejkolwiek.

Powiedzcie czy to dobry pomysł,gdybym mógł tak bym zrobił,kto wie może kiedyś :smoke: .

Faktycznie fajnie, ale żeby nie było za słodko:

Tyle odpieniaczy przerobiłes i chcesz mi powiedzieć że ten efekt to wina odpieniacza :popo::laughing:

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blik nie szkoda ci energii?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blik nie szkoda ci energii?

Nie,może troche,wlaściwie nie wiem po co sie tu produkuje :Dozing off ale mniejsza z tym

Jesli jesteś energetyczny spożytkuj swoją energie i odpowiedz na pytanie,a nie zagaduj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zachowywał się jak ten na filmie (przepieniał), jak podałem chemiclean :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zachowywał się jak ten na filmie (przepieniał), jak podałem chemiclean :)

Dzięki za film. Calkiem nieźle to wygląda.

A tak odnośnie tego przepieniania. Tak pytam na przyszłość. Zeby uniknąć podobnego problemu wystarczyło by wyłączyć odpieniacz na jakiś czas? czy genralnie ten preparat nie jest polecany?

Pozdrawiam

Jarek

Edytowane przez Jarek7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wybór padł na CORAL BOX D500. Odpieniacz zamówiony.

Myślę że na początek wystarczy.

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze to ze znaczek na opakowaniu nie jest firmowy nie znaczy ze sprzet jest zly. Ja zanim kupilem obecny chinski odpieniacz przerobilem i Kz revolution s i tunze i rozne dziwne ale z obecnego jestem bardzo zadowolony pompa dc 3000 troche wieksza od tego ktory planujesz ale wiem ze bedziesz zadowolony sa ciche wydajne i uwaga dane producenta przeklamuja ale w dobra strone mierzylem ilosc zasysanego powietrza wedlug producenta mial pobierac 800-900 l/h z moich pomiarow wyszlo ponad 1000l/h niestety nie mialem miernika z wieksza skala.

Kolejna sprawa czesci sercem pienidla jest pompa w najgorszym wypadku wymiana twojego zamknie sie w kwocie 40e

Czy warto mysle ze tak ja uzywam swojego grubo ponad rok i nie mialem zadnych problemow trzyma poziom nie przelewa woda krysztal nic wiecej mi nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.