Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

No tym sposobem to nie kupisz żadnej soli.

Wysłane przez tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie ze moje wiadro juz rozpieczętowałem bo mi odpieniacz przy zakwicie wywalił sporo solanki i musiałem dorabiać, wiec wiadro rozpieczętowane, większa zadyma by była potrzebna żeby to oddać, wiec pewnie oleję to i powoli bede mieszal z solą bogatą w mikro i śladowe. Ale niesmak pozostanie na długo. Amino i bakterie sobie chwalę, nie widze powodu zmieniać z AF na coś innego żeby było jasne.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Red Sea tez mozna zwrocic skoro nie ma tam nawet 1/4 mikroelementow deklarowanej na stronie producenta.

RC i IO za zawartosc metali ciezkich bo na stronie co rowniez jest niezgodne z deklaracjami.....idac dalej patrzca na inne sole......to jakis obled.

@ dieter25 mozesz kupic sobie produkty gotwe pod pompe.

Obsluga obsluga, ale ja akurat lubie bawic sie w malarza bo kolorowanie SPS to chyba najlepsze co w tym hobby moze byc.

Po calej tej burzliwej dyskusji finale finalow dla mnie liczy sie jeden fakt - efekt koncowy w akwarium. Ja nie mam zludzen.

Dobrej nocy.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci bramki przeszkadzają? Przecież ich ilość jest na tyle bezpieczna, że ozonowanie możesz wykonywać naokraglo.

Wysłane przez tapatalk

Jędrek, ale to przecież sam producent wyciągnął na wierz, że jak się używa ozonu to musi być sól wolna od bromków i sam stworzył produkt który jest od tego wolny i idealny do ozonowania wody. Leniwy jestem, ale na forum jest kila wypowiedzi właścicieli w tej sprawie i można je tu przytaczać. Ja nigdy o tym nie słyszałem, a trochę soli w życiu zużyłem, więc słucham fachowców i przyjmuję to jako prawdę objawioną.

Czyli Red Sea tez mozna zwrocic skoro nie ma tam nawet 1/4 mikroelementow deklarowanej na stronie producenta.

RC i IO za zawartosc metali ciezkich bo na stronie co rowniez jest niezgodne z deklaracjami.....idac dalej patrzca na inne sole......to jakis obled.

Oczywiście, że można zwrócić, tylko należy udowodnić, że TWOJA sól ma takie a nie inne parametry.

Grześ, metody metodami ale mam wątpliwość, czy kupienie zestawu FM color coplex i używanie reaktora + wódka nie jest duuuużo tańsze niż zaproponowana przez ciebie metoda prowadzenia baniaka. Aaaa jeszcze do tego zestawu należało by dokupić np. zeospur2 żeby wyrównać szanse kolorowania spsów.

Po calej tej burzliwej dyskusji finale finalow dla mnie liczy sie jeden fakt - efekt koncowy w akwarium. Ja nie mam zludzen.

Właśnie Grzesiu EFEKT, myślę, że jak by się licytować to, tak zdeklasowana IO chyba prowadzi....


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ale bromki mieszczą się w NSW, są to na tyle małe stężenia że ozonowanie nie powoduje żadnych ubocznych efektów. Patrząc na skład wody w oceanie wydaje się, że brom jest jednym z ważniejszych mikroelementów, chcociaż jego rola podobno nie jest do końca poznana, to jak widać z wyników żaden z producentów soli nie pozwala sobie na jego pominięcie.

A sprawę zapewnień producenta o soli wolnej od bromu pozostawiam bez komentarza ale nie posądzam tak lekko o celowe oszustwo.

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej tu jeden z przykładów.

Brom zaczyna byc problemem przy stosowaniu ozonu. W reakcji z nim tworzą się bromiany, które to są toksyczne dla większości organizmów żywych (wraz z człowiekiem ). Przy tak minimalnych stężeniach jakie są w Sea Salt i Reef Salt ten problem nie występuje. Dlatego na opakowaniach jest informacja "ozon safe".W Probiotic Reef Salt już zawartość bromu jest na normalnym (podobnym jak w naturze ) poziomie i tu nie rekomenduje się używania ozonu (większość producentów tego nie mówi ).

Pływamy w temacie - jaki poziom konkretnie jest szkodliwy a jaki nie ? Jak podane było na forum, że sól zawiera 9mg/l Br to zostało napisane, że ten poziom jest bezpieczny, teraz mamy kilkukrotnie wyższy poziom niemalże jak w naturze i czy też jest jeszcze nie szkodliwy ?

To samo mamy z innymi pierwiastkami, od jakiego poziomu jest szkodliwe a od jakiego nie ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiflu

Gdyby producent Fauna Marine napisal na swojej stronie co zawiera poszczegolna butelka i ile mniej mniej wiecej dozowac, moglbym sie skusic. Ale ze tak nie jest moge sie tylko domyslac i nie wiem czy nie ktore skladniki z butelek nie zdubluja sie ze skladnikkami z zasypu reaktora.

Tekst maja mistrzowski, ze najlepsi naukowcy, ze najlepszsza receptura, ze butelki robia wszytsko. Wzrost, kolory, fluorescencja, ochrona przed promieniowaniem, ze produkt pod ledy.

Pod reaktor akurat nic nie pisza, natomiast jak najbardziej pod Balling Light, ich Zeolit czy peleetki.

Belkot jak cala reszta bez wyjatkow.

Instatnt Ocean najmocniej sprzedaje sol i chyaba tylko sol. Reszte samemu sobie trzeba dobrac. Popularnosci nie da sie zaprzeczyc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, dochodzimy do jednego wniosku, każdy chce sprzedawać i każdy powie/napisze, to co klient chce usłyszeć.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, a my klienci biedne zuczkki musimy weryfikowac sami.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, Faunamarin pisze na flaszkach co zawierają, np. kolor niebieski/purpura zawiera: bor,molibden, chrom, lit,selen, wanad, miedź, cyna. dozowanie 2-3ml/100 litrów na tydzień. Więc mamy pełną informację, na pozostałych kolorach jest tak samo tylko inne zestawy pierwiastków.

Edytowane przez jacek_1970 (wyświetl historię edycji)

 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrzej tu jeden z przykładów.

Pływamy w temacie - jaki poziom konkretnie jest szkodliwy a jaki nie ? Jak podane było na forum, że sól zawiera 9mg/l Br to zostało napisane, że ten poziom jest bezpieczny, teraz mamy kilkukrotnie wyższy poziom niemalże jak w naturze i czy też jest jeszcze nie szkodliwy ?

To samo mamy z innymi pierwiastkami, od jakiego poziomu jest szkodliwe a od jakiego nie ?

jeśli są tylko bromki to jest ok ja tu nie piszę że jest szkodliwy absolutnie chodziło mi o to że jak stosujemy ozon wydziela się brom i to jest problem dlatego są produkty które są pozbawione bromków właśnie pod ozon i o to mi chodziło same bromki niczemu nie przeszkadzają (o odpowiedniej zawartości) ale jakbyśmy stosowali ozon w takiej metodzie wydzielający brom mógłby trochę w zbiorniku namieszać


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, a powiedz mi. Co można powiedzieć o wpływie soli lub jej jakości na podstawie obserwacji swojego zbiornika przy podmianach 5% co 2 tygodnie?

Bo jak dla mnie to jakbyś lał lekką trutkę co 2 tyg 5% to też nie zobaczysz różnicy :-)

Myślę że takie podmiany mógłbyś robić na kranówce.

Nie mówiąc już o tym, jaką ilość "teoretycznie wartościowych elementów" można wprowadzać do akwarium przy takich podmianach - chyba na poziomie błędu statystycznego. :-(


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wzorujecie się na wodzie morskiej, mam wrażenie nasze akwaria są w stosunku do niej wyjałowione. Bardziej chodzi o to by przyzwyczaić korale do naszej wody niż dążyć do idealnych parametrów. Jak ktoś ma dostęp do wody morskiej ( takiej zwrotnikowej) podmienia w akwa to niech napisze jak mu idzie

wszystko co dozujemy a nie możemy tego zweryfikować testami w domu robimy na czuja

Edytowane przez michal98 (wyświetl historię edycji)

akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ smith.pl

A powiem Ci , bo co mozna innego powiedzic . Wyslil sie troche i zajrzyj do mojego watku. Zobacz na kolory i przestan bic piane.

Pare postow wyzej napisalm ze nie robie podmian co 2 tygodnie. Moglbym robic co tydzien nawet 30% pyanie jednak po co?

Przy moje filtracji nie ma to sensu. Nawet jak nie ma odpieniacza.

O kranowce trutce mi nie pisz bo nie masz zielonego pojecia o wodzie jaka mamy w Londynie.

NIe tocze tu balati o nic, ale widze ze co niektorzy bez wyraznej potrzeby probuja mnie zagiac lub zlapac na czyms.

Wiec zapytam otwarcie - jaki to ma cel? bo tracicie czas.

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy grosze ode mnie odnośnie soli IO, jako że startowałem na niej w ubiegłym tygodniu. Parametry w sygnaturce poniżej są właśnie z momentu startu i pokrywają się mniej więcej z wynikami testu (Mg u mnie jeszcze wyższy). Różnica w porównaniu do testu taka, że w moim przypadku wydajność okazała się jeszcze gorsza: salinity factor na poziomie 0,781, a więc wydajność 448g na 10 litrów solanki przy poziomie 35ppt. Testowane na 195 litrach.

Sole IO i RC moim zdaniem wyszły najlepiej. Sole te zawierają podwyższone stężenia mikroelementów które biorą "udział" w procesie fotosyntezy i które jednocześnie nie są w odpowiednich ilościach dostarczane z pokarmem.

Moim zdaniem Instant Ocean wyszla "bogata" i biedna.

Biedna bo okazala sie najmniej wydajna sola z dodatkiem sladowych ilosci, PO4, oraz szesciokrotnie przekroczonym aluminium.

Bogata ze wzgledu na bardzo wysoki , cynk, mangan, jod , zelazo. Te dwa ostatnie stymuluja wzrost glonow.

Skąd się biorą więc te mity, którym z braku doświadczenia siłą rzeczy ulegają tacy jak ja początkujący i rozpoczynający przygodę hobbyści? To samo z sondą na forum i procentowym wskazaniem polecanych soli na start. Czy rzeczywiście dopiero od ogłoszenia wyników testów Bartka stało się jasne, że sól IO nie jest solą ubogą i niekoniecznie powinna być polecana na start? Czy ta sól z takimi parametrami jest na rynku od miesiąca? Po co mi te wszystkie mikroelementy na początku? Może założę komercyjną hodowlę glonów? :p Okazuje się, że równie dobrze, co IO można użyć RSCP na starcie i wynik będzie być może podobny, ale niekoniecznie odpowiedni na początek. Miałem oprócz IO również niebieską RS. Można było nią posolić. A jest kilka relacji na forum ze startu na niebieskiej RS i spokojnym dojrzewaniu. Dodatkowo Bartek w innym temacie zwrócił mi uwagę na zawyżone niektóre parametry w IO. Błąd początkującego, że się nie posłuchałem.

Ostatnio usłyszałem opinię (nie mam zgody na cytowanie więc oczywiście personalia zachowam dla siebie), że obecnie rewelacyjną solą przy wychodzeniu z glonów i wszelkich innych plag, a więc solą jak najbardziej polecaną na start jest Deep Blue. Gdyby w przyszłości była druga część testów to może tą sól warto byłoby między innymi wziąć pod lupę i sprawdzić co się w niej kryje?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sól o zbliżonych parametrach do tej naturze miała by nie być polecana na start, jeśli parametry ma bardziej zbliżone do wody w morzu czy oceanie to powinny się zwierzaki cieszyć a glon powinien być na dalszym planie.

Glony na początku nie muszą być wynikiem soli, może być tysiąc innych powodów.

Na starcie można też zaobserwować trawniki właśnie na tych ubogich solach.

Uboga sól na start to można włożyć między bajki taka moja opinia chodź ja się kierowałem ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sól o zbliżonych parametrach do tej naturze miała by nie być polecana na start, jeśli parametry ma bardziej zbliżone do wody w morzu czy oceanie to powinny się zwierzaki cieszyć a glon powinien być na dalszym planie.

Glony na początku nie muszą być wynikiem soli, może być tysiąc innych powodów.

Na starcie można też zaobserwować trawniki właśnie na tych ubogich solach.

Uboga sól na start to można włożyć między bajki taka moja opinia chodź ja się kierowałem ceną.

Może ze względu na ubogą obsadę przez pierwszych kilka czy kilkanaście miesięcy i skorzystanie z uczty niezużytych i niewykorzystanych składników przez nieproszonych gości pod postacią wszelkiej maści plag? Niezasiedlone akwa to chyba nie to samo co ocean więc i woda nie powinna być zbliżona do tej w naturze. Ale może masz rację, ja nic nie wiem bo jestem początkujący, okaże się za jakiś czas.

Odnośnie mojego zdziwienia przy polecaniu IO na start to może inaczej: dlaczego do tej pory mówiło się o tej soli jako o "ubogiej"? (nie mam oczywiście na myśli 5 lat wstecz). Nie czytam jeszcze zagranicznych for z uwagi na to, iż dla początkującego fizycznie niemożliwym jest ogarnąć w krótkim czasie choćby większość 2 największych krajowych (przy każdym temacie otwieram 10 zakładek z kolejnymi), dlatego pytam, czy w tym środowisku (ogólnie pojętym t.j. międzynarodowym) jest tylko jedna osoba w postaci Bartka, który zadał sobie trud, przetestował m.in. jedną z najpopularniejszych soli i wynikami zmienił całkowicie wcześniejsze o niej opinie? Czy wszystkim do tej pory wychodziły po rozmieszaniu parametry poniżej normy albo w ciemno powtarzali "uboga sól"? Dziwne, ale jeśli tak, to tym bardziej uznanie dla Bartka za wkład pracy oraz istotne informacje, których nikt wcześniej nie zamieścił.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego sól o zbliżonych parametrach do tej naturze miała by nie być polecana na start, jeśli parametry ma bardziej zbliżone do wody w morzu czy oceanie to powinny się zwierzaki cieszyć a glon powinien być na dalszym planie.

Glony na początku nie muszą być wynikiem soli, może być tysiąc innych powodów.

Na starcie można też zaobserwować trawniki właśnie na tych ubogich solach.

Uboga sól na start to można włożyć między bajki taka moja opinia chodź ja się kierowałem ceną.

Ben z tą "swoją" rewolucyjną opinią końcową to chyba musisz wykupić do niej prawa autorskie od Testera :)

Wyniki są tak ciekawe choć sama dyskusja już nie całkiem że kolejne badania soli w tej samej formule są chyba nieuniknione.Sam nie mogę się doczekać wyjaśnienia kolejnych mitów związanych z solami innych firm.

Dla mnie ten temat jest najlepszym w tym roku!!!

Pozdrawiam i Dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie nanokaczor rozumiem, że występuje Pan tutaj między innymi jako firma (Hodowla Krewetek bo rozumiem ,że jest to legalna zarejestrowana działalność gospodarcza) . To zdaje Pan sobie sprawę z tego, że pisząc tu takie bzdury na temat naszego produktu jest Pan świadomy tego iż może to mieć konsekwencje prawne.

Stosowna korespondencja zostanie do Pana firmy skierowana droga pocztową.

ps. na prv kopię też Panu wyślę gdyby przypadkiem moderatorzy go usunęli uznając go iż nie jest na temat.

dziękuje

w porównaniu do części osób na tym forum, mam krócej posolone. Jakiś czas temu przeszedłem na sól AF. Opakowanie ładne, skład ładny, kubełek z miarką ładny. Korale nie narzekają, ryby jak wiadomo głosu nie mają. Postanowiłem wspierać polską gospodarkę i zakupiłem, pokarmy dla korali, fluor również z AF. Wszystko ładnie. Jutro czas za zakup soli, ale jak zobaczyłem to co wyżej... Zapewne wielu z was kojarzy firmę "Myszołów" co pozwała do sądu blogera że śmiał powiedzieć że tatar jest mniej ładny niż innej firmy.

Jestem może tylko jedną osobą, lecz od tamtej pory nie kupuję nić sygnowane marką "Myszołów".

Dziś do tego znakomitego grona dołączył AF.

Pozdrawiam wszystkich furiatów.


ryby: Labroides dimidiatus, Pseudocheilinus hexataenia, Chromis viridis x10, Zebrasoma veliferum, Valenciennea puellaris

korale: Capnella, Caulastrea curvata, Discosoma, Rhodactis, Zoanthus, Xsenia, Gorgonia, Briareum, Pseudogorgonia, Euphylia paraankora,Euphylia yaeyamaensis, Euphylia ancora, Euphylia glabrescens Lobophytum, Parazoanthus, Gonipora, Hystrix, Clavularia viridis. Sarcophyton, Ricordea florida, Echinopora, Sinularia, Lobophyllia corymbosa, Lobophyllia rainbow, Blastomussa wellsi,Blastomussa merletti, Caulastrea echinulata,Caulastrea furcata, Acanthastrea echinata, Duncanopsammia axifuga, Turbinaria,Montipora Capricornus, Pocilipora, Stylophora,

inne: Entacmea quadricolorx2, Lysmata amboinensisx3, Archaster angulatus, Blue hermit crab, Tectus Fenestratus, Mespilla globulus, Strombus sp., Ophiolepis superba, Anemonia viridisx2,

e82224c9727bb7685812ea5f1715d41au488a451.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@igor jak jedna firma (albo osoba ją reprezentująca) pisze nieprawdziwe informacje oczerniajac druga firmę w sposób bardzo natarczywy i niejednokrotnie, chyba rozumiesz ze nie powinno się na to pozwolić. To np. że jeden kolega pisze ze po pomieszaniu soli AF (20%) z IO (80%) nie otwierają mu się goniopory, to jest opinia konsumenta i to jest w porządku. Natomiast jeśli prześledzisz krucjaty firmy w/w (wątki były edytowane wiec dzisiaj to już tak źle nie wyglada, choć oczywiście wszystko można odtworzyć w historii edycji ) to jest zdecydowanie inna sytuacja. Opinie klientów są dla nas bardzo ważne. W/w osoba z tego co mi wiadomo nie była ani nie jest klientem AF. Uwierz słuchamy opinii klientow uważnie, wyciągamy wnioski i AF rozwija produkty. Cały ten wątek dostarczył nam bardzo dużo informacji na temat oczekiwań akwarystow jak i tego co należy ulepszyć. Zamierzamy to wykorzystać i wdrożyć (cześć juz jest wdrozona). Powyższy post był ostrzeżeniem dla firmy (osoby jej reprezentujacej) ze gdyby nadal w sposób natarczywy przedstawiał nieprawdziwe informacje będzie to miało swoje konsekwencje. Podobnie jak Ty jestem za wolnością opinii ale są pewne granice między opinia a oczernianiem. Oczywiście szanuje Twój wybór i życzę powodzenia w naszej wspólnej pasji.

Edytowane przez sewer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to nie blog, Nanokaczor nie robi wam konkurencji w oferowanych usługach więc z jakiego kodeksu karnego o jakie ostrzeżenia chodzi ? Wasza firma nie raz dyskredytowała innych producentów soli co można na forum przeczytać.

Jeszcze władzy na świecie nie macie.

Co zrobić jednak gdy firma oszukała internautę, nie wysyłając mu towaru za który zapłacił, albo wysyłając wadliwy? Co zrobić, gdy internauta wie o działaniach organizacji, których ujawnienie może poniżyć je w opinii publicznej i narazić na utratę zaufania?

W tej kwestii prawo daje pełną wolność słowa. Artykuł 213 wyżej wymienionego rozdziału mówi, że „Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy”. Natomiast artykuł 214 mówi, że „Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu”.

źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że temat dotyczy testów soli przeprowadzonych przez RH+ a nie wyliczania paragrafów!

Proszę trzymać się tematu - więcej już upomnień nie będzie.

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne uzywam prawie wszystkich produktow AF I jest to moj wybor.Akwarystyka jest dla mnie zabawa I odskocznia dnia codzienngo.Sewer szanowalem cie jako akwaryste twoje posty I dyskusje sa bardzo pomocne.Ale po ostatnim numerze z p.Nadkaczorem jest to nie do przyjecia.Tak sie sklada ze posty p.Nadkaczora sa bardzo interesujace i wiele wnosza do tematow przynajmniej dla mnie.Musisz to zrozumiec ze to jest forum dyskusyjne kazdy pisze co chce.Straszenie uzytkownikow jest nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nanokaczor Był klientetem AF. Nawet jeszcze ma pudełka i resztki tych produktów na strychu...

Nanokaczor kupuje produkty Polskie i omija produkty zagranicznych marek - jezeli tylko takie produkty są. W sklepie nanokaczor wybiera produkty polskiego pochodzenia. Nanokaczor pije polską wódkę, popija ją polskim piwem i zagryza polskim, nie wymiarowym, kupionym na bazarze i zakiszonym w domu ogórkiem. Jesli chodzi o produkty stosowane w akwarystyce to korzysta z produktów firm Ciech, Aquael, APM [ dawny POCH], Aquatrend i innych.

Nanokaczor nie napisał żadnych "oszczerstw" a jego opinie wynikały z wyników badań opublikowanych przez @testera.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.