Skocz do zawartości
Grzegorz Dyzma

TEST SOLI - wyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Probke wody jake wyslano do Tritona sa z tego labolatorium.

http://www.highpuritystandards.com/store/product.php?productid=1414&cat=43&page=1

Co zreszta jest w artykule. Jako norme krzemianow lab uznal 4 mg/ l.

Sam mam dwa testy z Tritoan gdzie Jod wyszedl mi kosmiczny bo powyzej 1000 a w drugim krzemiany juz nie powiem ile. Akwarium przy takim jodzie nie mialo by racji bytu a duga probka wyszla juz normalnie. Test na SI tez.

Owysylalem sie juz tych testow. Teraz wiem ze cena dlatego jest taka atrakcyjan bo dokladne sa raczej tylko podstawwe parametry i w sumie raz na jakis czas sie oplaca zrobic cos takiego.

Ale uwazam ze Triton powinien podawac granice tolerancji bledu. Na kolor kwadracikow nie patrze bo nie trzymam taki parametrow jak sugeruja a jeszce biorac pod uwage bledy uwazam ze to nie ma sensu.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 czy tam 4% błedu to jest luz , pełna akceptacja. Ale 100%, 350%, 400% czy 500 % błedu to lekka przeada :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wyszło szydło z worka (mam na myśli sól AF). Sam zakupiłem 5 kg opakowanie, żeby na własnej skórze przekonać się o wspaniałości tej soli. Po dwóch podmiankach mam brązowy nalot na piachu. Już teraz wiem jaka jest jego przyczyna. Wyjaśnia to również pojawienie się dużej ilości brązowego nalotu na dnie akwarium w ZOO Wrocław (ktoś niedawno zamieszczał zdjęcia ze zbiornika z rekinami). Niemile zostałem zaskoczony również poziomami wapnia i magnezu w ww. soli. Jak to się ma do załączonych karteczek, z których producenci byli tak dumni?

Oceanarium Wrocław to jeden wielki brązowy nalot, tak było jeszcze 4 tygodnie temu. Opisałem to w temacie o produktach firmy z sugestią aby się tak nie chwalili że dostarczają tam sól. Wiem że to nie oni dbają o te zbiorniki i pewnie nie jest to wina ich preparatów ponieważ podobnie wygladały zbiorniki jezior afrykańskich.

Dlatego jestem ostroży jeśli chodzi o krytykę co nie zmienia faktu że stosuję sól reef i mam brązowy nalot na piasku

Co do testu soli super że powstal.

Dodam tylko kilka słów od producentów a właściwie z informacji uzyskach po przeczytaniu ich stron reklamowych

TM sól reef poleca do zbiorników z reaktorami

RS sól RSCP poleca jako dopalacz do wzrostu korali kosztem koloru

sól zwykłą polecają dla tych którz sami uzupełniają elementy i chcą osiągnąć kosztem wzrostu lepsze wybarwienie

Edytowane przez twkw@op.pl (wyświetl historię edycji)

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom jonów bromkowych (mg/L) w badanych solach. Brom jest jednym z tych pierwiastków, o których wiemy, że są obecne w tkankach korali, ale nadal nie potrafimy dokładnie opisać ich funkcji. Przyjmuje się, że bromiany razem z jodkami i potasem mają wpływ na wybarwienie korali. Większość soli trzyma mniej więcej poziom NSW. Jedynie TM i BT mają zaniżone wartości bromianów. W soli BT jest go 18 razy mniej niż w NSW. Trochę to dziwi, bo nie znając dokładnie funkcji biologicznego wykorzystania bromków przez korale, warto by było trzymać w miarę naturalny poziom

Mnie bardziej dziwi poziom w soli AF bo oznakowanie na opakowaniu mówi że ich tam nie ma.

pozdrawiam


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy tritona są bardzo mało wiarygodne co już zostało potwierdzone . W Polsce żadne laboratorium nie jest w stanie wykonać(lub mi o tym nie wiadomo) akredytowanego badania zawartości bromu w słonej wodzie to świadczy o trudności właściwego pomiaru tego pierwiastka .

Edytowane przez Damian07 (wyświetl historię edycji)

stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w teście dobrzy wypadła sol AF i to nie jest przypadek kolega ma akwarium 500L w obiegu i co dwa tygodnie podmiana 10% i wszystko mu rośnie jak szalone sps/lps i parę miękkich taka mieszanka ale naprawde przyrosty są. Korale tez mają super kolory, wzięłem od niego szczepki i po paru dniach zauwazylem ze moje juz jakby traciły tak fajny jaskrawy kolor lecę na soli kent i szkoda że nie było jej w tym teście dodam tez ze obaj nic nie dozujemy, a jedynie same podmianki parametry i oswietlenie mamy podobne więc kończę wiaderko i będę przechodził na AF. Niby kent jest dobrą ale często się zdarza ze partia jest nie taka, a na papierze jest znacznie lepsza od AF więc nie wiem gdzie tkwi problem może ktoś juz używał obie i się wypowie.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy tritona są bardzo mało wiarygodne co już zostało potwierdzone .

Raczej jak każde testy nie są w 100% powtarzalne - ale to chyba wszędzie tak jest

W Polsce żadne laboratorium nie jest w stanie wykonać(lub mi o tym nie wiadomo) akredytowanego badania zawartości bromu w słonej wodzie to świadczy o trudności właściwego pomiaru tego pierwiastka .

To gdzie Wy robiliście skoro wiecie, że Wasze dwa rodzaje soli są wolne od Bromu?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienianie tu posiadaczy spectrometrów można jeszcze zwiększyć jednak moje zdanie brzmiało -

...akredytowanego badania zawartości bromu w słonej wodzie.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wydział Chemiczny - Politechnika Warszawska. Sprzęt mają [na tym wydziale jest miedzy innymi spektrometr emisyjny ze wzbudzeniem plazmowym], kadrę naukową mają, akredytację też mają... Wystarczy zapłacić i zrobią to co trzeba.

http://www.ch.pw.edu...iale-Chemicznym

http://www.pka.edu.p...item/baza-ocen/

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy sobie jaja ze mnie robicie!!!!

No teraz to się w ......... zdenerwowałem i zapytam jak kolega wcześniej na podstawie jakich badań stwierdziliście ze czegoś w soli nie ma skoro twierdzicie że takich badań akredytowanych nie ma gdzie zrobić.

Jak tak wyglądają badania waszych preparatów to gratuluję. Jesteście do jasne ............. producentem /tak twierdzicie/ a nie dystrybutorem więc to kogo innego mam pytać jak nie was.

Prześledziłem wiele odpowiedzi i wyglądają one jak odpowiedzi polityków coś powiem ale nie do końca lub pominę niewygodny wątek.

Tak naprawdę obecność tych bromków mi odpowiada ale jeśli opis jest inny to spodziewam się ze wartości w nim zawarte będą zbliżone do rzeczywistych nie identyczne bo to raczej niemożliwe.

w 100 % satysfakcjonowała i nie zraziła by mnie odpowiedź np że przytrafiła się gafa przy produkcji i dodano więcej strontu czy bromu czy w jednym ze składników pojawił się krzem ale nie ma to wpływu na zbiornik lub ma ale można sobie z tym poradzić tak i tak.

Jak durny piszę po forach co zrobić z tym i tym od czasu kiedy stosuję waszą sól i preparaty a tu się okazuje ze tak naprawdę /trochę daleko idące wnioski/ nie wiem co leję do zbiornika bo opisy mogą nie mieć żadnych podstaw.

Nie wymagam od firm akwarystycznych farmaceutycznej dokładności mimo że wiele z nich się na nią powołuje nie mając zielonego pojęcia o czym piszą i co to jest farmaceutyczna dokładność i czystość ale wymagam a właściwie oczekuję prawdy w konkretnych odpowiedziach.

Niestety tą i kilkoma innymi odpowiedziami w stosunku do innych forumowiczów skutecznie zostałem zrażony do produktów AF

Nie twierdzę że są złe a pewności że są dobre też nie mogę mieć.

pozdrawiam i przepraszam pozostałych forumowiczów za chwilami niegrzeczny język, ale jak dla mnie miarka się przebrała


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział ,że nie mamy ? Powiedziałem, że zrobienie akredytowanego badania na zawartość bromu w wodzie morskiej nie jest proste do wykonania w PL, a to jest różnica.

Każdy składnik naszej soli posiada świadectwo jakości oraz analizy chemiczne. Nasza sól także . Powiedziałem ,że badania tritona nie są na tyle wiarygodne,abyśmy mieli się do nich odnieść.

Ja wiem,że nawet w Instytucie Medycyny Sądowej nie ma możliwości wykonania tego parametru i wymienianie laboratoriów ze spektrometrem nic tu nie zmieni .

ps. Hanna fotometr też ma możliwość pomiaru Br- .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ponawiam pytanie - które laboratorium jest dobre - czy to jest tajemnica firmy kto Wam robi badania i daje na to "kwit"? Bo jak widzę Twoją powyższą wypowiedź to nie macie takiego, tylko jako firma macie kwity na poszczególne składniki

(...)

Każdy składnik naszej soli posiada świadectwo jakości oraz analizy chemiczne.

(...)

a skoro macie też na sól - bo również o tym napisałeś że macie na sól - to w czym problem aby je pokazać - badania oraz świadectwo też na to że te dwie sole są bez Br

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział ,że nie mamy ? Powiedziałem, że zrobienie akredytowanego badania na zawartość bromu w wodzie morskiej nie jest proste do wykonania w PL, a to jest różnica.

Każdy składnik naszej soli posiada świadectwo jakości oraz analizy chemiczne. Nasza sól także . Powiedziałem ,że badania tritona nie są na tyle wiarygodne,abyśmy mieli się do nich odnieść.

Ja wiem,że nawet w Instytucie Medycyny Sądowej nie ma możliwości wykonania tego parametru i wymienianie laboratoriów ze spektrometrem nic tu nie zmieni .

ps. Hanna fotometr też ma możliwość pomiaru Br- .

Czyli przeprowadzone testy o których mowa w tym temacie nie są dla was miarodajne i nie zgadzacie się z ich wynikami i jak rozumiem mogę być pewny że to co opisujecie na waszych produktach jest zgodne z tym co jest w środku.

Otrzymane wyniki z testu ,testera' są nieprawidłowe i niemiarodajne a przynajmniej jeśli chodzi o stront i bor.

To proszę wyraźnie napisać że nie zgadzacie się z tymi wynikami i w waszym przekonaniu parametry są takie a nie inne

Cl – 19000 – 19500 mg/l

Na – 10500 – 10600 mg/l

Mg – 1320 – 1350 mg/l

S – 580 – 590 mg/l

Ca – 410 – 430 mg/l

K – 380 – 390 mg/l

Br – 0,2 – 0,5 mg/l

F – 1,2 – 1,3 mg/l

Fe – 0,08 – 0,09 mg/l

Sr – 7 – 9 mg/l

dKH – 7,4 – 8,0

pH – 7,8 – 8,2


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego twkw@op.pl o co konkretnie Ci chodzi , czytam wątek i sie trochę pogubiłem . Czy masz czegoś w twoim mniemaniu za duzo , czy za mało , czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz powiem. To nie sol ksztaltuje akwarium

, może trochę, na początku. Potem to akwarium (zycie) ksztaltuje sobie habitat. Nawet 10-20% podmianka w sytuacji duzej konsumpcji to pikuś w porownaniu z suplementacją. Nie ma co sie sprzeczac, co jest, co nie. A najwazniejsze w tym jest porownanie soli. A czy laboratorium klamie? He. Gdyby to byl wybiorczy test jednej soli, moglibysmy taki wniosek wysunąc, ale kilka soli bylo testowanych tak samo, jedne cos mają, inne nie. To znaczy ze tak jest. Jednakze sama metoda, jako bardzo dokladna, nie jest swoista, wiec pewne substancje mogą byc identyfikowane jako zupelnie inne. Podejdzmy do tego z zimną krwią i Peace. Bez nagonki. Pozdrawiam.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego twkw@op.pl o co konkretnie Ci chodzi , czytam wątek i sie trochę pogubiłem . Czy masz czegoś w twoim mniemaniu za duzo , czy za mało , czy jak ?

Trzeba czytać ze zrozumieniem (np. post 338), a nie próbować robić głupka z człowieka, który jak na homo-sapiens przystało, prosił producenta o prostą odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa czy w soli AFRS

1.poziom bromu jest taki jak w teście czy taki jak deklaruje producent

-jeśli taki jak w teście to oznakowanie Br free na opakowaniu soli jest złe i wprowadzające w błąd

-jeśli takie jak deklaruje producent to oznakowanie jest ok i producent nie zgadza się z wynikami testu przeprowadzonego przez testera

- nie można akceptować wyników i jednocześnie mówić że jest inaczej

2.czy poziom strontu jest taki jak w teście czy taki jak deklaruje producent

-analogicznie jak wyżej

3. Jeśli ktoś mi odpisuje że ciężko jest zbadać poziom Br w soli to pytam na jakiej podstawie pisze Br free


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egon24 polecam bardziej dopracować Twoje multikonto, mam nadzieje, że nie masz zmiennego IP i choć po tym Skoczek będzie Cię mógł wykluczyć z zabawy tutaj na forum, prawisz peany wszem i wobec pod adresem swojego Pana, a czy pomyślałeś choć raz jak zwykły morszczak zamiast prawić wszędzie swoje teorie bez żadnego zawahania ??

@Damian07 wymyśliłeś sobie badanie to i nikt go nie zrobi, bo zwykle laboratoria są akredytowane do badania i pomiarów konkretnego rodzaju,a nie jednego konkretnego badania jak chcesz to sobie poszukaj na stronie polskiego centrum akredytacji https://www.pca.gov.pl/

tam z pewnością przebadają Twoją sól pod każdym względem, a czemu się tylko ograniczać do spektrometrów

w tym wypadku środowisko słodkowodne nie ma znaczenia i jest wiele laboratoriów, które potrafią przy użyciu ICP wskazać poziom żądanego pierwiastka i to w jakiej chcesz wodzie (wystarczy zrobić kalibracje i próby wzorcowe przed badaniem, ale o tym każde lab wie), ale czemu się ograniczać do badania ICP przecież jest wiele nowszych, lepszych, niestety droższych metod badawczych niż spektrometr które wykaże nie tylko skład pierwiastkowy wody ale też w bardzo dużą dokładnością wskaże kompleksy (związki) które w wodzie występują.

Uprzedzę Twoje pytanie Damienie07 i napiszę, że owszem miałem i mam opublikować wyniki dotyczące jednego z Waszych produktów, ale przy okazji wolnego czasu postanowiłem sobie "nie iść na strzelaninę tylko z nożem" i wiem skąd pochodzą Wasze wszechmogące pro-bakterie i jestem pełen podziwu jak nadaliście preparatorowi "biogen remediant" taką wyszukaną nazwę, no chyba nie zaprzeczysz, że z tego źródła pochodzą Wasze cudowne prio i bakterie,

czuwaj zdrów, przytulaski dla Ciebie i cmokasy dla Sewera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@egon24 polecam bardziej dopracować Twoje multikonto, mam nadzieje, że nie masz zmiennego IP i choć po tym Skoczek będzie Cię mógł wykluczyć z zabawy tutaj na forum, prawisz peany wszem i wobec pod adresem swojego Pana, a czy pomyślałeś choć raz jak zwykły morszczak zamiast prawić wszędzie swoje teorie bez żadnego zawahania ??

@Damian07 wymyśliłeś sobie badanie to i nikt go nie zrobi, bo zwykle laboratoria są akredytowane do badania i pomiarów konkretnego rodzaju,a nie jednego konkretnego badania jak chcesz to sobie poszukaj na stronie polskiego centrum akredytacji https://www.pca.gov.pl/

tam z pewnością przebadają Twoją sól pod każdym względem, a czemu się tylko ograniczać do spektrometrów

w tym wypadku środowisko słodkowodne nie ma znaczenia i jest wiele laboratoriów, które potrafią przy użyciu ICP wskazać poziom żądanego pierwiastka i to w jakiej chcesz wodzie (wystarczy zrobić kalibracje i próby wzorcowe przed badaniem, ale o tym każde lab wie), ale czemu się ograniczać do badania ICP przecież jest wiele nowszych, lepszych, niestety droższych metod badawczych niż spektrometr które wykaże nie tylko skład pierwiastkowy wody ale też w bardzo dużą dokładnością wskaże kompleksy (związki) które w wodzie występują.

Uprzedzę Twoje pytanie Damienie07 i napiszę, że owszem miałem i mam opublikować wyniki dotyczące jednego z Waszych produktów, ale przy okazji wolnego czasu postanowiłem sobie "nie iść na strzelaninę tylko z nożem" i wiem skąd pochodzą Wasze wszechmogące pro-bakterie i jestem pełen podziwu jak nadaliście preparatorowi "biogen remediant" taką wyszukaną nazwę, no chyba nie zaprzeczysz, że z tego źródła pochodzą Wasze cudowne prio i bakterie,

czuwaj zdrów, przytulaski dla Ciebie i cmokasy dla Sewera

Forumowiczu o imieniu X , ze zbiornikiem ktore pewnie masz ale oczywiście nie pokażesz bo nie chcesz , moze poprostu pomyliłeś fora ? otóż wysunąłes poważne zarzuty w stasunku do mojej osoby . Moje konto istnienie i istniało zawsze jako jedyne i od tego czy działam i zachowuje sie według zasad forumowych z pewnością nie jestes upoważniony . Jestem akwarysta Morskim który praktykuje czyt. Prowadzi zbiornik morski na produktach o ktorych mowa .

Trzeba czytać ze zrozumieniem (np. post 338), a nie próbować robić głupka z człowieka, który jak na homo-sapiens przystało, prosił producenta o prostą odpowiedź...

Dziękuje Ci Kolego za pomoc , mimo iż pytanie nie było do Ciebie to mecenasów jest wielu .

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci Kolego za pomoc , mimo iż pytanie nie było do Ciebie to mecenasów jest wielu .

A proszę uprzejmie, kolega twkw@op.pl pytał producenta - jesteś nim? Powściągnij zatem proszę swój język.

Tak wiem, wiem: jesteś przedstawicielem AF ale raczej handlowym, a nie rzecznikiem prasowym...

Dodam tylko, że chcąc być uczciwym wobec nieświadomych/nowych forumowiczów, wypadałoby byś swoją "przynależność" podał oficjalnie np. w sygnaturce, gdyż chcesz tego czy nie, Twoje wypowiedzi nie mogą być traktowane obiektywnie - szkoda, że od podjęcia współpracy z AF, Twoja aktywność sprowadza się w głównej mierze do peanów na temat "jedynie słusznej" metody i właśnie do prób ośmieszania osób mających jakiekolwiek wątpliwości, jak tutaj...

Proponuję nie zaśmiecać więcej tematu, by producent mógł w końcu udzielić prostej odpowiedzi na te, raczej proste przecież pytania.

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osób które są w portfelu AF na forum jest więcej ale nikt się nie przyzna bo wyjdzie że wszystko co pisali to tylko propaganda jedynie słusznej metody i najlepszych produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha dobre :) Ja proponuję aby wszyscy się poprzedstawiali... także konkurencja :p


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osób które są w portfelu AF na forum jest więcej ale nikt się nie przyzna bo wyjdzie że wszystko co pisali to tylko propaganda jedynie słusznej metody i najlepszych produktów.

Strasznie nie fajnie zaczyna się tu robić.

Czasami zaczynam się zastanawiać czy może nie założyć jakiegoś tematu gdzie jedni niezadowoleni z życia będą mogli obrzucać błotem innych niezadowolonych. Na szczęście zbyt cenie to forum żeby zrobić coś równie głupiego. Dlatego drodzy moi bardzo War proszę o odrobinę rozsądku! Jak by ktoś nie zauważył temat jest o TESTACH SOLI przeprowadzonych przez Bartka Testera w ramach jednego z projektów Reefhub.pl. Świetna sprawa i doskonała rzetelna robota kto nie czytał polecam z całego serca nie tylko ten artykuł ale i wszystkie inne

Wytłumacz mi proszę kolego @Diabelss co Twój wpis ma wspólnego z tymi testami?

Na jakiej podstawie rzucasz takie oskarżenia? Co to znaczy że ktoś jest w portfelu AF??? Mamy na forum kilka osób które nie tylko pracują dla aquaforest ale są też w zarządzie - to chyba żadna tajemnica ani wstyd - to polska firma więc trudno się spodziewać żeby na polskim forum nie było takich osób - czy może się mylę?

Nie rozumiem czemu kolejny tak fajny temat posłużył jako miejsce do hejtowania AF.

Proszę potraktować ten post jako zakończenie offtopa a na ewentualną kontynuacje dyskusji zapraszam chętnych na PW bądź tematów bardziej związanych z treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tFK8urY6XHj2w.gif

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.