Skocz do zawartości
Przemek

Sentry - system ATO(dolewka automatyczna)

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam już pomysł na unowocześnienie;)

Nie można na wężyk dołożyć zaworek przeciw zwrotny? Kurde jak połączyłem dolewkę z sumpem to wyglądało to jakby pompa non stop pracowała mimo, że poziom wody był nad sensorem... co się okazało, że na zasadzie naczyń połączonych i wysokim poziomem wody w dolewce cały czas mi przelewało wodę przez wężyk do komory z pompą.

Drugi przypadek to wężyk z dolewki połączyłem pomiędzy dolewką a zbiornikiem głównym. Niestety oba końce dałem tak, że były zanurzone w wodzie i znowu na zasadzie naczyń połączonych cofało mi wodę ze zbiornika do dolewki...

Dobrze, że nie miałem jeszcze do tego sprzętu zaufania i na noc wyłączyłem aby porządnie przetestować dolewkę na drugi dzień ;)

Ale kilka litrów wylądowało w głównym następnie kilka litrów z głównego do dolewki no i na podłogę też trochę trafiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagę ale niestety nie da się zaimplementować w oprogramowaniu kontrolera zabezpieczenia przed zjawiskiem naczyń połączonych :-)

W przypadku pomp DC nie stosuje się zaworków zwrotnych - stawiają one za duży opór w kierunku tłoczenia i dodatkowo nie zabezpieczą przed efektem wyrównywania poziomów wody.. (nastąpi powolne "przesączanie" wody przez zaworek)..

Jest na to jednak prosty sposób(działający dla wszystkich rodzajów pomp, dolewek itd) - wystarczy wężyk od dolewki :

- zainstalować tak aby nie "schodził" pod powierzchnię wody sumpa (aby nie występował efekt naczyń połączonych)

- zarazem nie był niżej niż poziom wody zbiornika z wodą osmotyczną(dolewaną) - aby nie było efektu "zaciągania" wody już pp wyłączeniu pompy..

Powyższe w 100% rozwiąże wspomniane przez Ciebie przypadłości ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi to słyszeć, jestem przekonany, że wraz z upływem czasu potwierdzi swoją przydatność i bezawaryjną pracę ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trudno jest mi wymienić dokładnie cechy produktu firmy Aquatrend, ale bazując na opisie najważniejsze różnice to:

- Sentry - posiada czujnik optyczny, dolewka AT - dwa pływakowe oraz pojemnościowy

Oba urządzenia mają zabezpieczenia przed przelaniem a także pracą na sucho. W Sentry realizowane jest to za pomocą procesora i algorytmów wyliczających czasy pracy urządzenia - w AT jest to pilnowane przez czujniki.

- Sentry w zestawie posiada pompkę DC(bezpieczne 12V) lub elektrozawór(także 12V) z 5m kablem podłączeniowym. Do urządzenia AT należy dokupić pompę(230V) lub elektrozawór oddzielnie.

Oba urządzenia mogą informować sygnałem akustycznym o nieprawidłowościach w pracy.

Sentry posiada możliwość włączenia ręcznego dolewania wody do sumpa(z RO) po podmianie wody(gdy zbiornik jest pusty).

Urządzenie automatycznie wchodzi w tryb czuwania po odnotowaniu poziomu wody.

Sentry ma 24 miesiące gwarancji, AT(bazując na informacji ze strony z linka) - 12 miesięcy.

Podsumowując - Sentry to kompletny zestaw do dolewki wody odparowanej, do AT należy dokupić elektrozawór/pompę.

No i Sentry jest aktualnie nieco tańsze ;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentry jest jak pudełko czekoladek ;) trzeci sterownik i znowu psikus :D

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tzn.?

Jeśli potrzebujesz wsparcia serwisu, pomocy przy instalacji/konfiguracji urządzenia to proszę o kontakt bezpośrednio z Pacific Sun.

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, nie widzę Twojego zgłoszenia serwisowego(ani żadnego mejla dotyczącego usterki "drugiego" czy "trzeciego" sterownika.

Z informacji przeze mnie posiadanych wyraziłeś chęć otrzymania urządzenia z najnowszą wersją oprogramowania i serwis zaproponował wysłanie urządzenia do Ciebie bez dodatkowych kosztów, odbierając zarazem pierwszy(faktycznie zgłoszony do serwisu kontroler) oraz drugi(który został wysłany jako zastępczy w zamian za sztukę wadliwą - ale z zainstalowaną pierwszą wersją oprogramowania). Dlatego też otrzymałeś "trzeci sterownik", bez dodatkowych kosztów(wszystkie przesyłki do nas/do Ciebie na koszt serwisu).

Jeśli faktycznie masz jakieś zastrzeżenia/problem z urządzeniem to serdecznie proszę o zgłoszenie tego we właściwy sposób - czyli do serwisu Pacific Sun który na pewno stanie na wysokości zadania.

pozdrawiam

Przemysław Cybulski


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Przemku, byłem dziś w RS i zauważyłem, że Sentry steruje reaktorem wapnia. Czy mógłby Pan coś więcej napisać o tym rozwiązaniu?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie rozwiazanei lepsze z pompą czy z zaworem na RO - mowa o dolewce do słonego oczywiście.

Na tem moment kompletuje sprzęt tak więc.... wszystko jedno mi w jakim pójdzie to kierunku - pytam bo moze któreś z rozwiąząń jest lepsze lub wygodniejsze.

Dziękuję za podpowiedzi.

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy RO bedziesz miał podłączone blisko sumpa tak aby Ci kabelki wystarczyły od dolewki....

Wysłane iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy RO bedziesz miał podłączone blisko sumpa tak aby Ci kabelki wystarczyły od dolewki....

Wysłane iPhone przez Tapatalk

Tak RO-DI bede miał w okolicy sumpa.

Cały zbiornik jet w salonie przy ścianie - za tą scianą mam pom techniczne gdzie będzie cała technologia - przechodzę tylko rurami do akwa przez ścianę.

Czyli sugeryjecie ze w takim przypadku lepiej z elektrozaworem na RO

Sebastian

Edytowane przez sebo8877 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie będziesz musiał mieć zbiornika na dolewkę.

Jak masz w tym pomieszczeniu miejsce i odpływ do ścieku to pomyślałbym też o ciągłej podmianie wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na dolewkę(nawet w obrębie sumpa, z przelaniem/otworem u góry i spływem do komory sumpa) jest idealnym rozwiązaniem gdym chcemy tej samej komory(czyli zbiornika na dolewkę) używać do rozrabiania wody do podmiany.

W takiej sytuacji dolewka z RO "wchodzi" to zbiornika na dolewkę a czujnik poziomu wody jest w sumpie.

W Sentry uruchamiamy program "refill tank" (uzupełniania wody w zbiorniku) i urządzenie będzie uzupełniało wodę w zbiorniku dolewkowym do momentu aż całkowicie się on napełni - a potem woda zacznie przelewać się do sumpa(przez otwór/krawędź itd) i dojdzie do czujnika.(czyli jak przy normalnej dolewce wody odparowanej)

W momencie gdy czujnik zaleje cały zbiornik wodą z RO i poziom wyrówna się w sumpie - urządzenie automatycznie przejdzie w stan czuwania..

To rozwiązanie jest naprawdę bardzo dobre - zawsze mamy pełny zbiornik wody RO i w każdym momencie możemy rozrobić wodę na podmianę(jeśli potrzebujemy).

Mam nadzieję że to co napisałem nie jest zbyt zagmatwane ;-)

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na dolewkę(nawet w obrębie sumpa, z przelaniem/otworem u góry i spływem do komory sumpa) jest idealnym rozwiązaniem gdym chcemy tej samej komory(czyli zbiornika na dolewkę) używać do rozrabiania wody do podmiany.

W takiej sytuacji dolewka z RO "wchodzi" to zbiornika na dolewkę a czujnik poziomu wody jest w sumpie.

W Sentry uruchamiamy program "refill tank" (uzupełniania wody w zbiorniku) i urządzenie będzie uzupełniało wodę w zbiorniku dolewkowym do momentu aż całkowicie się on napełni - a potem woda zacznie przelewać się do sumpa(przez otwór/krawędź itd) i dojdzie do czujnika.(czyli jak przy normalnej dolewce wody odparowanej)

W momencie gdy czujnik zaleje cały zbiornik wodą z RO i poziom wyrówna się w sumpie - urządzenie automatycznie przejdzie w stan czuwania..

To rozwiązanie jest naprawdę bardzo dobre - zawsze mamy pełny zbiornik wody RO i w każdym momencie możemy rozrobić wodę na podmianę(jeśli potrzebujemy).

Mam nadzieję że to co napisałem nie jest zbyt zagmatwane ;-)

pozdrawiam

Czyli jak dobrze rozumiem - elektrozawór otworzy produkcję wody do zbiornika RO a z tego z kolei nastpąpi dolewka do sumpa??? (przy czym czujnik autoamtycznej dolewki jest w SUMPIE!! a nie w zbiorniku RO) - a co za tym idzie zbiornik na wode RO w każdej chwili może posłuzyć jako zbiornik do przygotowania wody na podmianę ?? - Reasumyjąc zbiornik RO jest cały czas pełny - czy ta woda się zatem nie zepsuje ?

Tak to skumałem - pytanie czy dobrze - bo jestem tu świżaczkiem w "solance"

Edytowane przez sebo8877 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przemku.

Nic a nic zagmatwane. Własnie nad takim rozwiązaniem się zastanawiałem. Idealnie by mi takie coś pasowało. Mam jednak kilka wątpliwości.

Po zasoleniu zbiornika na podmianę musimy czekać żeby się sól "przegryzła". Na ten czas pozbywamy się dolewki.

Po podmianie trochę słonej wody zawsze w zbiorniki na dolewkę zostanie. Wiec nie będzie już dolewki czystym RODI.


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem dzwoniłem już nawet do działu obsługi klienta ale dzisiaj nie pracują chyba. Złożyłem dzisiaj dolewkę w/g instrukcji wszystko zamontowane czujnik lekko zanurzony włączam a ona ciulll od razu leje Ro do sumpa. Swieci sie na niebiesko i cały czas przelewa. Wiec węża do zbiornika z dolewką i leje nawet po 20 sek. nie przestaje. Czujnik optyczny jak wyciągnę nad poziom wody to sterownik świeci na zielono jak zanurzam na niebiesko. Tak jakby nie widział wody. Ma ktoś jakiś pomysł?????


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem dzwoniłem już nawet do działu obsługi klienta ale dzisiaj nie pracują chyba. Złożyłem dzisiaj dolewkę w/g instrukcji wszystko zamontowane czujnik lekko zanurzony włączam a ona ciulll od razu leje Ro do sumpa. Swieci sie na niebiesko i cały czas przelewa. Wiec węża do zbiornika z dolewką i leje nawet po 20 sek. nie przestaje. Czujnik optyczny jak wyciągnę nad poziom wody to sterownik świeci na zielono jak zanurzam na niebiesko. Tak jakby nie widział wody. Ma ktoś jakiś pomysł?????

Mam to samo.. zgłosiłem (wczoraj przyszła paczka i nici z radochy).

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ci powiedzieli jak zadzwoniłeś??? Muszę czekać do poniedziałku żeby się dodzwonić????


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.