Skocz do zawartości
Przemek

Sentry - system ATO(dolewka automatyczna)

Rekomendowane odpowiedzi

Centymetr pod powierzchnią wody wariuje od falowania ;) ?

Wysłane z Tapatalka

nie można tego wykluczyć ,jesli jest spore falowanie to zapewne to oddziałuje na czujnik ? zawsze można przełożyć go i sprawdzić :)

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że może przy falowaniu szwankować ale przy wyłączonym falowniku i zanurzeniu ponad 1cm falowanie nie powinno mieć żadnego znaczenia. Cały zalany to ma nie dolewać nie?

Zresztą u mnie buja może na 3-5mm po całości i osłonięty od chlupania robi tak samo.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy fali około 1cm nic nie wariuje, utrzymuje stan wody tak, że najniższy poziom wypada na środku czujnika, fala zatapia czujnik i nie dzieje się cokolwiek nieporządanego.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik posiada podwójny system fotodioda/fotorezystor i jeśli oba wysyłają informacje o niskim stanie wody - Sentry zaczyna dolewanie wody RO.

Czujnik należy umieścić w takim miejscu aby zafalowanie było jak najmniejsze - problem ten całkowicie odpada w sumpie.

Sensor sprawdza stan wody co kilka sekund - jeśli w trakcie badania "zanotuje" niski stan - dolewka rozpocznie pracę.

Proszę pamiętać o tym że proces dolewania kończy się nie w momencie odnotowania poziomu wody przez czujnik - a po określonym czasie(w zależności od ustawień długości pojedynczego cyklu).

Jeśli więc długość cyklu ustawiona jest na 5 sekund a już w 3 sekundzie czujnik wykrywa wodę - to Sentry będzie pracowało jeszcze 2 sekundy zanim wyłączy pompę dolewającą.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2014 o 22:01, Przemek napisał:

@zielony

Czujnik optyczny nie może się "zwiesić" :).

Są dwie możliwości(tylko teoretyczne)

- czujnik "zepsuje" się w pozycji "niski poziom wody" - czyli dolewka się włączy i będzie pracowała maksymalnie 4 cykle - po czym włączy się alarm.

- czujnik zepsuje się w stanie "wysokim" - mimo niskiego poziomu wody dolewka nie włączy się . Jest to "mało niebezpieczne" że tak się wyrażę, w najgorszym wypadku poziom wody spadnie a pompa zacznie zaciągać powietrze co nie pozostanie niezauważone ;-)

@marksman

Wersja która będzie na rynku jako pierwsza takiej możliwości nie będzie posiadała, aczkolwiek nie jest wykluczone że pojawi się również wersja która będzie obsługiwała zewnętrzne zawory(ale tylko niskonapięciowe).

witam,dzisiaj w nocy  zepsul sie czujnik w pozycji niskiej wody,i co teraz sa czujniki do kupna z osobna czy trza cala wymienic?

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że dolewka da radę w akwarium 80l bez sumpa?
W planie przesiadka na większe, docelowo z sumpem, ale na razie musi posłużyć w tym.
Zastanawiam sie jedynie nad żywotności czujnika i potencjalnym wpływem silnego światła z lampy na jego działanie.
Czytalem też o początkowych wadach sprzętu. Może ktoś się wypowiedzieć jak jest teraz, prawie 4 lata po premierze?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da radę zamontować wezyk od dolewki w akwarium w którym poziom wody jest 2cm od progu (uwarunkowane korona), tak ażeby nie zrobić sobie naczyń połączonych?
I czy pompka podzwignie słup wody 1.60cm w górę?

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka dzwiga ale czy się uda zamontować wąż zależy odnTwojej kreatywności.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wasze sentry Ato też tak cicho pykają co 3s?
Chodzi mi o moduł sterujący...

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.