Skocz do zawartości
Krzysiek31

pierwsze akwarium 60 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po kilku miesiącach czytania forum postanowiłem założyć swoje akwarium morskie - 60 litrów. Mam 7kg skały, oraz 8kg piasku. Jak myślicie co mogę do niego włożyć? Dwa dni temu wykonałem wszystkie testy, które wyszły idealnie, więc czas na nowych lokatorów :) Jeśli po włożeniu koralowców wszystko nadal będzie tak jak powinno, chciałbym dołożyć parkę błazenków, krewetkę i rozgwiazdę. Myślicie, że w takiej solniczce będą miały wystarczająco miejsca?

Pozdrawiam.HAUinb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba bym jeszcze poczekał z mieszkańcami. Aczkolwiek jakąś ekipę czyszczącą powoli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie ułożenie skał jest ok ? Nie zamałe na błazenki ?

Ułożenie skały podoba mi się. Dwa blazenki mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błazenki w ukwiale będą ok ale akwa jest jeszcze za młode czy mi się wydaje albo tam już jest jakiś sps ??

Błazenki w ukwiale będą ok ale akwa jest jeszcze za młode czy mi się wydaje albo tam już jest jakiś sps ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na parkę błaznów ok ,ale znajdą się tacy ,którzy napiszą Ci ,że za małe .

Na razie to poczekaj z wpuszczaniem rybek ,niech akwarium dojrzewa .

Co do ułożenia skały to tobie ma się podobać a nie innym ,jedynie co to ułóż ją tak aby mieć dostęp do czyszczenia szyb .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będą cieć ukwiała to nawet na drugą stronę akwa nie popłyną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie najlepiej wprowadzać życie ? Jutro bede tam także montował odpieniacz wiem ze zdania na ten temat sa podzielone , natomiast wydaje mi sie ze nie zaszkodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na życie jeszcze jest czas, miałeś już jakieś glony czy nic bo coś mi się wydaje że dojrzewanie jest dopiero przed tobą, a jeśli tam jest sps to on tego napewno nie przeżyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie testy robiłeś i jakie wartości Ci wyszły ? ile świecisz i czym ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3-0

No2-0

Nh3-0,5

Ph-8

Kh-niebieskie

Zasolenie bardzo dobre

Oświetlenie 12 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh niebieskie?? a PO4?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ale mogę się oczywiście mylić że startujesz na suchej skale do tego świeża woda i dojrzewanie jeszcze nawet się nie zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie twoje dojrzewanie przeszło szybko i delikatnie :) bo nie widać jakiś glonów, więc miękasy jakiegoś kraba możesz już wrzucić:) i obserwuj reakcję akwarium, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :))) przez 5 dni miałem akwarium jak w mleku !! Potem krystaliczna woda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem od znajomego :) chcesz odstąpię go . Bo narazie miekasy chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a polipuje jeszcze ?? daj znajomemu na przechowanie narazie bo może tego nie przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie nie najlepiej się tu czuje ... Jutro go przerzucam szkoda go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spsy to na koniec ewentualnie jakieś proste a narazie miękkie i lps i też jest fajnie :) no i jeszcze ukwiał dla błazenków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 musisz zmierzyć a o kh chodziło mi co znaczy niebieski??


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.