Skocz do zawartości
Iga

Biopalety jakie polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do biopaleciarzy, jakie palety polecacie? I czy faktycznie zbijają No3 i Po4. Trochę ostatnio walczę z No3 i Po4 i pomyślałam o biopaletach.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

all in one, u mnie działają - tylko mocną pompę potrzeba, żeby się bujało


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie bakterie do zasiedlenia?


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej vódkę lej - 200 ml + 50 ml octu + 2 łyżki cukru - zacznij 2 x 0,5 ml . U siebie 500 l daję 2 x 1,5 ml - NO3 zero czego nigdy nie miałem - PO4 0,05 a było 0,4. Poczytja trochę o tej metodzie . Oczywiście bakterie regularnie leję 2 x tydz.,

Niż biopalety, siporax - jak masz dużo skały - to bym ich nie stosował - ale zaraz gromy mnie uderzą...

napisz coś o parametrach

ogólnie chodzi o zwiększoną populację bakterii aby jadły więcej jedzenia - więcej bakterii - więcej jedzeia i zużywają fosforany i azotany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wódke leje od dawna lecz to nie wystarcza, No3 20, Po4 0,25. Dzieciaki pod moją nieobecność przekarmiaja ryby. Ryb jest sporo i to wieksze. Ogólnie system do tej pory sie wyrabiał, lecz spore karmienie nieraz robi swoje, stąd pomysł aby dać dodatkowy wspomagacz w postaci palet.


550l+80l sump+2x160l szczepkownia+220l kwarantanna, New Jet 8000, AM Turboflotor5000 2xTunze6205, Pacific Sun Pandora, nad wszystkim czuwa Profilux II Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ogarnij dzieciaki, co nie włożysz do akwa to nie zrównoważysz przekarmiania


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj spokój z ta wódka cukrem bakterie BIOGRO 1,2,3 i nie będziesz kombinował


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie same nie żyją , musisz dać im jeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...po to palletki..

Szkoda lać VSV a i efekt nijaki taki.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bakterie same nie żyją , musisz dać im jeść.

dla tego więcej karmisz przy paletkach


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 tygodnie temu wrzuciłem 500 ml Bio Spheres Reef Octopus. Wcześniej przy ponad 20 ml VSV na 900 litrów nie mogłem zejść ponieżej NO3-4 i PO4- 0,12. W akwa (założone 8 miesięcy temu) mam 12 ryb w tym 6 pokolców po ok. 10 cm. Wczoraj sprawdziłem i mam na biopelletach No3 - ok. 0,2 (Salifert), Po4 - 0,05 (test Sachem). Wybrałem te pellety, bo sa tańsze od All in One ale jak widzę to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej stosowałem biopalety FM jeśli chodzi o no3 były ok. ale po4 nie ruszały praktycznie w ogóle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.