Skocz do zawartości
Garnet

Chromis siedzi w skałach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wpuściłem dwa chromisy. Po aklimatyzacji pływały razem z pozostałymi dwoma które jakieś dwa tygodnie już mam w zbiorniku. Wszystkie tej samej wielkości. W przeciągu godziny jeden jakoś mniej chętnie pływał aż w końcu schował się w skały. Dzisiaj widzę że dalej tam siedzi. Rusza się powiedzmy normalnie czyli nie przysiada, nie wykłada się co jakiś czas wygląda zza skał tak jakby się bał. Wpuszczałem strzykawką drobny pokarm tam gdzie siedzi i słabo widzę ale wydaje mi sie że skubie.

Co robić?? Czekać? Czy może spróbować go odłowić do kotnika? Tylko Co dalej? Nie mam żadnych leków :/ Wszelkie rady mile widziane.

Edytowane przez Garnet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Miałem to samo były 4 pływały po całym akwa, potem jeden się schował po jakimś czasie 2

nic nie zrobisz , "wypływały" pokazywały się tylko na karmienie z czasem wszystkie 4 znikły


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi juz drugi chromis robi taki numer. Tyle ze po tym pierwszym bylo widax ze raczej nic z niego nie będzie. Ten teraz wpłynął i plywa z reszta ale widać ze jest jakby slabszy ale z wolą życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wpuścić od razu odpowiednią ilość dokładanie później wiąże się z ryzykiem niezaakceptowania tych nowych przez pozostałe

teraz tylko czekać i oby się pogodziły


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie zaobserwowałem między nimi żadnej agresji. Razem wszystkie zgodnie pływają. No zobaczymy. Na razie pływa na widoku przy reszcie ale widać że jest jakby słabszy bo co jakiś czas schodzi i pływa przy samym dnie. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6 chromisów i wszystkie się chowają w skałach, wypływaja tylko do karmienia. Jakies takie panikarze mi sie trafiły, wystarczy że ktos przejdzie obok akwarium a całe stado moment znika i szukaj wiatru w polu.

Lubie te ryby ale wolałbym żeby sobie pływały w toni a nie siedziały pochowane.

Kiedys dodałem jednego małego do stada i na początku go goniły ale później przestały, nie widzę miedzy nimi nadmiernej agresji, raczej wszystkie są bojaźliwe.

Edytowane przez rysio2000 (wyświetl historię edycji)

było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływalo zgodnie 5sztuk,wszystkie wpuszczone razem(małe).Po roku zaczęły się bić i zostały 3sztuki ;-).Zgodne chromiski to ruletka


Akwa 315L+sump 135L,blau scuma 150 na pompie jebao 6500,oświetlenie hybryda 4x39WT5+ledchip 210W,2x koralia II 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale między moimi też nie było agresji tyle że jeden właśnie siedzi w skale. Teraz już nie wiem co z nim bo pływał pływał i zniknął. Nie mogę go nigdzie namierzyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa od poczatku i jak plywawaly w mniejszym tak w wiekszym siedza za skalami i wyplywaja tylko na jedzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.