Skocz do zawartości
lapsiak84

Co to za shit ?!?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio takie coś pojawilo mi się na pompie cyrkulacyjnej i towarzyszą temu bąbelki powietrza. Co to za syf. Dodam, że na piasku robią się podobne plamki ale mocno brązowe, ten na pompie jest jakiś taki fioletowy.

post-23929-0-38866000-1419982105_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z tym walczyć ? Akwarium ma 3 misiące. To się pojawiło jakieś półtora tygodnia temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie Dino. Raczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dino... straszny syf. Poczytaj troche,poszukaj. Jest tego duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem ale nie w tej ilosci .Samo przyszło samo pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące... odsysać, czekać, przejdzie.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię. Dziękuję. Czy zaciemnić to znaczy poprostu nie włączać światła czy wogóle zakryć akwarium jakąś narzutą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o H2O2 na dino. Też miałem tylko na pompach i po zastosowaniu wody utlenionej znikło. Skutków ubocznych brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 mc dla akwa to nic, trza byc cierpliwym , musi dojrzec. Tak jak wyzej ktos napisal, samo przyjdzie samo odejdzie (ewentualnie rowaphos albo phosguard). Grzebania ze swiatłem nie polecam, bo jest to rozwiazanie chwilowe. Lepiej wytrzymać troche i co jakis czas odsysac.

ps. jak nie chcesz miec glonowicha musiasz mieć Salarias fasciatus, percnony i mitraxy i nasariusy.

Lepiej walczyć naturalnie niz wydawac na chemie i co 3 miesiace walczyc z kolejnymi plagami.

taka moja rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieś KH jeśli masz niskie, i czy już coś lejesz (np VSV?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tylko robiłem zaciemnienie ale jak kolega wyżej pisał pomogło doraźnie na dwa dni teraz znowu mam plagę. Nassariusa mi wpier... pustelnik muszę kupić drugiego :) a mitraxa mam. No cóż muszę stać się bardziej cierpliwym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nassariusa mi wpier... pustelnik muszę kupić drugiego :) a mitraxa mam.

80% krabow w akwa ( lacznie z tymi przemycanymi z zywa skałą) jesst glonozernych. Szczegolnie pustelnik. Predzej nassarius zdech a krab skozystał z promocji i wykonał swoje zadanie :turned: .

Jeszcze jedna taka moja obserwacja - jak za dlugo sie pali rano albo pod wieczor tylko swiatło niebieskie to pojawia sie lub mnozy cyjano bakteria (ale to moja indywidualna obserwacja a nie jakas naukowo potwierdzona wiedza)

Nie polecam tez stosowania chemiclean - bardzo skuteczny na cyjano, ale nastepstwem jest plaga okrzemkow.

Czas, rownowaga srodowiskowa, czas, odpienianie, nie przekarmianie, czas :0

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągnął go z muszli z premedytacją, nassarius jeszcze walczył :) widziałem to na własne oczy ale już nie chciałem ingerować aby nie zakłucać sił przyrody. Czyli tak naprawdę czas, czas, czas, a czy w tym czasie robić podmiany? Bo wczoraj zrobiłem podmianę ok. 10% woda jest RO/DI 000ppm a dziś mam wrażenie, że gluty dino nie tylko na piasku ale również na briareum to aż się ciagną do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmieniac odsysajac dino ale nie za czesto, bo masz małe akwarium. Zeby dojrzało trza dać mu czas i stabilność (ja do usowania poczatkowych glonów stosowałem "techniki manualne" czyli wiadro z odessaną wodą i szczota ryzowa :D pozniej kupiłem salariasa i 4 percnony i sprawa była załatwiona.

Zlikwiduj NO3 (dosyc spore jak na nowe akwa - poczytaj na forum czy nie przekarmiasz) ustawiając odpieniacz, zeby powoli wywalal mokrą piane, tak żeby co dobe wypełniał sie w polowie sikowato zielonym płynem (w Twoim przypadku) koletor odpieniacza (pilnując zasolenia jednocześnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.