Skocz do zawartości
mcten

Aquael Nano Reef 30 WWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

o ile akwaria z roślinami to dla mnie chleb powszedni to morszczyzna jest dla mnie nowością, z którą czas się zmierzyć. Dwa lata temu odpalałem już tego aquaelowskiego nanoreef'a, ale nie było za bardzo czasu się nim zajmować i w końcu projekt nie został dokończony.

Minęło trochę czasu i jest to dobry moment, żeby wrócić do morszczyzny i się czegoś nauczyć.

- Akwarium : Aquael NanoReef 30

- Oświetlenie : Aquael EcoLight Marine 2x11W

- Filtracja : Aquael Versamax (gąbka, Seachem Purigen, Seachem Phosguard, Boyd Enterprises Chemipure Blue)

- Podłoże : Żywy piasek Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White 4,54kg

Część skały pochodzi z pierwszego podejścia, a część zostało zakupionej świeżej. Akwarium to poligon doświadczalny przed założeniem większego baniaczka około 100L, który już czeka :)

Dzień 25

20150103_162510.jpg

20150103_162517.jpg

20150103_162523.jpg

20150103_162529.jpg

20150103_162610.jpg

20150103_162621.jpg

20150103_162657.jpg

Na ten moment jest skromnie, ale stopniowo będą dochodziły nowe korale, głównie miękkie.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) bardzo schludny i przyjemny baniaczek :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że ludzie na forum trzymają też pictichromis paccagnellae albo chrysiptera parasema. Najbardziej popularny oczywiście jest ocellaris, można dołożyć do niego np. babkę kopiącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że ludzie na forum trzymają też pictichromis paccagnellae albo chrysiptera parasema. Najbardziej popularny oczywiście jest ocellaris, można dołożyć do niego np. babkę kopiącą.

Babka kopiąca to zły pomysł w 30L. Pomijając że rośnie spora i potrzebuje sporej nory, to zrobi niezłą zadymę w tak małym akwa. Nawet jak się trafi grzeczna sztuka to piach będzie na skale i koralach.

W 30'tkach dobrze sprawdzają się np. gobiodony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne. Też zaczynałem od 30l - zbieraj doświadczenia. A przesiadka może na coś większego niż 100l? W 100l dużo nie zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.