Skocz do zawartości
Ewa11

Kto w tym roku wybiera się do Marsa Alam?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałam zapytać kto w tym roku wybiera się do Marsa i które hotele z dobrą rafą może polecić?

Jadę tam po raz pierwszy i zależy mi aby trafić do dobrego hotelu z piękną rafą.

Może udało by się wyjechać większą ekipą morszczaków?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ja. Zależy od tego kiedy wezmę ślub i gdzie pojadę w podróż poślubną:))

Zakładam, że jeśli już to prawdopodobnie jesienią, najlepszy byłby początek października.

co do hotelu to ja zawsze jeżdżę do El Malika Abu Dabbab. Fajna zatoczka - rafy po obu stronach zatoki, a pośrodku żółwie..

Obok jest Hilton - nie byłem jeszcze ale ma lepsze recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę kiedy trudno powidzieć, ale już tam byłem i polecam Triton Beach Resort. Przepiękna rafa przy hotelu, fajna obsługa, jedzenie jak w całym egipcie pierwsze parę dni smakuje, potem marzy się schabowy z ziemniaczkami, a poza tym jak w Marsa Alam. Plaża, hotel , droga i sachara. Można tam fajnie wypocząć . Cisza i spokój. Nie ma natrętnych sprzedawczyków, jak to jest w hurghadzie albo w sharmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wybieram koniec kwietnia, początek maja.

Myślaem o Hiltonie, tylko żeby cena spadła o 2 stówki, zależy mi na rafie i wygodzie.


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto wybiera się w lipcu lub sierpniu? Ze względu na dzieci /szkoła/ nie mam innego wyjścia i mogę jechać tam tylko w tym terminie.

Ja się wybieram koniec kwietnia, początek maja.

Myślaem o Hiltonie, tylko żeby cena spadła o 2 stówki, zależy mi na rafie i wygodzie.

Edek a byłeś w tym Hiltonie?

Prawdopodobnie ja. Zależy od tego kiedy wezmę ślub i gdzie pojadę w podróż poślubną :))

Zakładam, że jeśli już to prawdopodobnie jesienią, najlepszy byłby początek października.

co do hotelu to ja zawsze jeżdżę do El Malika Abu Dabbab. Fajna zatoczka - rafy po obu stronach zatoki, a pośrodku żółwie..

Obok jest Hilton - nie byłem jeszcze ale ma lepsze recenzje.

Szkoda, że w październiku.

Ja też jadę kiedy trudno powidzieć, ale już tam byłem i polecam Triton Beach Resort. Przepiękna rafa przy hotelu, fajna obsługa, jedzenie jak w całym egipcie pierwsze parę dni smakuje, potem marzy się schabowy z ziemniaczkami, a poza tym jak w Marsa Alam. Plaża, hotel , droga i sachara. Można tam fajnie wypocząć . Cisza i spokój. Nie ma natrętnych sprzedawczyków, jak to jest w hurghadzie albo w sharmie.

Możesz coś więcej napisać o tym hotelu?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel sieci corners free. Położony blisko lotniska w marsa alam 10 min. Pokoje czyste schludne, codziennie za $ sprzątane, w całym hotelu obowiązuje all inclusive. Disco codziennie. Trunki wydawane od 11-24. Zejście na rafę z mola, odrazu ściana koralowa 10m bajka. Na terenie jest wiele basenów w tym jest jeden podgrzewany. Nieopodal jest miasteczko El Quseir, totalny skansen warto wziąć taxi i tam poszperać po straganach. Animator po polsku. Ot tak w skrucie opisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotel sieci corners free. Położony blisko lotniska w marsa alam 10 min. Pokoje czyste schludne, codziennie za $ sprzątane, w całym hotelu obowiązuje all inclusive. Disco codziennie. Trunki wydawane od 11-24. Zejście na rafę z mola, odrazu ściana koralowa 10m bajka. Na terenie jest wiele basenów w tym jest jeden podgrzewany. Nieopodal jest miasteczko El Quseir, totalny skansen warto wziąć taxi i tam poszperać po straganach. Animator po polsku. Ot tak w skrucie opisałem.

A czy oprócz tego zejścia z mola, jest rafa na płytszej wodzie?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz tego zejścia z mola, jest rafa na płytszej wodzie?

Nikt więcej nie jedzie?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytkiej wodzie ? Jest tam ale to raczej obumarła wokoło której gdzie niegdzie pływają rybki, ale postawowy efekt jest z mola. Morze czewone jest tak mocno zasolone że utopić tam jest trudność. Tylko położyć się na wodzie i snurkować i podziwiać bo jest co:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytkiej wodzie ? Jest tam ale to raczej obumarła wokoło której gdzie niegdzie pływają rybki, ale postawowy efekt jest z mola. Morze czewone jest tak mocno zasolone że utopić tam jest trudność. Tylko położyć się na wodzie i snurkować i podziwiać bo jest co:-)

Chodzi mi o dzieci dlatego pytałam o płytką wodę.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ja. Zależy od tego kiedy wezmę ślub i gdzie pojadę w podróż poślubną :))

Zakładam, że jeśli już to prawdopodobnie jesienią, najlepszy byłby początek października.

co do hotelu to ja zawsze jeżdżę do El Malika Abu Dabbab. Fajna zatoczka - rafy po obu stronach zatoki, a pośrodku żółwie..

Obok jest Hilton - nie byłem jeszcze ale ma lepsze recenzje.

też polecam Abu Dabbab zatoka od hotelu aż po Hilton woda płyciutka bardzo łagodny spadek wody i po obu stronach zatoki rafy tylko że recenzje coraz gorsze więc chyba lepiej dopłacić i wybrać Hilton

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też polecam Abu Dabbab zatoka od hotelu aż po Hilton woda płyciutka bardzo łagodny spadek wody i po obu stronach zatoki rafy tylko że recenzje coraz gorsze więc chyba lepiej dopłacić i wybrać Hilton

A czy ktoś z Was był w hotelu Hilton i coś więcej może o nim napisać?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widziałem nie jest tuż przy zatoce - ale jest jakiś dobrze ,ponoć, funkcjonujący transport do samej plaży. Jak napisał Jacek zejście do wody jest super - ja muszę to brać pod uwagę bo moja narzeczona nie umie pływać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobre opinie morszczakow na temat hotelu Farrana Club sam się zastanawiam nad rodzinnym wyjazdem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy jeżdzi od paru lat tylko i wyłacznie Hilton wcześniej inne miejsca odwiedzał ale nie mają porównania no i zależy co się komu podoba tam jest spokój i cisza zero sklepów tylko woda i piasek


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobre opinie morszczakow na temat hotelu Farrana Club sam się zastanawiam nad rodzinnym wyjazdem

Może większą ekipą morszczaków wyjedziemy w jednym terminie?

Jest jeszcze sporo czasu ale oferty w sprzedawane w tej chwili podobno są tańsze.

Znajomy jeżdzi od paru lat tylko i wyłacznie Hilton wcześniej inne miejsca odwiedzał ale nie mają porównania no i zależy co się komu podoba tam jest spokój i cisza zero sklepów tylko woda i piasek

Właśnie chodzi mi o spokój no i piekna rafę?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

royal brayka!!!!! najładniejsza rafa jaką widziałęm. poza tym pustkowie parki rasmohamed itd sie chowają.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu wybieram sie z rodzina do Brayki. Ja zapewne na nury a dzieciaki z żona zostają przy hotelowej rafie.

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My byliśmy w październiku w Blue Reef Resort... wyjazd na ostatnią chwilę.

Hotel troszkę pozostawia do życzenia pod względem wyżywienia ale akurat nam na luksusach wielkich nie zależało- a było czysto i schludnie.

a rafa? my skorzystaliśmy ze snurkowania na nie dużych głębokościach. Razem z nami w ekipie byli ludzie którzy korzystali tam z polskiej bazy nurkowej która jest blisko hotelu. Byli już tam nie pierwszy raz i sobie chwalili.

Dojście do rafy wyznaczonym torem, wody dosłownie do kolan...a potem już tylko coraz piękniej.....

a w tym roku może Dahab ...ale hotele na północ "od centrum" - tak nam polecali wprawieni nurkowie...ale jak już to też w paźzierniku

Edytowane przez maniecka (wyświetl historię edycji)

JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu wybieram sie z rodzina do Brayki. Ja zapewne na nury a dzieciaki z żona zostają przy hotelowej rafie.

Adrian

W takim razie prosiłabym o szczegółowe opinie na temat tego hotelu.

Z jakiego biura Adrian planujesz wakacje?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa hotele obok siebie brayka bey i royal brayka

brayka- drożej i gorzej 1 basen dużo ogrodów ale nawozy do trawników nie pachną za łądnie.

royal brayka. trochę taniej 4 spore baseny kilka atrakcji.

plaża wspólna z zatoką i w zatoce rafa. nie ma tam falowania więc bezpiecznie. 400metrów korali i piasku.

sa to włoskie hotele więc trzeba się nastawić na duzą ilość makaronów w każdej postaci i sporo dziewczyn topless

mięsa jako takiego niewiele się uświadczy jeśli chodzi o jedzenie.

piszę informacyjnie bo watro pojechac ale Ewa11 tego numeru z lampa wam nie wybaczę i przypominać będę jak mogę, że jesteście mega niesłowni.

pozdrawiam


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy 2 lata temu w Brayka Bay.

Generalnie hotel mogę polecić - jedzenie jak to w Egipcie - z czasem robi się monotonne.

Za to rafa przy hotelu super.

Duży plus jeśli jedziesz z dzieckiem/dziećmi. Jest łagodne zejście po piasku a nie z pomostu (dla mnie to był warunek konieczny).

Obok jest drugi hotel - Brayka Beach (Brayka Resort - różnie to nazywają). Jest kawałek dalej od plaży (znaczy się oba są przy plaży ale od strony Brayka Beach nie ma łagodnego zejścia do morza - trzeba i tak przejść na drugą część plaży).

Plaża jest chyba wspólna dla obydwu hoteli (w każdym razie nigdy nie widziałem, żeby kogoś przeganiali). Nie wiem co prawda czy w ramach AI będąc w Brayka Beach można brać napoje w barze przy Brayka Bay (chyba tak - zresztą to łatwo potwierdzić w biurze).

To co jest istotne w Marsa Alam - szukaj hotelu mającego rafę w zatoczce. Tam nawet w lipcu/sierpniu potrafi mocno wiać i z tego co słyszałem w niektórych hotelach wywieszają czarną flagę = zakaz kąpieli.

W ramach wycieczki pojechaliśmy zobaczyć żółwie (przy hotelu El Malika Abu Dabbab). My co prawda startowaliśmy z publicznej plaży i tam było łagodne zejście do morza. Nie wiem jak to wygląda przy hotelu.

Na pewno w tej zatoczce co my byliśmy były dużo większe fale. Na tyle problematyczne, że Córka w połowie odpuściła i wróciliśmy na brzeg. Dopiero później wypłynęła już na same żółwie.

W Brayka Bay dopiero przy samym wylocie z zatoczki mocno bujało i tam czasem ciężko było płynąć. Ale trochę głębiej woda prawie jak stół :-)

Fotki z przyhotelowej rafy (z wyłączeniem żółwi, delfinów i może 2-3 innych zdjęć) możesz obejrzeć tutaj:

https://plus.google....73361665?sort=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy 2 lata temu w Brayka Bay.

Generalnie hotel mogę polecić - jedzenie jak to w Egipcie - z czasem robi się monotonne.

Za to rafa przy hotelu super.

Duży plus jeśli jedziesz z dzieckiem/dziećmi. Jest łagodne zejście po piasku a nie z pomostu (dla mnie to był warunek konieczny).

Obok jest drugi hotel - Brayka Beach (Brayka Resort - różnie to nazywają). Jest kawałek dalej od plaży (znaczy się oba są przy plaży ale od strony Brayka Beach nie ma łagodnego zejścia do morza - trzeba i tak przejść na drugą część plaży).

Plaża jest chyba wspólna dla obydwu hoteli (w każdym razie nigdy nie widziałem, żeby kogoś przeganiali). Nie wiem co prawda czy w ramach AI będąc w Brayka Beach można brać napoje w barze przy Brayka Bay (chyba tak - zresztą to łatwo potwierdzić w biurze).

To co jest istotne w Marsa Alam - szukaj hotelu mającego rafę w zatoczce. Tam nawet w lipcu/sierpniu potrafi mocno wiać i z tego co słyszałem w niektórych hotelach wywieszają czarną flagę = zakaz kąpieli.

W ramach wycieczki pojechaliśmy zobaczyć żółwie (przy hotelu El Malika Abu Dabbab). My co prawda startowaliśmy z publicznej plaży i tam było łagodne zejście do morza. Nie wiem jak to wygląda przy hotelu.

Na pewno w tej zatoczce co my byliśmy były dużo większe fale. Na tyle problematyczne, że Córka w połowie odpuściła i wróciliśmy na brzeg. Dopiero później wypłynęła już na same żółwie.

W Brayka Bay dopiero przy samym wylocie z zatoczki mocno bujało i tam czasem ciężko było płynąć. Ale trochę głębiej woda prawie jak stół :-)

Fotki z przyhotelowej rafy (z wyłączeniem żółwi, delfinów i może 2-3 innych zdjęć) możesz obejrzeć tutaj:

https://plus.google....73361665?sort=1

Bardzo dziękuję za podpowiedź.

W jakim miesiącu byłeś w tym hotelu.

Rozumiem, że w Brayka nie wiało i spokojnie można było sobie ponurkować?

Znasz jeszcze jakieś inne fajne hotele w zatoczce?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem trzy razy z Itaką. Ale podobno coś słabo przedą, może w tym roku to będzie eximturs.

Jest tak jak koledzy piszą powyżej. Dodam tylko że w brayka - urzeka ilość zieleni, fajna zatoka z rafą.

Zastanawiam sie czy w tym roku nie wybrać tej nowszej części, widziałem że robili tam fajne baseny.

Może i jakaś zjeżdżalnia dla dzieciaków sie trafi. W zeszłym roku bylismy w lutym i było troche za zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.