Skocz do zawartości
Ewa11

Kto w tym roku wybiera się do Marsa Alam?

Rekomendowane odpowiedzi

Itaka zupełnie odpada-dla mnie to najgorsze biuro podróży-z każdym innym byle nie z Itaką.

Wybierasz się tam w okresie wakacyjnym?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Itaka zupełnie odpada-dla mnie to najgorsze biuro podróży-z każdym innym byle nie z Itaką.

Wybierasz się tam w okresie wakacyjnym?

ja z nimi byłem ponieważ zawsze dostawałem od nich dobrą cene

a że po przekroczeniu drzwi hotelowych mam ich całkowicie koło nosa - sam sie organiazuje

to mi wszystko pasowało. Boje sie teraz bo wiem że sporo kredytów pozaciągali z nowym właścicielem.

Tak jak pisałem, chce polecieć w drugiej połowie kwietnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam z nimi totalne przeboje-na lotnisku zmienili nam hotel i trafiliśmy w fatalne miejsce choć wybrany przeze hotel mnie zarezerwowałam miesiąc wcześniej. Nie wiedziałam,że pobrali kredyty.

A w kwietniu nie jest wietrznie?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pojedzcie do parku narodowego jakies 3-4 godziny na poludnie. Wyglada troche jak Malediwy. Rafa rewelacja :) Nie pamietam nazwy. Minelo juz pare lat od kiedy tam bylem.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie pojedzcie do parku narodowego jakies 3-4 godziny na poludnie. Wyglada troche jak Malediwy. Rafa rewelacja :) Nie pamietam nazwy. Minelo juz pare lat od kiedy tam bylem.

Chodzi Ci o Ras Mohammed?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Ras Mohammed?

To zdecydowanie nie z Marsa Alam :-) (tylko z Sharm)

Raczej chodzi o Wadi El Gemal (nie byłem więc nie mam 100% pewności - wolałem żółwie i delfiny).

Jeśli chodzi o nas to byliśmy w połowie sierpnia. Na otwartym morzu wiało czasem całkiem nieźle. Już ostatniego dnia pobytu dotarł jakiś dziwny prąd morski i bardzo wzburzoną wodą. Widoczność w przeciągu 3-4h spadła do kilku metrów.

Jeśli chodzi o inne hotele - to nie pamiętam bo nas oprócz zatoki interesowało łagodne zejście do morza i to w rozsądnej cenie znalazłem tylko w Brayce.

Edytowane przez rpp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdecydowanie nie z Marsa Alam :-) (tylko z Sharm)

Jeśli chodzi o nas to byliśmy w połowie sierpnia. Na otwartym morzu wiało czasem całkiem nieźle. Już ostatniego dnia pobytu dotarł jakiś dziwny prąd morski i bardzo wzburzoną wodą. Widoczność w przeciągu 3-4h spadła do kilku metrów.

Jeśli chodzi o inne hotele - to nie pamiętam bo nas oprócz zatoki interesowało łagodne zejście do morza i to w rozsądnej cenie znalazłem tylko w Brayce.

Wielkie dzięki za podpowiedź. Mnie też interesuje łagodne zejście do morza i piękna rafa ale tez w miarę fajny hotel.

Miałam już przeboje z tzw .zemstą faraona więc wybór hotelu /z dobrym jedzeniem/ jest dla mnie ważny.

Ja sobie poradzę /smaczne drinki :thumbup: / ale boję się o dzieciaki.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja byłem w Royal Brayka 2 lata temu i polecam (mimo że trafiłem akurat na czas obalenia Prezydenta mniej więcej w połowie pobytu). Obecnie hotel nazywa się Zee Brayka Beach (ten drugi obok to obecnie Zee Brayka Bay). Ja byłem z Itaką, ale nie korzystałem żadnych dodatkowych atrakcji oferowanych przez Itakę. Na terenie hotelu Bay jest centrum nurkowe. Zaleta to wyłom w rafie, gdzie można wejść po piasku do można z samej plaży i już w wodzie po kolana można podziwiać rafę, co jest dużym plusem dla najmłodszych (i był to dla nie głównym kryterium wyboru miejsca d wypoczynku) . Zaletą zakwaterowania w hotelu Beach (dawniej Royal) jest możliwość korzystania w ramach All inclusive z oferty drugiego hotelu (np. bar na plaży, przekąski w ciągu dnia - min lody).

Główne wejście do morza jest pośrodku obu hoteli, więc warto zajmować sobie leżaki możliwie blisko wejścia zatoczki . U mnie nie było to problemem, bo na poranne nurkowanie wychodziłem o wschodzie słońca i wtedy rezerwowałem leżak dla rodziny.

Faktycznie oba hotele głównie nastawione na Włochów, co m odzwierciedlenie w animacjach prowadzonych jedynie w tym języku.

Akurat podczas mojego pobytu zebrała się też fajna "sportowa" ekipa i można było pograć w siatkę i nogę.

Minus to stosunkowo małe pokoje i początkowo głośna klimatyzacja (naprawiona po naszej interwencji, ale wiem, ze kilka osób miało podobny problem).

Hotel jest duży, le podczas mojego pobytu nieoddany jeszcze w pełny (pracował max połowa). Zastanawiam się czy pry pełnym obłożeniu wyrobi "jadłodajnia".

W tym roku wybieram się w wakacje pewnie w lipcu.

Pozdrawia

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja byłem w Royal Brayka 2 lata temu i polecam (mimo że trafiłem akurat na czas obalenia Prezydenta mniej więcej w połowie pobytu). Obecnie hotel nazywa się Zee Brayka Beach (ten drugi obok to obecnie Zee Brayka Bay). Ja byłem z Itaką, ale nie korzystałem żadnych dodatkowych atrakcji oferowanych przez Itakę. Na terenie hotelu Bay jest centrum nurkowe. Zaleta to wyłom w rafie, gdzie można wejść po piasku do można z samej plaży i już w wodzie po kolana można podziwiać rafę, co jest dużym plusem dla najmłodszych (i był to dla nie głównym kryterium wyboru miejsca d wypoczynku) . Zaletą zakwaterowania w hotelu Beach (dawniej Royal) jest możliwość korzystania w ramach All inclusive z oferty drugiego hotelu (np. bar na plaży, przekąski w ciągu dnia - min lody).

Główne wejście do morza jest pośrodku obu hoteli, więc warto zajmować sobie leżaki możliwie blisko wejścia zatoczki . U mnie nie było to problemem, bo na poranne nurkowanie wychodziłem o wschodzie słońca i wtedy rezerwowałem leżak dla rodziny.

Faktycznie oba hotele głównie nastawione na Włochów, co m odzwierciedlenie w animacjach prowadzonych jedynie w tym języku.

Akurat podczas mojego pobytu zebrała się też fajna "sportowa" ekipa i można było pograć w siatkę i nogę.

Minus to stosunkowo małe pokoje i początkowo głośna klimatyzacja (naprawiona po naszej interwencji, ale wiem, ze kilka osób miało podobny problem).

Hotel jest duży, le podczas mojego pobytu nieoddany jeszcze w pełny (pracował max połowa). Zastanawiam się czy pry pełnym obłożeniu wyrobi "jadłodajnia".

W tym roku wybieram się w wakacje pewnie w lipcu.

Pozdrawia

Jarek

Wybierasz się do tego samego hotelu?

Którego lipca planujesz jechac?


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz się do tego samego hotelu?

Którego lipca planujesz jechac?

Do tej pory nie jeździłem w to samo miejsce kolejny raz ale tu chyba zrobię wyjątek. Trudno zaleźć w Marsa Alam hotel nad plażą gdzie dzieci mogą po piasku wejść do morza, a to dla mnie warunek konieczny (wyjazd rodzinny). Centrum nurkowe na miejscu więc rodzina mniej marudzi, ze na długie wypady znikam, można zawsze też popłynąć w inne miejsce, jak się ta rafa znudzi...

Wstępnie planuję 2-3 tydzień lipca, ale decyzja zapadnie w czerwcu/lipcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie jeździłem w to samo miejsce kolejny raz ale tu chyba zrobię wyjątek. Trudno zaleźć w Marsa Alam hotel nad plażą gdzie dzieci mogą po piasku wejść do morza, a to dla mnie warunek konieczny (wyjazd rodzinny). Centrum nurkowe na miejscu więc rodzina mniej marudzi, ze na długie wypady znikam, można zawsze też popłynąć w inne miejsce, jak się ta rafa znudzi...

Wstępnie planuję 2-3 tydzień lipca, ale decyzja zapadnie w czerwcu/lipcu.

Bardzo dziękuję za informacje. Gdybyś zdobył informacje na temat innych hoteli prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Ewa


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kiedy według Was najlepiej wykupić wczasy?

Teraz czy poczekać na jakiś last minute w lipcu lub sierpniu?

Ewa


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą lastminute to może być problem w okresie wyjazdów polaków. Chciałem śmignąć tam na sylwestra i lipa nic nie było. Wszystko sprzedane. Nasi rodacy jak mają chwilę wolnego czasu, to zaraz gdzieś wyjeżdżają. Dotyczy to wszystkich wolnych okresów w roku. Tzn święta i sylwester, święta jajkowe, wekeend majowy i wakacje oczywiście. W zeszłym wekeend majowy wybrałem się z rodziną do Miskolca na termy, o mały włos nie spaliśmy w samochodzie- był tam poprostu najazd polaków.

Tak więc reasumując temat w w/w okresach nie liczyłbym na lastminute.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, mozecie mi napisac jak w tych rejonach teraz wyglada sprawa z tymi wszystkimi muzulmanskimi 'problemami'? Tyle sie teraz dzieje w okolo, a nie powiem, z checia bym na takie wakacje pojechal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakimi problemami????

Co ty tv nie ogladasz? :)

A tak serio chodzi mi o bezpieczenstwo turystow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty tv nie ogladasz? :)

A tak serio chodzi mi o bezpieczenstwo turystow.

Ja byłem tam 2 lata temu akurat kiedy zaczynał się i trwał przewrót. W okolicy w której byłem, hotele to zamknięte enklawy, więc jedyny kontakt jaki masz z miejscowymi to obsługa hotelu. Jedyne co się dało zauważyć, to radość obsługi hotelowej w wieczór, w którym obalili prezydenta - latali po terenie z flagami, które potem wisiały na palmach i jedna wisiała potem przez kilka dni w restauracji. Nie wiem, czy ta jest zawsze, ale w okresie w którym byłem przy obu "końcach" plaży hotelowej stacjonowali żołnierze, którzy spisywali osoby wychodzące poza teren hotelu.

Pozdrawiam

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest policja turystyczna, hotele w Marsa Alam są najmniej narażone na takie incydenty, nie ma miasta, nie ma więkrzych zgrupowań ludzi bazarków itp więc do Marsa Alam można jechać. A jeśli coś nie wyjdzie i ktoś się wysadzi to pewnie Allach tak chciał :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znów jest policja turystyczna? Za Mursiego ją rozwiązali.

@Pokson wiesz jak wyglądał zamach stanu z przed bodajże 3 lat? Powiem Ci - bo tam byłem. Jednego dnia przestała działąć telewizja egipska i telefony. Po dwóch dniach zaczęły działąc komórki, po kolejnych dwóch normalne, a telewizja po tygodniu. Marsa Alam jest jakieś 800 km od Kairu i wystarczy rzucić okiem na mapę by zorientować się, że prowadzi do niego w zasadzie jedna droga. Poza tym brak jest większych miast w pobliżu więc raczej tam jest bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znów jest policja turystyczna? Za Mursiego ją rozwiązali.

@Pokson wiesz jak wyglądał zamach stanu z przed bodajże 3 lat? Powiem Ci - bo tam byłem. Jednego dnia przestała działąć telewizja egipska i telefony. Po dwóch dniach zaczęły działąc komórki, po kolejnych dwóch normalne, a telewizja po tygodniu. Marsa Alam jest jakieś 800 km od Kairu i wystarczy rzucić okiem na mapę by zorientować się, że prowadzi do niego w zasadzie jedna droga. Poza tym brak jest większych miast w pobliżu więc raczej tam jest bezpiecznie.

Jest policja turystyczna, hotele w Marsa Alam są najmniej narażone na takie incydenty, nie ma miasta, nie ma więkrzych zgrupowań ludzi bazarków itp więc do Marsa Alam można jechać. A jeśli coś nie wyjdzie i ktoś się wysadzi to pewnie Allach tak chciał :/

Dzieki za info. W takim razie juz wiem gdzie na wakacje :) A takie pytanie, w jakim okresie najlepiej tam pojechac? lipiec, sierpien, moze wrzesien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzesień zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą lastminute to może być problem w okresie wyjazdów polaków. Chciałem śmignąć tam na sylwestra i lipa nic nie było. Wszystko sprzedane. Nasi rodacy jak mają chwilę wolnego czasu, to zaraz gdzieś wyjeżdżają. Dotyczy to wszystkich wolnych okresów w roku. Tzn święta i sylwester, święta jajkowe, wekeend majowy i wakacje oczywiście. W zeszłym wekeend majowy wybrałem się z rodziną do Miskolca na termy, o mały włos nie spaliśmy w samochodzie- był tam poprostu najazd polaków.

Tak więc reasumując temat w w/w okresach nie liczyłbym na lastminute.

Właśnie tego się obawiam, że w okresie wakacyjnym ciężko będzie kupić wycieczkę i cena będzie znacznie wyższa.

Wrzesień zdecydowanie.

Niestety mając dzieci w wieku szkolnym ciężko jest wyjechać we wrześniu lub październiku :ninja:


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w tym okresie są fajne lastminuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z drugą połówką wybieramy się na początku sierpnia. Jeszcze nie wiemy do jakiego hotelu ale już szukamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.