Skocz do zawartości
Ewa11

Kto w tym roku wybiera się do Marsa Alam?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z drugą połówką wybieramy się na początku sierpnia. Jeszcze nie wiemy do jakiego hotelu ale już szukamy.

Może udałoby się pojechać w większej grupie w jednym czasie :smiling:


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś był ostatnio w Marsa? Proszę o najświeższe opinie. Wybieram się tam za dwa-trzy tygodnie.


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek lecę paszport załatwiać bo się skończył i też się wybieram więc też jestem ciekaw jak tam teraz jest ( poluję na hotel Abu Dabbab)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem jechać w sierpniu ale mam trochę obawy...


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobote wróciłem z tygodniowego pobytu hotel LTI Akasia spokojnie i rafa bardzo ładna przy hotelu obsługa w hotelu porażka sam hotel bardzo ładny pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuleś jakiś dyskomfort? Jezeli chodzi o sytuacje na miescu... Cały czas się zastanawiam.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co bym się wstrzymał. Niby Oni dbają o turystów ale pamiętajcie , że na półwyspie Synaj są regularne walki Islamistów z armią Egipską .

Też uwielbiam rafy koralowe w Egipcie . Ale chyba bym się wstrzymał zobaczymy co czas pokaże .

Teraz na nurki trzeba trochę dalej polatać :(

Byłem we Włoszech i nuda. Nawet przy snurkowaniu z ABC nic nie widać tylko meduzy mnie poparzyły.

Wyspy Zielonego Przylądka chyba najlbliżej.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co bym się wstrzymał. Niby Oni dbają o turystów ale pamiętajcie , że na półwyspie Synaj są regularne walki Islamistów z armią Egipską .

Też uwielbiam rafy koralowe w Egipcie . Ale chyba bym się wstrzymał zobaczymy co czas pokaże .

Teraz na nurki trzeba trochę dalej polatać :(

Byłem we Włoszech i nuda. Nawet przy snurkowaniu z ABC nic nie widać tylko meduzy mnie poparzyły.

Wyspy Zielonego Przylądka chyba najlbliżej.

Marsa jest w części afrykańskiej, nie na Synaju...


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egipt fajny jest. Zwłaszcza jeśli ostatnim obrazem życia jest pocisk moździerza lecący na głowę. Adrenalina na 150 :thumbsup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relacje jak wrócisz, bo też chciałem we wrześniu się wybrać.


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsa jest w części afrykańskiej, nie na Synaju...

No co ty ???!!!

A stolicą jest Kair?

A Tunezja , Liban? Po której są części???

Co to ma do rzeczy ??

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co bym się wstrzymał. Niby Oni dbają o turystów ale pamiętajcie , że na półwyspie Synaj są regularne walki Islamistów z armią Egipską .

Też uwielbiam rafy koralowe w Egipcie . Ale chyba bym się wstrzymał zobaczymy co czas pokaże .

Teraz na nurki trzeba trochę dalej polatać :(

Byłem we Włoszech i nuda. Nawet przy snurkowaniu z ABC nic nie widać tylko meduzy mnie poparzyły.

Wyspy Zielonego Przylądka chyba najlbliżej.

No co ty ???!!!

A stolicą jest Kair?

A Tunezja , Liban? Po której są części???

Co to ma do rzeczy ??

Ano to ma do rzeczy, że temat dotyczy Marsa Alam... jakieś 400 km w linii prostej od Półwyspu Synaj.


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie bezpieczniejsze miejsce, czyli teoretycznie słabiej pilnowane przez władze, czyli teoretycznie bardziej zagrożone ...

Najbardziej podobają mi się wypowiedzi (na różnych forach) ludzi, którzy wrócili z Egiptu, czy Tunezji i mówią jak to było bezpiecznie bo oni przez dwa tygodnie nie spotkali żadnego terrorysty w swoim hotelu.

Aktualnie MSZ odradza wyjazdy do CAŁOŚCI terytorium Egiptu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano to ma do rzeczy, że temat dotyczy Marsa Alam... jakieś 400 km w linii prostej od Półwyspu Synaj.

To leć do Iraku tam też w niektórych regionach jest bezpiecznie :)

Wakacje są po to żeby odpocząć a nie myśleć czy Ci i twojej rodzinie nic nie grozi. Leżeć na plaży i myśleć czy Ci jakiś Szuszfol łba nie poderżnie

Uwielbiam takie demagogię.

PS.

Później znów będzie ..." Mądry Polak po szkodzie"......

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie MSZ odradza wyjazdy do CAŁOŚCI terytorium Egiptu.

A brytyjskie nie - https://www.gov.uk/f...l-advice/egypt

co nie oznacza,że tylko od tego można się czuć bezpieczniej ;) . Sam jeszcze miesiąc temu myślałem o Marsa,ale zdecydowaliśmy się jednak na Turcję. I co ??? Psu w doopę,hotel wybrany w weekend, dziś po południu plany odwiedzenia BP w celu zawarcia umowy,a do południa wieści z Turcji niezbyt ciekawe...Fakt,łatwo nie jest z takimi decyzjami,ale w dzisiejszych czasach ogólnie nie jest łatwo...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

A brytyjskie nie - https://www.gov.uk/f...l-advice/egypt

co nie oznacza,że tylko od tego można się czuć bezpieczniej ;) . Sam jeszcze miesiąc temu myślałem o Marsa,ale zdecydowaliśmy się jednak na Turcję. I co ??? Psu w doopę,hotel wybrany w weekend, dziś po południu plany odwiedzenia BP w celu zawarcia umowy,a do południa wieści z Turcji niezbyt ciekawe...Fakt,łatwo nie jest z takimi decyzjami,ale w dzisiejszych czasach ogólnie nie jest łatwo...

W Turcji będzie spokojnie. PI Kurdów zaatakowało dalej w Turcję nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Turcji będzie spokojnie. PI Kurdów zaatakowało dalej w Turcję nie pójdzie.

Myślę, że w tej chwili nigdzie nie można do końca czuć się bezpiecznym. No cóż decyzji nie zmieniam i 1 sierpnia wybieram się do Marsa. Dam znać jak było :thumbup: .


500l w obiegu

Start 9.08.2014, wsparcie Męża - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wróciłem, co mogę powiedzieć opisać się tego nie da, pływanie z żółwiami, delfinami, ogromna rafa z mnóstwem stworzeń.

Najlepsze jest to że wszyscy się boją, chociaż nikt tam teraz nie był. Hotel był zapełniony w 1/4 (sto kilka osób ), co za tym idzie żadnego tłoku na plaży, do baru, w południe przez 2-3 godziny pływaliśmy tylko w dwójkę - cisza, spokój i całe morze tylko dla nas.

Hotel ogrodzony murem, dookoła pustynia, każdy samochód, który wjeżdża do hotelu jest sprawdzany przez strażników.

Osobiście nie odczułem żadnej napiętej atmosfery, jeżeli teraz ktoś by mi zaproponował wyjazd nie zastanawiał bym się nawet : )

Edytowane przez facta (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś w lutym w Marsa, warto?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś w lutym w Marsa, warto?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Witam byłem w lutym na nurkowaniach pogoda super w słońcu 30 + idealne warunki do odpoczynku i nurkowań ...

Polecam hotel The Three Corners Equinox. może bez wodotrysków "tzn zjeżdżalni " ale czysty przy przepięknej dzikiej rafie na długości kilku kilometrów " mały problem z wejściem do wody przy samym hotelu nie pozwalają chodzić po rafie!!! I dobrze wejście jest kilkadziesiąt metrów obok przy bazie nurkowej .Dodatkową atrakcją jest w pobliżu ( 15 min spacerkiem) zatoka gdzie można spotkać duże żółwie na " pastwisku" rośnie tam trawa morska gdzie sobie żerują :)

Polecam jak ktoś nurkuje skorzystać z usług Egipcjan w zaplanowaniu nurkowań oni znają w okolicy naprawdę jeszcze dzikie przepiękne rafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego facta a w jakim hotelu byłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.