Skocz do zawartości
Ewa11

Kto w tym roku wybiera się do Marsa Alam?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam byłem w lutym na nurkowaniach pogoda super w słońcu 30 + idealne warunki do odpoczynku i nurkowań ...

Polecam hotel The Three Corners Equinox. może bez wodotrysków "tzn zjeżdżalni " ale czysty przy przepięknej dzikiej rafie na długości kilku kilometrów " mały problem z wejściem do wody przy samym hotelu nie pozwalają chodzić po rafie!!! I dobrze wejście jest kilkadziesiąt metrów obok przy bazie nurkowej .Dodatkową atrakcją jest w pobliżu ( 15 min spacerkiem) zatoka gdzie można spotkać duże żółwie na " pastwisku" rośnie tam trawa morska gdzie sobie żerują :)

Polecam jak ktoś nurkuje skorzystać z usług Egipcjan w zaplanowaniu nurkowań oni znają w okolicy naprawdę jeszcze dzikie przepiękne rafy.

Dzięki wielkie kolego w takim razie lecę w lutym. A jak z bezpieczeństwem? Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego w takim razie lecę w lutym. A jak z bezpieczeństwem? Pozdrawiam

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Tam jest na tyle jeszcze dziko i mało hoteli ze cisza i spokój i to póki co jest wielka zaleta tam do każdego hotelu wjeżdża sie prosto z pustyni wiec wszystko widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na relację Jacku :)


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Marsa Alam woda gorąca aź miło rafa ogromna ale kolory u nas w zbiornikach ładniejsze :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia z Marsa Alam woda gorąca aź miło rafa ogromna ale kolory u nas w zbiornikach ładniejsze :)

Szczesliwiec B). Dawaj foty :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę w najbliższą sobotę na 7 dni do hotelu Hilton. Byłem już tam 4 lata temu i wracam tam ze względu na rafę. Objeździłem już kilka miejsc w poszukiwaniu pięknych raf i tam jest najlepsza za przystępną cenę. Marsa Alam jest jeszcze młodym kurortem i rafy są jeszcze w miarę nie zniszczone. Polecam Hilton bo nie ma dzieci, jest spokój, super warunki i oszałamiająca rafa z metrowymi żółwiami 200m od hotelu. Mam kamerę sony hdr 30 do nurkowania więc podeślę jakiś film z nurkowania na rafie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już po. W linku poniżej filmik z nurkowania na rafie. Coś się stało podczas przesyłania i jakość obrazu troszkę się zmniejszyła. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest moc :). A zolw,murena i plaszczka po prostu wymiataja :).No i syrenka jest...:D.

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było super!Napewno jeszcze tam wrócimy.. :)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat :) w Marsie byłem z żonką w zeszłym roku w kwietniu. Z całego serca polecam hotel Concorde Moreen Beach Resort & Spa. W najbliższym sąsiedztwie hotelu piękna rafa koralowa, często podpływają takie gratisy jak Manty, Delfiny, Żółwie morskie, rzadziej Rekiny czy "Krowy morskie"

załączam kilka fotek, jakby kto chciał mogę wrzucić więcej.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem listopad naprawdę bajka!!! Fotki wychodzą rewelacyjne , cały czas z żoną głowa pod wodą i oglądanie raf:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że zbliża sie okres urlopowy /a w tym roku marzy mi się Egipt/ , chciałem troche "odgrzać" temat ....

zachęcam i proszę Was podzielcie się jakimiś najaktualniejszymi informacjami o hotelach, rafie:scub: , no i samym pobycie w Marsam 


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My co roku stołujemy się w El malikia w opisie pięć gwiazdek w realu 3+   jeżdzimy tam ze względu na dwie rafy obok siebie no i bardzo łagodne zejście do morza  planowany wyjazd maj :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up...:scub:


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku wybraliśmy Aurore w Marsa i liczymy że będzie super.

 


akwa 275L,sump 96L,

ekipa czyszcząca: Archaster typicus 1 szt.,Lysmata amboinensis 1 szt., Calcinus elegans 2 szt., Calcinus laevimanus 1 szt. Strombus luhuanus 2 szt.

rybcie: Paracanthurus hepatus, zebrasoma scopas, Halichoeres chrysus, Synchiropus splendidus, Pseudocheilinus hexataenia.

Wykonuje na zamówienie odpieniacze, filterki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy lecicie ??? ... napisz po powrocie pare słów o hotelu ,rafie i miejscach godnych zobaczenia

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A My lecimy do El Malikia 4kwietnia:) to już czwarty wypad do marsa :) Byliśmy w Aurora ,  Three cornsers happy life oraz Three cornsers sea beach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jadę ale dopiero czerwiec/lipiec.

W Marsa wszędzie jest fajnie:) Można wybierać dowolne miejsce. Byłem w kilku hotelach juz tu wymienionych, dodam jeszcze Oriental Bay (dwa hotele obok, jeden to Oriental Bay drugi Brayka).

Dwa centra nurkowe. Jedno nad zatoką Oriental Bay, drugie w hotelu Brayka.

Bardzo fajna zatoka, przy ujściu której jest wszystko:) Z jednej strony wysokie pionowe ściany z koralowcami po drugiej bardzo rozległe kolonie ukwiałów z niezliczonymi parami błazenków. Sięgają po horyzont:) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy rafy są tam oprzy brzegu czy trzeba wypływać gdzieś łodziami?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci osrodkow  do raf nie trzeba wyplywac lodzia

Oczywiście lodzią mozna się wybrac na jakąś ciekawą wycieczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zatoce Oriental Bay masz bezproblemowe wejścia z plaży pomiędzy rafami

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam hotel Brayka. Byłem już 2 razy i z chęcią powróce.

Kompleks składa sie z 2 hoteli. Łagodne piaszczyste wejście do morza z rafą po obu stronach zaczynającą się w wodzie po kostki. W ubiegłym roku udało się popływać z delfinem. Gdzieś wyżej podawałem więcej szczegółów.

Centrum nurkowe na miejscu.

 

Pozdrawiam

Jarek.

Edytowane przez jaaarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza. Z raf koło Brayki pamiętam duuuzo ślimaków nagoskrzelnych, akurat tak trafiłem.

Ale zaledwie kawałek dalej jest zatoka Oriental bay i w porównaniu z Brayka są tam zdecydowanie lepsze rafy. Nurkowałem i snoorkowałem w obu miejscach i w obu przypadkach lepiej jest w Oriental.

Szczególnie jak się popłynie jakieś 200m od plaży dla gości hotelu w stronę ujścia zatoki. A im dalej tym lepiej;)

Lepse rafy też są po przeciwnej stronie zatoki, patrząć z plaży hotelu Oriental.

Ale, jak już kiedyś pisałem, w Marsa Alam niemal wszędzie znajdzie się ciekaee kawałki rafy, z bardzo dużym bogactwem życia.

 

Wszystko się zgadza. Z raf koło Brayki pamiętam duuuzo ślimaków nagoskrzelnych, akurat tak trafiłem.

Ale zaledwie kawałek dalej jest zatoka Oriental bay i w porównaniu z Brayka są tam zdecydowanie lepsze rafy. Nurkowałem i snoorkowałem w obu miejscach i w obu przypadkach lepiej jest w Oriental.

Szczególnie jak się popłynie jakieś 200m od plaży dla gości hotelu w stronę ujścia zatoki. A im dalej tym lepiej;)

Lepse rafy też są po przeciwnej stronie zatoki, patrząć z plaży hotelu Oriental.

Ale, jak już kiedyś pisałem, w Marsa Alam niemal wszędzie znajdzie się ciekaee kawałki rafy, z bardzo dużym bogactwem życia.

P.S

jak jesteś w Brayka, to do zatoki oriental jest 10-15 min spacerem wzdłuż szosy, tak więc można za jednym razem zaliczyć oba stanowiska.

P.S 2

W Brayka, przy plaży chyba bardziej dbają o rafę i pilnują stad ludzi, zeby nie zadeptali jej całkowicie. W Oriental, koło plażu rafa jest zadeptana, trzeba odpłynąć kawałek żeby rozkoszować się widoczkami.

Edytowane przez SlonaKrew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.