Skocz do zawartości
jg6666

Pierwsze morskie potrzebna pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o morskie akwa ale chcę takie założyć w miarę możliwości

mam dylemat chcę zrobić zbiornik 50x50x45 i do niego dać kaskadę fzn2 lub 3 ale im dłużej czytam forum tym mniej wiem więc zacząłem się zastanawiać nad inną opcją:

wymiary zbiornika 60x55x40 i 10 cm panel miałby on V=24l zatem proszę rozjaśnijcie mi temat

Może chociaż ktoś podpowie czy tak może być zrobiony panel

wymiary całkowite akwa to 50x55x45 wymiary panela 50x10x45

post-24680-0-80978200-1420991100_thumb.jpg

post-24680-0-74428100-1420991102_thumb.jpg

post-24680-0-51639100-1420991105_thumb.jpg

Edytowane przez jg6666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zakladac morskie (nie majac wczesniej w tym doswiadczenia) na kaskadzie to strzelasz se w kolano. Poczytaj dobrze forum, dowiedz sie co to odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to sump


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem poczytałem, wiem co to odpieniacz, a z sumpem problem nie ma gdzie postawić ew. zmienię szafkę coś pokombinuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ew. zmienię szafkę coś pokombinuję "

o to,to.. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pokombinuj z szafką może uda Ci się zrobić miejsce na sump i resztę. Na pewno nie pożałujesz.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś poradzę w najgorszym razie zostanie z panelem na początek, bo czuję że tak jak ze słodkowodnym będzie, że na 100l się nie zatrzymam i w jednym i w drugim przypadku większe = mniej kłopotów no i jakoś to lepiej wygląda :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam sumpa, tylko odpieniacz wiszący na szybie

Reef octopus LX 1000S HOB - i akwarium 250l śmiga konkretnie, wiadomo jak jest sump to jest lepiej, ale u mnie chodzilo o hałas i koszty (mimo wszystko jest komin z otworami, wiec przyszłościowo możne i sump dojdzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wielkość akwa można zrobić też na wewnętrznym odpieniaczu byle był wydajny, mogę tu polecić zestaw od Tunze 9004 - odpieniacz oraz Tunze Reefpack 250 - filterek, w zupełności Ci wystarczy sam miałem taki zestaw. Chyba że jeśli wiesz że będziesz chciał mieć większy baniak, to wtedy tak lecz musiał by on być robiony już pod większe akwa inaczej myślę nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie krytykujac nikogo :thumbup:

Czy juz wszyscy zauwazyli, ze najpierw mamy prawie zobowiazanie, ze "nie robie sumpa" bo cos tam..., a potem pytania, jaki sprzet, jak umiescic, usprawnic, pozawieszac itp. ? No i zawsze te pytania sa od kogos, kto ma przynajmniej nadzieje, ze znalazl sposob na zaoszczedzenie kasy lub wynalazl nowy sposob.

W sumie nie dziwie sie, bo odpowiedzi "da sie bo ja tak mam" jest duzo po kazdym takim pytaniu.

Tak, da sie, ale tylko przez krotki okres czasu. :animier:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie krytykujac nikogo :thumbup:

Czy juz wszyscy zauwazyli, ze najpierw mamy prawie zobowiazanie, ze "nie robie sumpa" bo cos tam..., a potem pytania, jaki sprzet, jak umiescic, usprawnic, pozawieszac itp. ? No i zawsze te pytania sa od kogos, kto ma przynajmniej nadzieje, ze znalazl sposob na zaoszczedzenie kasy lub wynalazl nowy sposob.

W sumie nie dziwie sie, bo odpowiedzi "da sie bo ja tak mam" jest duzo po kazdym takim pytaniu.

Tak, da sie, ale tylko przez krotki okres czasu. :animier:

Amen


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, uważam że takie fora są po to aby pytać osoby bardziej doświadczone jak rozwiązać niektóre sprawy to po pierwsze.

Po drugie sprawa sumpa nie dla każdego jest idealnym rozwiązaniem ze względu na miejsce, bo jeśli chodzi o koszta to nigdy nie jest tak, że wyjdzie tyle ile zaplanujesz zawsze będzie więcej.

Bez urazy rozumiem, że w Hamburgu ordnung muss sein ale może zapomniałeś, że Polak zawsze szuka obejścia danej sytuacji co jak napisałeś nie zawsze kończy się pożądanym efektem :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi , czy zbiornik sobie poradzi bez sumpa , to ja z własnej praktyki powiem , ze da radę.

Czy bez odpieniacza?To zależy ile ile ryb chcesz trzymać i jaką obsadę korali sobie wymyślisz.

Jeśli zbiornik ma popracować dłużej niż rok bez perspektywy przesiadki na większy, to warto pomyśleć o sumpie, jeśli nie to sobie odpuść, no chyba ,ze w twoim przypadku nie liczysz się z kosztami.

Będe miał chwilę to wrzucę Ci na p. v. moją kostkę bez sumpa i odpieniacza,

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Też miałem w planach postawienie na szybko jakiejś kostki 40-50cm i jechanie na kaskadzie lub kubełku. Po dokładnym przestudiowaniu forum- robi mi się już szafka. Taka, by zmieścił sie do niej sump. No cóż, trochę dłużej zajmie mi założenie akwarium, bo sump, szafka, odpieniacz etc. kosztują swoje, a nie chę nic kiepskiego kupować. Jak się bawić, to się bawić na poważnie, a nie w jakieś półśrodki. Racja. Przynaję mądrzejszym kolegom rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.