Skocz do zawartości
adiC

FZN 3 - dragania i buczenie czyli pytanie do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

O jakiegoś czasu borykam się z drganiami i "buczeniem kaskady fzn 3 wiadomo jakiego producenta ;) Pisząc drgania mam na myśli drganie całego akwarium + przeniesienie tego efektu na szafkę. Tu dochodzi kolejne źródło rezonansu - cała szafka.

Po uruchomieniu kaskady dałem jej jakieś 12 dni na wstępne dotarcie. Drgania i odgłosy nasilały się, do buczenia dołączyło chrobotanie (sprawdzałem czy coś wpadło w wirnik). Kaskada piorunem do reklamacji. Po tygodniu oczekiwania doczekałem się zwrotu. Tu mała zagadka - nowa czysta karta gwarancyjna, sprzęt wygląda na nowy. Zero informacji o przebiegu reklamacji. Wieczorem po podłączeniu ręce mi opadły. Drgania jak były tak są.

W dzień da się jeszcze jakoś przeżyć te parę godzin po pracy (zanim się trochę dotrze) ale w nocy (w zamkniętej sypialni w rozumieniu innego pomieszczenia) przysłowiowy szlag może trafić.

Oczywiście poprawiałem/dociskałem kosze, rurkę wlewową, ułożenie kabla samego silniczka, kombinowałem z podkładaniem maty pod miejsca oparcia filtra o szybę i kąt nachylenia. Teraz filtr opiera się na macie wygłuszającej + dwie złożone gąbki do mycia naczyń zamiast oparcia na pokrętle nachylenia. Wieczorem wrzucę fotkę montażu dla jasności.

Akwarium oczywiście na macie a grubość szkła to 4mm. Przy próbie pomocy przez sprzedawcę (w sklepie) drgania były trochę mniejsze ... tyle, że akwarium miało szkło o grubości dwóch albo trzech moich.

Bezgłośność != kompresor w pokoju. Jakie są wasze doświadczenia z tym filtrem?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filterek. Wydaje mi się, że większość pomp na początku jest głośniejsza i potem z czasem dociera się i cichnie. U mnie zajęło to jakieś 2 tygodnie...daj mu trochę czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośność to zakładałem, że dotarcie to nie godzina :)

A jak wygląda u Ciebie kwestia drgań szkła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic podłożone pod wylew. Jedyne co u mnie wywołało drgania to była pokrywa, której nie używam. Szyba 6mm. Nie czuję, żeby drgania były przenoszone na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest złe wyważenie wirnika.Mam w słodko wodnym akwarium FZN Kaskadę i od samego początku jest OK.Skontroluj czy masz te łożyska gumowe na ośkach wirnika u góry i od spodu.Może być pęknięte gniazdo plastikowe łożyska.To jest czuły punkt w tych pompachJa tak miałem po pewnym czasie jak czyściłem co jakiś czas pompę.Wymieniłem na nową i jest OK.Ale nie trzeba wymieniać całej pompy możesz napisać do aquaela że masz pęknięte gniazdo plastikowe łożyska i przyślą ci gratis.Mnie przysłali za darmo ale używane.Oprócz tego to zamówiłem pompę w sklepie Aquael z katologu i po trzech dniach też przesłali bez problemu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez od samego poczatku bez problemu

bardziej chyba slychac chlupanie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w słodkowodnym, które stoi w korytarzu FZN-2 i buczy jak cholera. Sam się zastanawiałem nad taką kaskadą do mojej 53 l nano rafy, ale chyba zbuduję sump na bezgłośnej pompie obiegowej. W sumie wolałbym kaskadę, ale boję się zaryzykować, bo co jeżeli znowu trafię na taki głośny traktor...

Edytowane przez Dan86PL (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Skontroluj czy masz te łożyska gumowe na ośkach wirnika u góry i od spodu...

@jimi ... A widzisz! Byłem pewien, że ten cały ceramiczny trzpień jest od spodu mocowany na stałe. Nie wiem dlaczego tak uznałem, w instrukcji jak byk widać. Chyba frustracja wzięła górę ;)

Kaskada pochodziła trochę i stwierdziłem, że sprawdzę co tam się dzieje. Obejrzałem dokładnie każdy kawałek plastiku w poszukiwaniu pęknięć lub innych podejrzanie wyglądających defektów i wyszło szydło z worka. Drgania były powodowane przez luźno osadzony ceramiczny trzpień. Delikatnie go wcisnąłem.

Sam filtr jeszcze słychać, powtórzę zabieg za kilka dni i zdam relację. Niech się spokojnie dociera :)

Dzięki wielkie za podzielenie się waszymi doświadczeniami!

@Dan86PL polecam pogrzebać trochę przy wirniku a jeśli nie pomoże to nie czaił bym i reklamował. Gdyby u mnie zabiegł nie pomógł to ponownie poszło by do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest praktycznie bezglosna,szyna 4mm,od samego poczatku nie mam z nia problemu i polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw, wszystko wina źle osadzonego wirnika na trzpieniu. Poza tym sprawuje się wzorowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fzn praktycznie bezglosna. Rrklamuj do skutku

-Areyka nadaje mobilnie-


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezgłośna i niesłyszalna również u mnie. Od samego początku. Pobaw się tymi gumkami od trzpienia. Pozamieniaj miejscami jeśli można - nie pamiętam czy oba można ściągnąć. Weź porządnie osadź trzpień tam trzeba trochę siły, ale z wyczuciem bez zbędnych bocznych przeciążeń bo ceramika jest wytrzymała, ale krucha:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Po jakimś czasie nauczyłem się składać filtr po czyszczeniu i mocować tak, żeby było cicho :) niestety nie do końca o to chyba chodzi w kupnie bądź co bądź markowego produktu. Widocznie takie szczęście, nie hejcę :) W każdym razie problem powrócił, tym razem w postaci wycierającego się trzpienia ceramicznego i pękniętego wieczka.

Przyznać trzeba, że postawa serwisu jest nastawiona na klienta. Znajdę jakieś chwilowe zastępstwo i wysyłam silnik do reklamacji. Relacja foto po całej akcji :)

Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Pozdrawiam,

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie bezgłośna gdy jest zabrudzona, chyba szlam działa jak smar. Po myciu, sprzątaniu przez jakiś czas buczy.

potwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też chodzi cicho na poczatku tez była glośniejsza wiec podlozyłem pomiędzy pierscien dystansowy a akwarium 2mm kawałek gumy po jakim =ś czasie guma spadla a filterek dziala dalej cicho ale fakt trzeba go dobrze złozyć.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.