Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono Koleżanek i Kolegów :)

Niniejszym chciałem oznajmić całemu światu iż od wczoraj zostałem posoleńcem ;D

Moja mała solniczka to Nano Reef Aquael'a 30 L

Standardowo FZN-3 - jedna komora Chemi-Pure Elite -węgielek aktywowany w drugiej gąbka z pudełka.

Dla miłego ciepełka grzałka Blau Nano Heater 50 W 25st.

A dla dobrej cyrkulacji Koralia Nano 900L/h od Hydora

Żywy piasek - ok. 3 kg.

Żywa skałka - niecałe 4 kg

Wszystko się moczy już 2 dzień dodatkowo dozuję bakterie, i miejmy nadzieję że będzie dobrze ;P

Niby wiem że póki co parametrów nie ma co mierzyć poza zasoleniem i temperaturą ale korciło mnie za bardzo i dziś jeszcze KH zrobiłem ;P prezentuje się to tak :

Zasolenie - 1025

Temp. - 20 st.C

KH - 10.9

Ciekawi mnie cóż za zupka się ugotuje ... :)

Oto kilka pierwszych fotek :

jakość niestety kiepska bo to tylko telefon jak naładuję aparat będzie cos ostrzejszego ;)

1.jpg

* Trochę mleko, ale będzie pan zadowolony ! ;P

1a.jpg

* Woda już się troszkę poprawiła ...

1b.jpg

* Widok z boku.

1c.jpg

* A teraz troszkę w innym świetle :)

1d.jpg

* Boczkiem boczkiem :)

A na takiego oto malucha natrafiłem dziś koło południa gdy zapaliłem światło by sprawdzić temperaturę :)

Wieloszczet ;P - ale jaki gigant :p

2a.jpg

* Na zblizeniu będzie go lepiej widać ...

2.jpg

Póki co to by było na tylę, jeśli nadejdą jakieś zmiany napewno napiszę ;) - Pozdrawiam.

Edytowane przez Drozdi (wyświetl historię edycji)

e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ułożenie skały pod sciana? Zauważ że wszyscy układają na środku (ja bym wolała przy samej tylnej ścianie) chyba chodzi tu o dobra cyrkulację tak? A jak skała jest pod ścianą to mogą powstać martwe strefy?

Tak czy siak powodzenia - gratuluje pierwszego żyjątka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie ułożenie skały pod sciana? Zauważ że wszyscy układają na środku (ja bym wolała przy samej tylnej ścianie) chyba chodzi tu o dobra cyrkulację tak? A jak skała jest pod ścianą to mogą powstać martwe strefy?

Tak czy siak powodzenia - gratuluje pierwszego żyjątka :)

Nad ułożeniem jeszcze się zastanawiam, co prawda z cyrkulacją w tak małym zbiorniku z kaskada i pompką cyrkulacyjną raczej nie powinno być problemu, jak ruszę trochę czyścikiem po ściankach całkiem ładnie widać jak rozchodzi się wszytko po całym akwarium.

Jedyne co mnie martwi w obecnym ułożeniu to to że czyszczenie tamtej ścianki będzie niemożliwe lub też extremalnie ciężkie dlatego koniec końców chyba skałka wyląduje jednak na środku ... :)

Pozdrawiam :)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturę wody powinna być 25 st C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zamiast gąbki w jednej z komór wsadź jakąś ceramikę np. Siporax albo Matrix. Startowales na świeżej solance? Co do skały to zapewne jeszcze nie raz będziesz kombinowal z ulozeniem:-) powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperaturę wody powinna być 25 st C

Mój błąd ! - :) przyznaje się nie czytałem co piszę :p - Tak temp. wody jest 25 st. C. hehe :p

Rafael31 - Startowałem na mieszance ok. 10 L solanki z działąjącego zbiornika , reszta przygotowywana wg. starej receptury mnichów ;P

Update :D

Dzisiaj 27.01.2015

Z rana podczas ogladania baniaka natknąłem się na małżę :)

Jest jeszcze malenka ok 0.5 cm ale juz zapierdziela po szybie :D

Martwi mnie tylko że ciagnie ją strasznie na powierzchnię wody .... dzis ja odkleilem jak wisiala na bąbelkach przy tafli wody .... a po paru minutach juz widzialem jak w polowie szyby byla na górę sobie pełzając .

Po południu postaram się wrzucić fotkę :)

Pozdrawiam.

Update: 05-02-2015

Na początku tego tygodnia do baniaczka trałiło pierwsze życie " nie na gapę " :)

Są nimi :

- Ślimak turbo czyszczący pseudonim "Odkurzacz" - Tectus

- Krewetka czyszcząca

- i mały krabik Cadenati - aka "Lunatykujący z krewetkami" ;)

Cała trójka czuje się bardzo dobrze, ślimak wcina aż miło, krewetka jak zobaczy że coś się rusza poza szybą - od razu leci sprawdzić czy aby niemam jakiejś mrożonki dla niej ;) - jednym słowem "Sęp". Jedynie krabik ma swój mały świat i ma gdzieś wychodzenie za dnia, w nocy pobaraszkuje trochę po skałkach a resztę czasu przesypia gdzieś w szczelinach - a skubaniec tak się wpycha gdzie się da że juz raz się zaklinował pomiędzy skałami i siedział dwa dni ... dopiero jak skałkę podniosłem i go delikatnie "pyrgnąłem" zawinął się i uciekł w kolejną dziurę.

Krewetka po przeprowadzce do nowego środowiska oczywiście zrzuciła wylinkę - ale jakie było moje zdziwienie gdzy rano moim oczom ukazały się 2 krewetki ;P - hehe wylinka poleciała do kosza jako pierwsza potencjalnie "toksyczna" .

Pojawiło mi się kilka miejsc z zielonymi listkami i zastanawiam się czy je usunąć czy zostawić ... Jak myślicie ?

Baniak aktualnie wygląda tak jak na załączonych zdjęciach - kiepski ze mnie fotograf i mam słabawy sprzet więc za jakość zdjęć z góry przepraszam ;)

Pozdrawiam !

post-24814-0-43164300-1423171959_thumb.jpg

post-24814-0-87037500-1423172242_thumb.jpg

post-24814-0-22854000-1423172252_thumb.jpg

post-24814-0-75752200-1423172259_thumb.jpg

Edytowane przez Drozdi (wyświetl historię edycji)

e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze filmik z karmienia mojej krewetki ;) Kurczę naprawdę niezapomniane przeżycie - zupełnie jskbym karmił chomika czy papugę ;P

Tapnięte mobilnie ;)

Update 07-02-2015 :

W dniu dzisiejszym zakupiłem testy Saliferta, korciło mnie aby od razu poznać ich wyniki :)

A oto one

Zasolenie : 1024

Temp: 25 st.C.

KH 9,3

pH 8,0

NO2 - 0

NO3 - < 0,2

NH4 - < 0,25

PO4 - 0

Akwarium jest młodziutkie ale chyba parametry są w normie ... Jak myślicie ?

Z bieżących informacji o moim baniaczku, po krewetce, ślimaku i krabie w kolejce aklimatyzują się 2 Błazenki - albo Głupawki jak to je nazywamy w domu ;P

Jak tylko będą pływac w akwarium wrzucę jakąś fotkę :)

Edytowane przez Drozdi (wyświetl historię edycji)

e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki ;) A tak przy okazji zapytam : czy rurówka moze żyć na piasku ? Bo chyba takową wypatrzylem za skałą ...

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy wrzucisz jakąś aktualna fotke?


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dziś wieczorem coś pstryknąć ;)

Obecnie baniaczek przeżywa lekki najazd brązowych glonów :)

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę kolega w gorącej wodzie kąpany ;-). Z tą krewetka bidulką mogłeś jeszcze poczekać. Kh masz dość wysokie ale rozumiem ze nie dozujesz nic na jego podbicie tylko z samej solanki tak Ci wyszło. (jaka sól?).

Skalę tez bym dał na środku ze względu na cyrkulację a z filtra wywalił bym wszystko i zapakowal siporax i zbiornik będzie ścigał jak ta lala na samych podmianach ;-).

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, troszkę więcej skały by się przydało.

Co do FZN-3 dałbym w jednej komorze ceramikę np sery a w drugiej odpiniacz Resun sk-300. Chyba że nie będzie rybek to gąbka albo kolejna ceramika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Dziś do baniaczka trafiły 2 nowe małe kawałeczki skałki :) - reszta wylądowała w kaskadzie .

Akwarium cały czas dojżewa obecnie mamy najazd brązowych glonów - krzemiany ? - no cóż może niedługo przeminie.

Poniżej wstawiam klika fotek z dzisiejszego wieczora :)

@Walker : Kh podskoczyło po wrzuceniu Rowa Phos, a soli używam Instant Ocean.

Skałę już jakiś czas temu przeniosłem na środek ale zdjęć nie wstawiłem :)

Co do gorącej wody ... cóż ja może i bym wytrzymał ale żona już nie :p

Ale cóż może dzięki temu uda się namówić na większy baniak za jakiś czas ... :)

Acha a na wieczorny smaczek filmik jaki dziś wysmażyłem :p

post-24814-0-40994200-1425250651_thumb.jpg

post-24814-0-76626000-1425250657_thumb.jpg

post-24814-0-76220800-1425250665_thumb.jpg

post-24814-0-74891900-1425250671_thumb.jpg

post-24814-0-99128600-1425250679_thumb.jpg

post-24814-0-44499900-1425250690_thumb.jpg

Edytowane przez Drozdi (wyświetl historię edycji)

e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do kogoś bardziej wtajemniczonego : czy na 2 zdjęciu od gory z lewej sa jakies pozostałości po koralu ?

Skalka co prawda świeża ale w tym miejscu po paru godzinach od włożenia do wody pojawil sie jakiś śluz ...

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... od jakiegoś czasu zastanawialem sie dlaczego tak długo mój baniaczek dojrzewa w erybce w markach zakladano zbiornik tydzień później niż ja i tam po okrzemkach czy tam krzemianach itepe nie ma już śladu a u mnie tego dziadostwa jak na potęgę .... i dziś mnie olśniło !!! Od prawie miesiąca jak ten debil co tydzień pucowalem kaskadę w kranówie i potem plukalem w RO zabijając wszystkie bakterie nitryfikacyjne osiadłe na filtrze ... jednak powiedzonko "Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu" sprawdza się w stosunku do mnie w 100% ;D

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na takiego oto malucha natrafiłem dziś koło południa gdy zapaliłem światło by sprawdzić temperaturę :)

Wieloszczet ;P - ale jaki gigant :p

2a.jpg

* Na zblizeniu będzie go lepiej widać ...

2.jpg

Póki co to by było na tylę, jeśli nadejdą jakieś zmiany napewno napiszę ;) - Pozdrawiam.

To raczej nie jest wieloszczet tylko Chiton, bardzo fajny mięczak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mast czy ja wiem ... chiton chyba niema takich igielek po bokach ... zdjecie kiepskiej jakosci bo z telefonu ale wydaje mi sie że to jednak był wieloszczet ... ale cóż co by to nie było to i jedno i drugie pożyteczne żyjątko :)

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja : w dniu wczorajszym do baniaczka trafiły pierwsze szczepki życia zakupione od kolegi Aleksander.

Wygląda na to że strat po transporcie i aklimatyzacji nie powinno być :) Koralki się juz wczoraj podniosły i zaczynają się fajnie pompować.

Nareszcie baniaczek zaczyna przypominać jakis maciupki wycinek rafy ;)

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poprosimy o jakieś fotki koralowców:)

PS. Również zakupiłem jakiś czas temu korale od Aleksandra - jestem z nich bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie zrobić jakieś fajne fotki ale ja niewiem .. albo ja nie umiem albo sprzęt mam za slaby :p albo i jedno i drugie ;) postaram sie wieczorkiem coś wrzucić ;)

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek wiesz że ja Cie lubię ale Ca i Mg to masz chłopie trochę za niskie, chyba że na RO pomiary robiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... a no odrobinke ... :p nie zauwazylem że zero w reef statsie jest uwazane za totalne zero ^^ trzeba bedzie przy nastepnyxh pomiarach albo zakupic testy i sprawdzic albo wstawic minus ;)

Tapnięte mobilnie ;)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.