Skocz do zawartości
Omiros

Pytania o zestaw 30L.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu myślę nad założeniem swojej własnej nano rafy i po długim szukaniu zestawu znalazłem coś takiego: http://erybka.pl/pro...a-NMO-30R.html.

I moje pytanie jest co muszę jeszcze do tego do kupić/zmienić wiem ze na pewno suchy piasek zostanie zmieniony na żywy.

Edytowane przez Omiros (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, witamy na forum :) Przed Tobą długie godziny pochłaniania wiedzy z forum. Poszukaj - warto: https://www.google.pl/search?q=Newa+NMO+30R+nano+reef&oq=Newa+NMO+30R+nano+reef&aqs=chrome..69i57j69i60.1705j0j4&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

Na pewno potrzebujesz na początek wodę (filtr ro/di, lub kupować), później musisz to posolić wybraną solą(np. instant ocean) no i sprawdzać zasolenie- salimetr/hydrometr. Do tego przydałoby się trochę piachy suchego/żywego no i skała sucha/żywa. Nie wiem jak z cyrkulacją w zestawie - poczytaj opinie użytkowników tego, może jest wystarczająca, jeśli nie to do tego jakaś koralia nano 900l/h.

Później tylko czekać aż dojrzeje :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z woda to tam nie będzie problemu bo na początek mam zamiar kupić ok. 70l na zapas dopiero później kupie filtr ro/di sol to pewnie będzie tak jak w zestawie Red Sea czytałem o niej i opinie ma dobre a pompa cyrkulacyjna to będzie Newa Wave 1.6 ale nie wiem czy bedzie dobra ale chyba wystarczy bo juz w samy akawrium pompa obiegowa o wydajnosci 300l/h. Mam jeszcze jedno pytanie jak z podmianami wody poniewaz w zbiorniku jest od pieniacz wewnętrzny z kostką lipową i czy ta kostkę zmienić czy zostawić taka jaka jest ? Wiedzę to pochłaniam cały czas myślę sobie a wejde na chwile na forum poczytam i tak zlatuje kilka godzin ale i dobrze ponieważ dowiaduje sie co raz wiecej rzeczy :)

Edytowane przez Omiros (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupować do tego zestawu nie musisz nic, oprócz skały .... Ale tak prawde mówiąc na twoim miejscu kupiłbym sprzęt oddzielnie i większe akwarium tak przynajmniej 60 x 30 x 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem myślałem nad czym większym ale na razie na początek chce spróbować się z 30l a dopiero później będę myślał nad czymś większym ale to jak już pójdę na "swoje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostkę lipową musisz wymieniać co jakieś dwa miesiące z tego co czytałem. Do tego ponoć najlepsze (najdrobniej porowate) są aqua medica. Podmianki to normalnie: spuszczasz 5 litrów tygodniowo, wcześniej solisz sobie 5 litrów ro, mieszasz i dolewasz. w tygodniu do kostki dolejesz jeszcze ze 4 litry ro (bo paruje) i tyle :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Już w pełni pewny zamówię ten zestaw Newa NMO 30r z dodatkami ale zastanawiam się nad obsada i ekipa sprzątająca do tej kosteczki myślę nad jednym blazenkiem i chyba starczy bo na dwa to już za mało miejsca będzie a co do tej ekipy myślę ze starczy jedna krewetka i dwa ślimaki a może wy macie jakieś pomysły co do tego wsadzić.

Drugie pytanie chodzi o testy do wody. A mianowicie jakiej firmy testy kupić bo wiem ze tych firm jest dużo tylko które testy będą najlepsze i w miarę dokładne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy saliferta, krewetka czyszczaca to chyba slaby pomysl ma mega dlugie wasy i chyba do takiej wielkosci zbiornika nie nadaje tu raczej slimaki tectus nassarius babylonia i krab czerwono nogi. Woda slona na zapas jak nie bedzie sie krecic to sie zepsuje wiec lepiej jak masz sklep blisko to kupowac tyle ile potrzebujesz na biezaco a najlepiej zainwestowac w RO/DI i samemu robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co muszę jeszcze do tego do kupić/zmienić wiem ze na pewno suchy piasek zostanie zmieniony na żywy.

poczytaj dzienniczki innych osob, ktore startowaly 30l akwa

kazdy przewaznie dokladnie opisuje co ma a czego nie

http://nano-reef.pl/...kwaria-do-60-l/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz :). Szukałem trochę po sieci jeszcze inny kostek i zastanawiam się nad Aquel Nano Reef 30l i do tego odpieniacz Resun sk-300 tylko nie wiem czy on będzie pasować do tej 30 wiem dużo osób mówi ze do tak malej kosteczki odpieniacz nie potrzebny ale na pewno pomoże w zadbaniu o akwa i moje pytanie miał ktoś do czynienia z tym odpieniaczem a możne nawet ma go w tej 30 i jak on tam wygląda sprawuje się nie zabiera za dużo miejsca ? Znalazłem dużo opinii o Aquelu ale niestety o Newa nic niema tak samo nie da się go znaleźć wgl u mnie w Sztokholmie a za to Aquela jest wszystko plus do tego jeszcze boje się o przesyłkę z polski czy przypadkiem coś się nie stanie z akwa wiec chyba lepszym wyjściem będzie zakup tutaj tylko ten Newa ma wszystko co jest potrzebne można powiedzieć. Ah te dylematy początkującego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej niewiele osob korzysta z odpieniacza w tak malych akwariach

resun podobno wchodzi do kaskady tylko trzeba mu odlamac nozki

poszukaj sobie na ebay czy co tam jest u Was popularne nano skimmer

ja jak sobie porownywalem w UK takie male nano zestawy to Aquael wychodzil najtaniej i wygladal najlepiej

poza tym jak sam napisales Aquael jest a Newy nie ma u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odpieniacz jest po prostu kiepski, kiedyś je sprzedawałem, to znaczy głównie odradzałem go klientom :) Był to odpieniacz innej marki, bodaj Wave, ale to było to samo, co ten Resun. Jeśli koniecznie chcesz do tego malucha odpieniacz, to Sander Piccolo będzie o wiele lepszy i nawet wejdzie do kaskady.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora, nie popełnij błędu;p kup wiekszy litraż jak możesz;p ja kupiłem kostkę pochopnie i już po roku nie mam miejsca na nastepne korale. Zbierz więcej kasy i kup wieksze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.