Skocz do zawartości
Insider

zmiana t5 na hqi

Rekomendowane odpowiedzi

własnie oto chodzi tutaj u mnie widziałem ledy ,t5 sam posiadam ale hqi nikt nie ma .Po 2 tak jak pisałem ze mam mozliwosc miec 2x150w to jednak nie to samo co 250 no i sa na magnetykch ,a nie chciał bym popełnic błedu

Nie chce cię zniechęcać do 150w na magnetyku bo przy założeniu że świeciłbyś jasnymi żarnikami 12000-14000k to ilość światła była by optycznie bardzo podobna do 250w 20 000k.

W mojej ocenie elektroniczny statecznik jest dobry jeśli chcesz wyciągnąć efekt światła aktynicznego i cichy start, mnie te zgrzyty 1 sekunde raz dziennie nie przeszkadzały tak bardzo.Na magnetyku 250w barwa światła przy 20 000k przypominała połączenie świetlówki białej i niebieskiej.

Jak wyżej kolega wspomniał światło z T5 jest dalekie od tego w naturze, a przy 4 T5 miałbyś już spore pole do manewrów.2 żarniki blv 150w kupisz za ok.300zł i na rok starczy + 4T5 x2 w roku więc wymiana około 700zł +/- przy 8x T5 to rocznie ok.800zł +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore sie za szukanie baniakow z podobnym oswietleniem


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o lampie giesemann spectra hqi 2x400w + 4x54 t5 do zbiornika 122x66x55h.Czy nie będzie to lekka przesada na ten zbiornik?

Nigdy nie miałem lampy hqi nad zbiornikiem i jestem ciekawy jak by to świeciło, a tą lampę mogę mieć za grosze...

Edytowane przez sierrafreak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi o ten konkretny model.

czyli 2x400w + 4x54 t5 będzie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Przez długi czas świeciłem w podobnym baniaku ciemnym żarnikiem 250w i monti sobie radziła. Przy 2 żarnikach i 4 rurach to musi być pełen wypas.

Ja bym odpalił 140x80x60/70 na takiej spectra...

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki ogólnie celuje w 8x54 ale ten giesemann jest do wzięcia za 600 zł dlatego zacząłem się zastanawiać czy jej nie kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie cały pić polega na tym ze lampa jest w UK mam tylko kilka niewyraźnych zdjęć i opinie kolegi który nigdy akwarium nie miał. Ogólnie lampa świeci,stateczniki nie wydają dziwnych dźwięków...tylko na obudowie od dołu jest trochę rudej :-/

Edytowane przez sierrafreak (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił bo jaka cena taka pewnie lampa, jakby tyle kosztowała i była cacy to już dawno by świeciła u kogoś.Szukaj na z opcją sprawdzenia przy kurierze przed zapłatą lub osobiście odbierz , szkoda nerwów na lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruda w giesemannie to norma. W infiniti była na dole i na siatce z boku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skoro grzeje to się nie nadaje i tyle.

Latem będziesz miał tylko kłopoty i nigdzie nie wyjedziesz bo lampy hqi tak grzeją wodę ,że szok... a do tego prąd super ciagną więc jaki sens pakować się w kłopoty ?to już modne nie jest.

U siebie miałem t5 jednak mi się nie podobało i słabo rosło.

Obecnie mam chińczyka LED = świetna barwa i bliki a do tego t5 trochę...Akwarium staję na nogi.

a jeszcze miesiąc temu chciałem hqi ale dzięki Bogu wybiłem sobie z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę,dam sobie spokój z tym hqi...a co myślicie o zmieszaniu 4x54 t5 które juz mam + 165w w ledach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ładnie,kolorowo i korale będą zadowolone.

Daj t5 na środku,led po ich bokach z przodu i tyłu. Miałem tak i byłem bardzo zadowolony

post-16975-1428903343,36_thumb.jpg

Zdjęcie w trakcie klejenia led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę,dam sobie spokój z tym hqi...a co myślicie o zmieszaniu 4x54 t5 które juz mam + 165w w ledach?

Dobry pomysł. :thumbup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur pokaz fotki jak to wyglada pod ledami


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komarek fajnie to zrobiłeś :p

Tylko ja już mam belkę 4x54 i się zastanawiam jak ewentualnie powiesić obydwie lampy.bo w obudowę mojej belki nie upchne ledów. ..a i konstruktor diy ze mnie żaden :lol:

Akwa dość szerokie i myślałem żeby t5 dać bardziej na tył tam gdzie skała będzie wyżej i sps a ledy powiesic z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolega fajna lampe ma na sprzedaz-

http://nano-reef.pl/topic/74279-slampa-led-pacific-sun/


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajna tylko ślub mam w maju i ciężko przeforsować taki wydatek w tym momencie:):rolleyes:

Dlatego myślałem o jakimś chińczyku,na eBay w UK często za grosze można wyrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy z przodu też można. Radiator,wiatraki, sterownik by Nanorafa i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widziałem różnicy w rachunku.Z schłodzeniem poradzi sobie wiatrak biurkowy nawet w pokoju gdzie zachodzi słońce.

Zresztą w lato daje się lampę wyżej i problem znika.Jak ktoś ma klimę to pikuś.

Artur to że masz ledy nie znaczy że hqi jest niemodne, twoje ledy są modne bo większość osób je sprzedaje na trade i przechodzi na T5 lub HQI z T5 i takie są fakty a wcześniej po zakupie wielki zachwyt który pryska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byś kolego powiedział na 2 x 250w hqi z żarnikami blv 20k i do tego 2x54w t5 z przodu świetlówka biała a z tyłu jakaś pink albo purple.

Na zdjęciach wydaje się że fajnie świecą te blv tylko ze zdjęciami to różnie bywa...masz może jakieś doświadczenie z tymi żarnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na magnetyku średnio na jeża,gorzej od megachrome blue jakoś tak miałem wrażenie po odpaleniu spoko a później jakoś takie nijakie, na elektronicznym nie mam pojęcia ale z fotek i opinii podobno spoko.

Ja bym dał megachrome coral albo crystal a niebieskie T5 nie na odwrót i wieczorkiem dopalał samymi T5. Licz się z tym że będzie ciepło lub blado ale to kwestia gustu.Żarniki zawsze można zmienić po roku kiedy już wszystko wyrośnie i wtedy pomyśleć czy pasi czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba osobiste wrazenia: mialem 2 x 250 HQI BLV 20 kK na magnetyku i elektronicznym i wlasnie doswietlalem swietlowkami ok. 16 000 K i bylo fajnie, takze gotowej recepty nie otrzymasz (ladnie - nie ladnie).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani a do jakiego zestawu świetlówek mógł byś porównać barwę światła które dawała lampa hqi z tymi żarnikami blv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.