Skocz do zawartości
teklak

Zetlight QMAVEN 6600 jak ustawić tą lampe?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z ustawieniem czasów święcenia w mojej lampie. Robiłem to wg instrukcji z www.mikroaqua.pl ale pomimo ustawienia wszystkiego i wciśnięciu przycisku start lampa przez cały czas świeci tylko jednym trybem. Próbowałem już ustawień fabrycznych i ustawiać od nowa, po ustawieniu każdej pory naciskałem Save ale to dawało ten sam efekt co wcześniej. Nie mam już zielonego pojęcia jak się do tego zabrać.

Może ktoś z was miał taki sam problem albo ma taką lampę i wie jak to zrobić.?

Myślę że tutorial przydałby się nie tylko mi:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zobacz youtube - możliwe że ktoś sie "pochwalił"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to można ją ustawić z pilota. http://www.microaqua.pl/poradnik/oświetlenie-led/ ale sam jej nigdy nie testowałem tej lampy. Sam myślę nad jej zakupem. Nad jakim u Ciebie świeci zbiornikiem? I jak ci się podoba światło jakie daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nacisnij open o ktorej chcesz rozpoczac swiecenie np: 10:00 ponizej sa wschod itp

pozycja 1 ustaw 1

pozycja 2 ustaw 1

pozycja 3 ustaw 8

pozycja 4 ustaw 1

pozycja 5 ustaw 1

potem save

godziny ustawien mozesz zrobic wedlug siebie ja mam tak jak napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w tej lampie przejście od jednego ustawienia do drugiego jest płynne? Czy po prostu po 1h zmiana ustawień, po następnym 1h zmiana ustawień, a później po 8h zmiana na inne, itd, czy może przez 1h zmieniają się tak parametry np. co 1m, aby dokładnie po 1h osiągnąć to co powinno być? Albo jeszcze inaczej zapytam: czy przez czas określony w pozycji 1 coś się dzieje ze światłem, czy dopiero po osiągnięciu pozycji 2 gwałtownie się zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kijun u mnie świeci nad zbiornikiem 120x50x50, powieszona jest nad akwarium ok. 40cm. Świetnie doświetliła rogi akwa. Jedyny minus to nóżki lampa na nich jest mało stabilna i wyginają się pod jej ciężarem, mimo że waży tylko 4kg. Co do światła to steruje się czteroma osobnymi kanałami(światło białe, niebieskie, kolorowe - czerwony,pomarańcz,zielony i UV), każdy z nich ma 32 stopnie regulacji intensywności świecenia więc możliwości jest milion, co komu pasuje. Generalnie jestem zadowolony i korale też, euphylia na martwym szkielecie wypuściła młode główki i to sporo.

Yaardai nie dane mi było tego zaobserwować ale ze specyfikacji wynika że jest to płynne przechodzenie w dana fazę dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plynne jest lampe zawsze mozna powiesic u mnie wisi na nozkach bylo licho tak jak kolega pisze.jak masz ustawiona 1h to nic sie nie zmienia chyba ze burze sobie ustawisz :):)

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chciałem zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Pytanie do posiadaczy tej lampy. Jak macie ustawione poszczególne kanały: a,b,c,d od 0 do 32 dla poszczególnych pór dnia. Lampa ma bardzo dużo możliwości ustawienia kolorów, a mnie już boli głowa od kombinowania. Do tej pory świeciłem 5x t5 pod 200l zbiornik. W nowym 360 mam tą lampę + 2x t5 39w. Głównie chodzi mi o kanały c - kolorowe i d- uv. Oświetlenie jak i akwarium działa od tygodnia. Obsada koralowców mieszana głównie miękkie, LPS i kilka łatwych SPS (montipory i seriatopory). Możecie podać przykłady jak macie ustawione barwy w waszych akwariach?


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny litraż, lampa u mnie ustawiona tak od godz 7 do 9 kolejno abcd 6,12, 12,12 godz 9-12 kolejno 12,22,22,22 godz 12-18 ; kolejno 20,32,32,32 godz 18-20 kolejno 10, 22,22,22 oraz godz 20-22 kolejno 5, 12,12,12, do tego świeci od godz 8- do godz 19 2x t39

posiadam kilka miękkich SPS, LPS łatwe i parę trudniejszych. Ustawień jest faktycznie wiele, korale rosną,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Właśnie oto mi chodziło.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat

Kupiłem tą lampę z myślą że za 3 lata będę miał większe akwarium i ją zostawię w tej chwili mam 85x45x50 (taka szafka była :) ) Ogólnie w sieci znalazłem pewne ustawienia tej lampy które wbiłem do siebie i korale fajnie wyglądają ale obawiam się czy nie jest za jasno przy tym litrażu. W akwarium mam raczej miętki korale Na razie dzień trwa krótko bo jeszcze dochodzi akwarium

Start o 7 rano

Świt 3 h a00 b01 c01 d01

Wschód 2h a05 b10 c10 d10

Dzień 6h a20 b28 c28 d28

Zachód 2h a10 b25 c10 d10

noc 1:30 h a01 b15 c01 d15

Ogólnie chodzi mi czy nie za mocno ustawiłem tą lampę na moje akwarium

Światło gaśnie o 21:30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.02.2015 o 21:36, teklak napisał:

Kijun u mnie świeci nad zbiornikiem 120x50x50, powieszona jest nad akwarium ok. 40cm. Świetnie doświetliła rogi akwa. Jedyny minus to nóżki lampa na nich jest mało stabilna i wyginają się pod jej ciężarem, mimo że waży tylko 4kg. Co do światła to steruje się czteroma osobnymi kanałami(światło białe, niebieskie, kolorowe - czerwony,pomarańcz,zielony i UV), każdy z nich ma 32 stopnie regulacji intensywności świecenia więc możliwości jest milion, co komu pasuje. Generalnie jestem zadowolony i korale też, euphylia na martwym szkielecie wypuściła młode główki i to sporo.

Yaardai nie dane mi było tego zaobserwować ale ze specyfikacji wynika że jest to płynne przechodzenie w dana fazę dnia.

witam troche czasu juz minelo od twojego postu,na jakich ustawieniach miales odpalona lampe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.