Skocz do zawartości
volf

temat przeniesiony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

QRQA wodna :p chyba podjadę do Ciebie po tą wodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silwia zapraszam, to ja może na targowisku wystawie :) a dla ciebie flaszka gratis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha właśnie przed chwilą podzielił się wielki quadri,trwało to dosłownie pół godziny,pogotowie energetyczne usuwało mi awarie w domu i po ich odjeździe zobaczyłem w akwa trzy quadriki w miejscu jednego ale żeby było śmieszniej z drugiej strony skały widzę polipy więc możliwe że będą cztery.

Na 80%wiem co wywołuje podział,powtórzyło się to już trzy razy,jeszcze jeden raz wywołam celowo takie warunki i jak się potwierdzi to uruchamiam produkcje

Jutro jak dojdą do siebie i się ładnie napompują to wrzucę zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha właśnie przed chwilą podzielił się wielki quadri,trwało to dosłownie pół godziny,pogotowie energetyczne usuwało mi awarie w domu i po ich odjeździe zobaczyłem w akwa trzy quadriki w miejscu jednego ale żeby było śmieszniej z drugiej strony skały widzę polipy więc możliwe że będą cztery.

Na 80%wiem co wywołuje podział,powtórzyło się to już trzy razy,jeszcze jeden raz wywołam celowo takie warunki i jak się potwierdzi to uruchamiam produkcje

Jutro jak dojdą do siebie i się ładnie napompują to wrzucę zdjęcia

Gratuluję dzieciaków!!! :thumbsup: Powtórz koniecznie doświadczenie, i podziel się tą wiedzą tajemną, co? A o produkcję się nie martw (ja póki co, tylko dziki zachód przejmę :thumbup: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna tajemnica,karmić co dwa dni kawałkiem krewetki przez około dwa tygodnie,na trzy dni obniżyć temperaturę do 23* następnie podnieść do 28* sprawdziło się trzy razy może wypali i za czwartym,oczywiście każdy ma swoje sposoby,jedni skalpel inni tajemne zaklęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miklosz chemia uzależnia- czym więcej wlewasz tym więcej potrzeba,dlatego nigdy nie stosowałem,wybierz naturalne środki

grzegorz zdjąłem tylko osłonę wirnika i powiększyłem otwór wlotowy wody żeby zwiększyć przepływ/wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powiększenie wlotu nie spowodowało większej ilości bąbelków w akwarium?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bąbelków wypuszcza tyle samo 'te typy tak mają' nie zauważyłem różnicy, poza tym odpieniacz mam poza akwarium,nawet wtedy gdy był w środku to uważam że pęcherzyki powietrza dodają uroku i zwiększają krystaliczność wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma czego aktualizować

nudy,nudy i jeszcze raz nudy,chyba się na słodkie przerzuce,tam przynajmniej glony miałem,aha salaris zdechł,pewnie ze starości.

W związku z pracami ziemnymi woda w kranie zmieniła nieco kolor,więc od miesiąca jadę na wodzie z butelki.

mały filmik miernej jakości na dowód że akwa (na przekór opinii fachowców) wciąż funkcjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porywam się na trudne korale,mam świadomość że w akwarium najprostszej postaci nie miały by szans, pokazuje tylko że mimo obiegowych opinii można zrezygnować z filtrów ro.nie narażając się na jakiekolwiek plagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - jakimi cyrkulatorami "mieszasz" wodę ? Czy Twoim zdaniem stosując lampę 4X24 T5 można wystarczająco doświetlić akwarium 128 l (80x40x40) przy załóżeniu, że obsada to same grzybki i miękasy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja co bym nie zapomniał że akwarium w domu stoi

Xionc,świece ledami epi led 13/15k 60w - 13x3w i 2x10w rb i w zupełności wystarczy

a tak pod chip led 2x10w rb epistar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny efekt :) Ponawiam pytanko co do cyrkulatora - bo widzę zaledwie jeden .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xionc cyrkulator jest jeden 2500l/h i ze względu na ukwiały pracują dwie kaskady,które kręcą wodę w czasie mojej nieobecności.

poniżej błazny od kolegi lukisc

celowo zapakował je w sześć worków żeby ukryć ich wielkość(8 mio krotnie zawyżona od podanej na targowisku :crazy: )ale spoko-lubię wiedzieć co trzymam w garści,żebym nie był źle zrozumiany (mam żonę i dziecka) :lol:

błazny po wpuszczeniu natychmiast zasiedliły dwa sąsiadujące ukwiały eksmitując tamtejsze maluchy,bidaki z braku laku miziają się w sarko,na szczęście są całkowicie ignorowane przez wielkoludy

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie ,niezłe karpie kupiłeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błazny po wpuszczeniu natychmiast zasiedliły dwa sąsiadujące ukwiały eksmitując tamtejsze maluchy,bidaki z braku laku miziają się w sarko,na szczęście są całkowicie ignorowane przez wielkoludy

Tylko czy maluchy mają to szczęście bo duże na pewno. Sarco jednak nie zastąpi im ukwiału. Może nadwyżkę ukwiałów zostaw im...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem w trakcie wydmuchiwania dwóch ukwiałów ze skały

dostaną swoją chatę gdzieś w narożniku, z dala od uzurpatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek jo slyszol ze w bendziniu to ukwial jak sir schowo za skala to wylez niy chce;))) fajne mosz to akwa

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wkradła się literówka i miało być 2500l/h jeśli chodzi o cyrkulator ;) Nowe błazny potęga - jeszcze 6 m-cy i będą w sam raz na wigilijny stół :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seico. w taki upał nie pijemy alkoholu,zapamiętaj sobie raz na jutro :yes .

Xionc .oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ukwiały też czepiają się skały jak durne. Mam już 3 quadri i jednego kupionego jako zielony quadri ale imho to może być i coś innego. Tak czy siak sabotują mi ułożenie skały po przesiadce w sensowny sposób, bo bez względu na cyrkulację czy odcięcie od światła wciąż pupska przyklejone i pompują się jak durne. Złośliwe france :smile_evil:

Fajny taki bezstresowy baniak. Chyba potestuję moją kranówkę albo zamówię rurociąg do Ciebie :D


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.