Skocz do zawartości
Adamo79

WhiteSkim /ReefOctopus/Skimz

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki odpieniacz do ok. 700l w obiegu wybrać obsada mocna sps/lps dość sporo rybek.

Jak w temacie, zastanawiam się między wyborem z tych trzech marek ze względu na porównywalną cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ja bym miał wybierać z tych trzech to na pewno bym się nie wahał i brał WhiteSkim 250 lub 300.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ja bym miał wybierać z tych trzech to na pewno bym się nie wahał i brał WhiteSkim 250 lub 300.

bez przesady max fi 200,ale to i tak sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ja bym miał wybierać z tych trzech to na pewno bym się nie wahał i brał WhiteSkim 250 lub 300.

Czyli kopie twojego BK250. :thumbup:

Gdyby środki pozwalały kupiłbym BK250.

Właśnie myślałem o takim wyborze pomiędzy:

- WhiteSkim 250 lub 300

- ReefOctopus RO-PS 3000 lub5000

Jest jeszcze Skimz Leopard SL 200 lub250

ale ten mnie chyba najmniej interesuje ze względu na jego słabą wydajność wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Octopusa, odradzam, ciągły problem z pompą poczytaj sobie w innym temacie jest o tych pompach, sam zastanawiam się nad zmianą na BK250 (faktycznie nowy cenowo zabija ale szukam jakiejś używki może z końcówką gwarancji) lub "Coś" nowego z DIY. Mam podobny litraż jak u ciebie i RO PS-3000 napewno nie da rady jeśli już bardzo chcesz to 5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Octopusa, odradzam, ciągły problem z pompą poczytaj sobie w innym temacie jest o tych pompach, sam zastanawiam się nad zmianą na BK250 (faktycznie nowy cenowo zabija ale szukam jakiejś używki może z końcówką gwarancji) lub "Coś" nowego z DIY. Mam podobny litraż jak u ciebie i RO PS-3000 napewno nie da rady jeśli już bardzo chcesz to 5000.

BK (używka z końcówka gwarancji )to musiał być strzał jak trafić 6 w totka....

Faktycznie było coś na forum na temat odklejonego wirnika w pompie RO ale nie było tego wiele....

Masz podobny litraż i co tam u ciebie pieni że masz chęć na BK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie octopus 5000 to są super maszyny


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że modeli 3000 ostatnio brakuje a model 5000 jest dostępny od ręki lub z dnia na dzień.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octopus 3000 i słabo daje rade.

Co do BK ostatnio był taki na końcówce gwarancji do kupienia ale zaspałem i po ptokach.

Teraz Inmar ma BK300 na sprzedaż ale u mnie to chyba już był by przerost formy nad treścią, tym bardziej że nie planuję samych SPS-ów a większość LPS i miękisz, dodatkowo tylko parę patyków z tych łatwiejszych dla kontrastu.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz WS


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octopus 3000 i słabo daje rade.

Co do BK ostatnio był taki na końcówce gwarancji do kupienia ale zaspałem i po ptokach.

Teraz Inmar ma BK300 na sprzedaż ale u mnie to chyba już był by przerost formy nad treścią, tym bardziej że nie planuję samych SPS-ów a większość LPS i miękisz, dodatkowo tylko parę patyków z tych łatwiejszych dla kontrastu.

Kurcze to jest to Bk300 ale to cały czas jest 5500zł.cena kosmos....

Generalnie zdania są podzielone 50/50 miedzy Whiteskim a Reef Octopusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem RO.

Miałem przez chwilę WS200. Fajne body. Tania w wymianie pompa. Dobrze pienił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie WS to Deltec raczej niż RO


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego ile kolega ma na wydanie. To szybko weryfikuje możliwości i zawęża zakres poszukiwań :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy od tego ile kolega ma na wydanie. To szybko weryfikuje możliwości i zawęża zakres poszukiwań :)

Generalnie nie chcę wydać więcej niż te 2,5tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 2,5 klocka był ostatnio na allegro BK 250 tai jak Ja mam


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może i ja się przyłączę skoro też chcę zmienić odpieniacz, litry podobnie jak Adamo ok 700 w obiegu puki co biorę pod uwagę Whiteskim 250 lub 300; BK250; a może coś jeszcze doradzicie?

W moim zbiorniku jestem ograniczany wymiarami tj: komora odpieniacza 38*50 styały poziom wody na wysokości 31 cm. (nie chciał bym stosować dodatkowych podestów pod odpieniacz) wysokość ogólna sumpa 50 i od jego końca 25 cm. do blatu czyli od "podłogi" do "sufitu" 75. Chciał bym w miarę łatwy w obsłudze i cichy sprzęcik.

Na dzień dzisiejszy odłożone 3000 zł. co miesiąc w miarę oszczędności sumka wzrasta o ok. 1000 dlatego jak trzeba będzie i naprawde będzie warto, jestem w stanie się wstrzymać i dołożyć grosza :D

EDIT:

Teraz na allegro za 3000 można kupić ( http://allegro.pl/odpieniacz-royal-exclusive-bubble-king-deluxe-250-i5063639892.html )

Co sądzicie o takim zakupie, w sumie w ciemno?

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w tej cenie używanego:

- BK200

- BK250 (chyba nawet jeden na allegro jest).

- Vertex 250 (jakiś czas temu na alledrogo też był);

Co do BK to moim zdaniem ważne jest od kogo kupujesz. Jak źle trafisz - mam na myśli, ktoś nie czyścił, nie dbał o pompę itp - to możesz się szybko zdziwić i szukać nowego bloku.

Jak nowe to za dużego wyboru do takiego obiegu nie będziesz miał:

-> RO 5000 -> moim zdaniem sprzęt godny polecenia, widziałem w kilku zbiornikach;

-> ATI Power Cone -> miałem starą wersje (i nie wspominam jej dobrze), nie wiem jak nowe;

-> Deltec -> miałem dawno temu APF600 (pompa AB nigdy nie była ciach), nie wiem jak te nowe wersje;

-> WS od Sebastka -> nie wiem jak działa ale jeżeli tak jak pompa, która mam to będziesz zadowolony;

Jak lubusz wyzwania i masz czas to poszukaj na zagranicznych np. Chinskich portalach. Tam zobaczysz dopiero sprzęt, za dość ciekawe pieniądze.

Ps. warto też pomyśleć faktycznie o tym ile może Cię kosztować potencjalnie wymiana: bloku / wirnika jak padnie.

Ps. Kupując odpieniacze z pompą Red Dragon , można sprawdzić z którego roku jest pompa/blok wszystkie mają wybite numery i podany rok produkcji - tym sposobem wiesz ile potencjalnie już chodzi :)

Powodzenia :)

Edytowane przez dzym (wyświetl historię edycji)

Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem neta w poszukiwaniu cen pompy wykorzystanej w WS 250 i jakoś nigdzie nie znalazłem? ktoś z was ma wiedzę na ten temat ile może mnie w przyszłości kosztować taka wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek robi je albo na aquanovie albo na jebao (ja mam akurat w szafie pompę jebao na igle).

Dokładnie model AC12000 - cena pompy jakieś 400zł w maksie. (w każdym razie ta bez sterownika).


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzym dzięki, a jak u ciebie ten Red Skim? Na targowisku Efendi sprzedaje : Red Skim 250 prestige za 2500zł. Może to będzie dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2.5k masz nową szt. RO 5000. Fakt, może nie ta liga ale zawsze to nówka sztuka.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.