Skocz do zawartości
ncantara

Katastrofa w zbiorniku. Problem z grzałką.

Rekomendowane odpowiedzi

Mała rewolucja nastała w moim zbiorniku. Nad ranem przepaliła się?! grzałka. Skończyło się tym, że listwa antyprzepięciowa wyłączyła wszystko. Okazało się, że grzałka o dziwo pękła. (Od razu mówię, że nie wyciągałam grzałki nagrzanej z wody, nie ma co jej trącać, więc to odpada). Wszystkie pokruszone szkła zostały wyjęte, ale od czasu nad ranem do kupienia nowej grzałki temperatura wody spadła już do ok. 18 stopni... Powoli została podniesiona przeze mnie, natomiast nie wiem czy dobrze zrobiłam. W tej chwili jest już taka jak wcześniej tj. 23/24 stopnie. Co mogło być przyczyną pęknięcia? Co mogę zrobić żeby zapobiec ponownemu dojrzewaniu? Rozumiem, że prawdopodobnie parametry skoczyły baardzo gwałtownie. W akwarium jest już capnella i przede wszystkim krewetka - jeżeli chodzi o obsadę czułą na zmianę parametrów.

Edytowane przez ncantara (wyświetl historię edycji)

Pojemność: Kosteczka soli o pojemności 75 litrów.

Obsada: Amphirion Occelaris x2, Piżamka, Brzydal, Rozgwiazda piaskowa, Krab tricolor x2, Ślimaki Turbo.

Sprzęt: szkło float, Koralia 1200, filtr przelewowy

Kostka soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1 wada fabryczna ?

2 nic - nie ma się co przejmować - chyba że krewetką ale raczej nic nie będzie

temp nie spadła przecież w 2 min ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 wada fabryczna ?

2 nic - nie ma się co przejmować - chyba że krewetką ale raczej nic nie będzie

temp nie spadła przecież w 2 min ...

Grzałka bez problemu funkcjonowała od września.

Edytowane przez ncantara (wyświetl historię edycji)

Pojemność: Kosteczka soli o pojemności 75 litrów.

Obsada: Amphirion Occelaris x2, Piżamka, Brzydal, Rozgwiazda piaskowa, Krab tricolor x2, Ślimaki Turbo.

Sprzęt: szkło float, Koralia 1200, filtr przelewowy

Kostka soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 stopni ? Centralne Ci wyłączyli ;) ? Mi nigdy nie spada do takich wartości temperatura,a nie grzałek. Ale jak kolega wyżej napisał,jeśli użytkowałaś ją zgodnie z przeznaczeniem to pozostaje jakaś wada fabryczna,może rybki się tłukły i uderzyła o szybę jakimś felernym miejscem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spadła do18C, to w domu masz chyba z 15C?

Nie powinno być problemu z obsadą.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powoli spadała i powoli rosła więc większych problemów nie powinno być. 18 stopni to jeszcze nie koniec świata.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej stosowac grzalki,ktore nie sa wykonane ze szkla,ja np. bardzo chwale sobie Aquael Neoheater :).

http://www.aquael.com.pl/produkty/akwarystyka/grzalki/81-neoheater .

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ryby przeżyły to reszta też da radę i dobrze że ponowne podniesienie temperatury zrobiłaś powoli

p.s.

Polecam Eheim Jager


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.