Skocz do zawartości
Gandalf-Szary

Czy warto miec odpieniacz w nano reef 30l?-resun SK300.

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ten odpieniacz i szczerze mówiąc to raczej bym sobie odpuścił. Jak chcesz jakis odpieniacz to lepiej pobawić się w DIY.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto :) U mnie wypluwa herbatkę dość intensywnie, a jeszcze zostało w FZN miejsce na absorbery i trochę siporaxu :)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja prawie rok jadę na siporaxie i tylko kaskadę mam obsada gruba bo aż 2 błazny i nie narzekam, akwa się rozwija wszystko ładnie rośnie nawet 2 proste spsy mi się trzymają tylko podmiana 5L/tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić nie polecam, poleciłbym Ci zrobić coś samemu w zamian za to. Odpieniacz dołóż wtedy kiedy parametry będą słabe. U mnie mają 30l, parametry były w porządku bez odpieniacza - więc nie dokładałem - jechałem na samych podmiankach 5l/tygodniowo


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wkładanie odpieniacza gdy parametry lecą to bez sensu - raz, że pienidło się musi przegryźć, dwa że może sobie w kaskadzie bzyczeć, bo resun to jakaś wielka potężna siła nie jest - nie wytrzepie wody nadmiernie. Trzy - odpienianie jest procesem, jego stosowanie wymaga czasu by osiągnąć efekty. Ja bym nie zmieniała ustawień systemu w zależności od "skoków" parametrów, bo będzie huśtawka. Fakt - bez odpieniacza też się da polecieć :) U mnie za to się sprawdza doskonale (54l, trochę lsów, spsy, miękasy - dużo dostałam gratisowców i nie byłam pewna jak się będą u mnie trzymały (mówię o sps), ale jestem pod wrażeniem, pięknie polipują itp.. woda kryształ, ale to też zasługa doskonałej skały).


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto, skup się na kaskadzie i zainwestuj w dobre często wymieniane wkłady. efekt będzie lepszy niż przy pseudoodpieniaczach


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wkładanie odpieniacza gdy parametry lecą to bez sensu - raz, że pienidło się musi przegryźć, dwa że może sobie w kaskadzie bzyczeć, bo resun to jakaś wielka potężna siła nie jest - nie wytrzepie wody nadmiernie. Trzy - odpienianie jest procesem, jego stosowanie wymaga czasu by osiągnąć efekty. Ja bym nie zmieniała ustawień systemu w zależności od "skoków" parametrów, bo będzie huśtawka. Fakt - bez odpieniacza też się da polecieć :) U mnie za to się sprawdza doskonale (54l, trochę lsów, spsy, miękasy - dużo dostałam gratisowców i nie byłam pewna jak się będą u mnie trzymały (mówię o sps), ale jestem pod wrażeniem, pięknie polipują itp.. woda kryształ, ale to też zasługa doskonałej skały).

Dzięki wielkie za wasze spostrzeżenia narazie sobie odpuszcze odpieniacz zobaczę jakie będą parametry bo dopiero co zalałem kostkę:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny temat w małych zbiornikach, dac odpieniacz czy ,,leciec'' na podmiankach.Mam 72l od 7 miesięcy bez odpieniacza i wszystko jest w miarę ok.( oczywiście bez SPS). Jednak w tym przypadku nie obejdzie się bez regularnych, co tygodniowych podmian przynajmniej 10% wody więc akurat uważam że ten ,,wynalazek'' można sobie podarowac,przy okazji częste podmiany załatwiają problem ,,nawożenia'' wody (obsada oprócz ekipy sprzątającej to 2 błazny+garbik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto.

DIY w cenie poniżej 100 zł na pompie igle, z części kupionych w sklepie, nie zrobisz. A nawet jak zrobisz, będziesz miał sporo zabawy by wszystko dograć funkcjonalnie.

A zalety ? pomijając oczywistą że odpienia, to przede wszystkim natlenia. A to jest bardzo istotne w takich akwariach - tutaj nawet bardzo intensywny ruch powierzchni wody może się okazać "na granicy" zapotrzebowania na tlen, zwłaszcza w sytuacji kiedy system się wahnie. Pamiętać należy że w naszych akwariach wszystko jest powiązane i zwykle wielkie tragedie zaczynają się od małych drobnostek. Dlatego ja bym użył takiego odpieniacza, Tylko może należy się zastanowić, czy nie ma szansy na np. doklejenie zewnętrznego panelu ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć nawet resuna sk300, dawał radę w 30 obecnie śmiga w 54L i pieni. Widać że w przeciągu 24h wywala sporo syfu więc się przydaje.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiać mi się chce jak czytam opinie pseudo specjalistów od resuna,co pewnie widzieli go tylko na zdjęciach i powielają opinie usłyszane jeden od drugiego, wujka/szwagra i kolegów z piaskownicy a nawet nie znają przeznaczenia i działania odpieniacza

Bardzo dobry odpieniacz dla bez sumpowców lub mało sumpowców,mały ,zgrabny i robi co do niego należy,mój pierwszy poszedł na targowisko na rzecz hydora za którego wywaliłem ponad cztery stówy,używałem go tydzień i dostał kopa a do łask wrócił następny resun,który działa do dziś,zwiększyłem mu tylko wydajność pod litraż i jak na razie nie przewiduje następnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiać mi się chce jak czytam opinie pseudo specjalistów od resuna,co pewnie widzieli go tylko na zdjęciach i powielają opinie usłyszane jeden od drugiego, wujka/szwagra i kolegów z piaskownicy a nawet nie znają przeznaczenia i działania odpieniacza

Bardzo dobry odpieniacz dla bez sumpowców lub mało sumpowców,mały ,zgrabny i robi co do niego należy,mój pierwszy poszedł na targowisko na rzecz hydora za którego wywaliłem ponad cztery stówy,używałem go tydzień i dostał kopa a do łask wrócił następny resun,który działa do dziś,zwiększyłem mu tylko wydajność pod litraż i jak na razie nie przewiduje następnego

Właśnie tego nie rozumiem, pieni, jest cichy, po jakimś czasie przestał wywalać powietrze. Działa... Skąd ta zła opinia tego nie rozumiem.. do czego ma śłużyć jak pieni ? To chyba wystarczy..


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał mam używanego w 45l przez 6 miesięcy


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie siedzi w sumpie, po małych modyfikacjach pieni aż miło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos slusznie zauwazyl to o czym zapomnialam napisac - pienidlo doskonale natlenowuje wode. Ja nawet do kuracji prodibio spots n velvets zdjelam tylko kubek - i cale zycie docenilo ;) resun jest zjezdzany.. bo tani. Jak dla mnie bardzo dobry a zaoszczedzona kase wole wlozyc w lampke kessila ;)

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij do mojego wątku o 60 litrach które śmiały bez żadnego odpieniacza na regularnych podmianach bez żadnej suplementacji, łamiąc wszelkie stereotypy takie jak światło ( miałem mega stare świetlówki, mało mocy etc).

Wszystko rosło piękne nawet sps co najlepiej odzwierciedlają zdjęcia.

Powodzenia

salted wrsdz on mobile


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo podmiany albo resun w tym litrażu-wybór należy do Ciebie i basta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z resunem podmiany nie wymagane ? :p


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianki wymagane są i tak. Gdyby nie były wymagane to każdy by tylko raz kupił sól, a później tylko wody dolewał :thumbsup:

Raczej chodzi o systematyczność. Bez odpieniacza co tydzień podmianka 10% wody. Z odpieniaczem pewnie można ten czas wydłużyć do 2 tygodni (no i sprawdzać czy w tej ilości sól zaspokaja wszystkie potrzebne minerały)

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaraz się zapętlimy,dokładne wyjaśnienie u kolegi 9866666(Kamil)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularne podmianki i nic wiecej. Szkoda kasyna sprzet.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda pieniędzy, zgadzam sie z przedmówcą. Regularne podmianki i wszystko śmiga, powodzenia B)

Edytowane przez Ali_Maga (wyświetl historię edycji)

The cure for anything is salt water - sweat, tears, or the sea.

Isak Dinesen (Baroness Karen Blixen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w 35x35x35 przez 5 miesięcy nie miałem Resuna było jak było, jedno rosło inne nie rosło.

Od 3 miesięcy mam Resuna i następnym razem znów bym go kupił (należy tylko wstawić krótką rurkę nad wirnik aby lepiej odpieniał)

Pieni, no3 trzyma się u mnie na poziomie ok 2 oczek.

Opróżniam kubek co ok 4 dni.

Podmiany robię raz w tygodniu 5L mimo wszystko. W małym zbiorniku z coraz większą obsadą koralowców jest to wg mnie niezbędne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.