Skocz do zawartości
ikris

Zielona szyba

Rekomendowane odpowiedzi

utrzymuje 1022 i żadnych glonów nie widzę

Pirotechnik gdyby tak było to większości facetom jęzory by odpadły :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kilka dni nic nie miałem na szybie, ale: zacząłem stosować no3po4 i zasolenie miałem 1026. I teraz nie wiem czy no3 po4 pomogło czy 1026. Nie było mnie kilka dni, nie wlewalem no3po4, ale też obniżyłem zasolenie i pojawiła się zielona :) Któreś pomogło.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja do czyścika doczepiam cienki kawałek waty filtracyjnej - zbiera trochę nalotu "na siebie"

czyszczę wieczorem (raz dwa razy / tydzień)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo - po godzinie szyba znacznie mniej przejrzysta :D Niezłe jaja :) Pierwszy raz coś takiego widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz no3 i po4?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie niewykrywalne.

Dzisiaj mierzyłem (salifertem) i no3 mi wyszło 0,2 (patrząc z boku mniej niż 3), a po4 0,01 (z podwójną dawką/dokładnością ledwo widoczne, albo i niewidoczne zabarwienie).

Mierzone rano przed zapaleniem światła. Wieczorem przed zgaszeniem obfite karmienie.

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np lampa uv by nie pomogła ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zaobserwowałem, że wyższa temperatura sprzyja zielenieniu (korale zmniejszają konsumpcje przez stres i powstają nadwyżki w akwa wykorzystywane przez glony :question: ).

Jedyny plus to taki że to co ścierasz z szyby i powoduje mętnienie wody jest idealnym pokarmem dla korali za który w sklepie zostawia się sporo $$$ ;)

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale faktycznie zadowolone. Temperatura 24,5 to chyba nie jest wyższa ;)

Przetestowałem waciki, zobaczymy czy wolniej wróci.

Edit. Na wacikach było brązowo... U mnie to są chyba okrzemki. Akwarium jest paromiesięczne i sporo w nim ceresitu, więc to może być to :)

Edytowane przez igor255 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie UV nie pomogła. Kręciła się 24h przez miesiąc. Lampa 36W. Już myślałem, że przez no3 mam taką szybe, ale skoro Ty masz 0,2 to sam już nie wiem :) a temperatura 25C.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kolor na wacikach?

Węgiel, inne absorbery używasz? Ja nie mam jeszcze nic z tych rzeczy. Na początek zacznę od węgla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyba zielona, a metody wacika nie patrzyłem - zobaczę, jaki będzie miał kolor. Jedynie węgiel, ale nie widzę, żeby zminimalizował problem. Z problemów towarzyszących, to jak skieruję pompe cyrkulacyjną na szybę to szyba robi się brązowa - nie wiem czemu.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie mam cyrkulację na przednią szybę :D

W takim razie testowo od razu z węglem zapodam EcoPhos i po paru dniach napisze czy coś dał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz pisz, bo ta szyba nie daje mi żyć :) Jeszcze później zmierzę krzemiany, ale z tego co patrzyłem to nie było.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a nie lejesz przypadkiem za dużo bakterii ?

tez miałem tak kiedyś że po 2-3h od czyszczenia miałem nalot

lałem wtedy azoo 11in1 super bio-bacteria - z ręki .. spoooro za dużo :) ale jak drastycznie ograniczyłem dawkę to nalot pojawiał się .. po kilku dniach (i przy okazji skręciłem trochę białe ledy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję KZ zeobak wg dawki producenta.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może daj jaka fotkę z tym nalotem, ja używałem na starcie redsea coral pro i żadnych nalotów nie miałem


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda na przedniej

post-14600-1438619937,76_thumb.jpg

A tył masakra. Próbowałem żyletką czyścikiem zdrapać. Dziwne, akwa ma 3 lata i taka sytuacja. Glonów wapiennych zero.

post-14600-1438620032,22_thumb.jpg

A parametry: kh 8.3 mg 1350 ca 440 no25/30 po4 0.00

Edytowane przez ikris (wyświetl historię edycji)

opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200l bez sumpa, ostatnią podmiane robiłem chyba z 4-5 miesięcy temu dolewam tylko kranówkę (swojego czasu też muszyniankę), światło 6x39, Lpsy i łatwe Spsy bardzo ładnie rosną, a szybe czyszcze co 3-4 dni tyną mam taką jak Ty jak nie czyszcze.

Jedyne co zauważyłem u siebie to bardziej szybki zarastają po większym karmieniu albo ampułce Prodibio Reef Booster

Może przekarmiasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karmię mało czy dużo no3 duże, a po4 0.00 :) Zrobiłem porządek z tylną szybą - chociaż taka zmiana :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200l bez sumpa, ostatnią podmiane robiłem chyba z 4-5 miesięcy temu dolewam tylko kranówkę (swojego czasu też muszyniankę), światło 6x39, Lpsy i łatwe Spsy bardzo ładnie rosną, a szybe czyszcze co 3-4 dni tyną mam taką jak Ty jak nie czyszcze.

Jedyne co zauważyłem u siebie to bardziej szybki zarastają po większym karmieniu albo ampułce Prodibio Reef Booster

Może przekarmiasz ?

prowadzisz baniak na kranowie ???jakie masz parametry wstaw zdjecie jak mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, ja z swoim baniakiem także leciałem na kranówce. RO/DI zakupiłem jedynie dlatego, iż moja woda w wodociągu posiada wiele związków krzemu i krzemianów. A tak jest idealnie czysta.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prowadzisz baniak na kranowie ???jakie masz parametry wstaw zdjecie jak mozesz

troche off top ale dam ostatni filmik

Parametrów dawno nie mierzyłem, ale kiedy to robilem były idealne.( ph,kh,ca,mg,po4 innych nie mam)

Tak jak pisalem po karmieniu szybki zachodzą bardziej zielonym nalotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blisko szyby masz koralowce. Miałem to samo. Wyciąłem sarco i osad na szybach zniknął. Czyszcze co 5-6 dni. Obstawiam, że koralowce blisko szyby dosyć mocno zaburzają cyrkulacje dlatego glony na szybach mają się tak dobrze.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikris, i co używałeś wacików?

U mnie po wacikach jest o tyle lepiej, że nie zamgli się szyba za godzinę tylko tak za jakieś 6 godzin. To jest spora różnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.