Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
Mam nadzieję że nic się nie ....... . Czekam do piątku na jakieś promocje, a jak nie będzie to zamawiam tarantule z większym stołem. Fajna opcja też, druk z miękkiego filamentu.
Drukarka Anet, jak już Silvia napisał, słabszy druk. Wydaję mi się że to przez bardzo cienką konstrukcję stelaża.
Tarantula ma jak sie nie myle ekstruder typu bowden czyli srednio sie nadaje do miekkiego filamentu ![emoji12]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z technicznej strony drukarek 3d można powiedzieć że dopiero raczkuję i poprawcie mnie. Ekstruder bowden różni się od direct (?) tym że silnik podający filament jest oddzielnie zamontowany i filament leci rurką do dyszy? Paragon rozumiem że chodzi o to że miękki filament może nie do końca dobrze (luźno) przemieszczać się w rurce dlatego nie do końca się nadaje? W tarantuli można kupić w zestawie ekstruder pro metal i dzięki temu można drukować z tego flexa. Nie patrze na to jako must have ale dobry "bajer".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Z technicznej strony drukarek 3d można powiedzieć że dopiero raczkuję i poprawcie mnie. Ekstruder bowden różni się od direct (?) tym że silnik podający filament jest oddzielnie zamontowany i filament leci rurką do dyszy? Paragon rozumiem że chodzi o to że miękki filament może nie do końca dobrze (luźno) przemieszczać się w rurce dlatego nie do końca się nadaje? W tarantuli można kupić w zestawie ekstruder pro metal i dzięki temu można drukować z tego flexa. Nie patrze na to jako must have ale dobry "bajer".
Dokladnie tak, wszystko ma swoje plusy i minusy, ja wole directdrive bo lubie miec wszystko w jednym miejscu, ale czesto drukarze wybieraja bowdena ze wzgledu na zmniejszenie wagi karetki przez co mozna osiagnac wieksze predkosci na wydrukach, chociaz pojawiaja sie ostatnio bardzo lekkie konstrukcje direct

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku  a dokładniej od 2:47 chłopak opisuje i pokazuje jak na tarantuli obejść problem zaginania się filamentu. Prosty, szybki druk :D Ciekawy jestem jak taki filament zachowuje się w kontakcie z wodą morską.

W 3:24 pokazuje wydruk z Anet A8 i tarantuli. Moim zdaniem różnica ogromna.

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do drukarzy...

Szukam pewnego i sprawdzonego zaworu powrotnego. Z dostępnych zaworów nie jestem zadowolony, za t osą fajne i pewne zawory do rur w calach.

Niestety nie pasują do naszej hydrauliki.

Wpadłem na pomysł, żeby taki zawór wydrukować.

W zamyśle ma działać jak ten:

Trzeba by wydrukować taki korpus, klapkę z jakimś uchwytem. na klapkę możnaby nakleić jakiś oring lub inną uszczelkę. pod hydraulikę 32mm. Na dwóch końcach dałbym po kawałku rury i dwuzłączki. Optymalnie by było, żeby korpus był na gwincie rozkręcany do czyszczenia. I optymalnie z przezroczystego materiału, który da się połączyć klejem z PVC.

Byłoby to dobre, dodatkowe zabezpieczenie przed powrotem. trudne do zapchania i mało awaryjne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wszystko tylko pytanie czy cena nie będzie większa od części 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że całej części się nie kupi. Przynajmniej nie znalazłem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

coś jak sklejone szerszymi końcami 2 redukcje z kulką w środku ? - gdzieś widziałem takie DIY ...

albo może coś takiego http://boatshop.pl/product/1946/zawor-zwrotny-z-dwustopniowym-kroccem-fi-19-25-34-1.html

o znalazłem - było zrobione chyba z czegoś takiego (jakiś filtr)

4bc2c2525b6645c68f76b1484490e588.jpg

wklejona na dole uszczelka i jakaś kulka - działało grawitacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulowych zaworów jest pełno. I one nie są wiarygodne. ...

D tego kulowy ogranicza przepływ. A taki z klapką znacznie mniej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wydruk takiego zaworu był by bardzo prosty. Trzeba by tylko zaprojektować to na 2 części skręcane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny wycenić?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma na stanie anet a6? Wiem, że są bardziej niezawodne drukareczki i w ogóle na wypasie, ale dla moich skromnych potrzeb a6 zdaje się idealnym kompromisem ceny do jakości. Jakieś doświadczenia?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2017 o 23:54, katani napisał:

Ktoś chętny wycenić?

Poczekaj, zamówiłem drukareczkę :) Jak uda mi się to wydrukować to wtedy pogadamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2017 o 16:51, pokson napisał:

Poczekaj, zamówiłem drukareczkę :) Jak uda mi się to wydrukować to wtedy pogadamy :)

Możesz napisać jaki model ostatecznie zakupiłeś? Czy warto dołożyć i zakupić Anycubic i3 czy może Creality CR-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tevo Tarantula + opcja większego stołu i auto sensor (cokolwiek miało by to znaczyć). Nie wypowiem się na temat jakiejkolwiek drukarki, bo jeszcze swojej nie posiadam (poczto kocham cie....). Pooglądaj filmiki na YT. Na pewno znajdziesz porównania itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎24‎.‎11‎.‎2017 o 23:54, katani napisał:

Ktoś chętny wycenić?

wyślij konkretnie zwymiarowany szkic...


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich programów do projektowania używacie? Wiem, że było pisane w tym wątku ale nie mogę znaleźć.

 

Poprojektowałbym parę rzeczy w wolnych chwilach. Najlepiej coś w miarę prostego, do czego są tutoriale po PL/ang/FR/DE na youtube.

I drugie pytanko. Ktoś wymieniał stronkę, na której jest dużo projektów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 godzin temu, katani napisał:

Jakich programów do projektowania używacie? Wiem, że było pisane w tym wątku ale nie mogę znaleźć.

Siemens NX i Proe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drukarka wreszcie złożona i pierwsze wydruki już za sobą. 25319891_1507896485932675_1052942201_o.thumb.jpg.5b7486f3f46ec0f91293b92d06610fbb.jpg

 

25320027_1507896519266005_476983593_o.thumb.jpg.c84f974041d128b9329647b9e8ba8e2f.jpg

Niestety igły były tak słabe że zostawały w rękach... Wydaje mi się że wirniki lepiej robić na cnc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[emoji4]

Druk 3d to nie jest taka prosta sprawa jaki się z początku wydaje [emoji4]

Wiele czynników i wiele zmiennych zręby wydruk nie tyko wyglądał na zdjęciu ale był jeszcze użytkowy. Jak napisałeś to pierwsze wydruki czyli musisz szukać sposobu na wzmocnienie tych "szpilek", ustawienia materiały, testy ale raczej w pompie bo ręcznie to zawsze złamiesz.

Tak btw to wydruki wyglądają całkiem fajnie. To jest wirnik z thinga do jebałki?

 

Katani, a nie prościej było by dodrukować redukcję na zawór który znalazłeś?

 

Co do programów to polecam Designspark mechanical, darmowy intuicyjny i ma niezły suport w necie.

 

Wysłane z galaktyki S6

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
25 minut temu, pokson napisał:

Niestety igły były tak słabe że zostawały w rękach... Wydaje mi się że wirniki lepiej robić na cnc. 

Tutaj mój wydruk, elastyczny nic się nie łamie, szpilki moge wyginać tak że jedne dotykają drugich, z czego drukowałeś jakie parametry?

Wirnik igiełkowy jebao 4000

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, big daddy napisał:

Katani, a nie prościej było by dodrukować redukcję na zawór który znalazłeś?

Widzisz Pan, mądrego dobrze posłuchać, to może być myśl.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa wyszła bardzo mocna, za to szpilki jak by warstwy nie do końca się połączyły. Wirnik ze strony thingiverse. Co do łamania tych szpilek, to nie musiałem przykładać siły aby odpadły... Ślimaczek w sumpie i po wirniku. Dodam że jest to ABS (nie do akwa) i był to wydruk typowo testowy. Ciekawy jestem jak wyjdą wydruki z PLA. Chyba że jest lepszy materiał do użytku w akwarium? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja drukuję tylko z petg, jak drukowałem wirnik z abs to się łamał przy dotknięciu, z PLA też nie mam dobrych wspomnień, poza tym pla jest biodegradalne, kto by co nie pisał PLA reaguje z wodą w większym lub mniejszym stopniu, w jakim można to stwierdzić pewnie laboratoryjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.