Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Paragon napisał:

Gratki,Nom z jednej strony kosa, chyba z 20 tysi kosztuje hehe, a z drugiej strony gotowy sprzęt zero frajdy z budowania :P

Obok stoi Foormlabs Form 2 na żywicę,jeszcze nie odpalony. Sprzet oczywiscie sluzbowy, ale moge sie bawic do woli. Sam raczej takiej kasy na drukarke bym nie wydal.

Tak siedze i mysle co tu do zbiornika wydrukować. W planach mam pewne elementy do filtra na złoże zraszane,  żeby byla ładna deszczownica i w miarę cicha. Pewnie po Nowym Roku popełnie taki filterek bo w głowie juz jest koncept i wystarczy przysiąść z jaimś CADem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

nom ja w pracy mam 3DGence i makerboty jednak drukarka w domu to co innegro :), co do materialu polecam PETG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Tester napisał:

Ja poszedłem w rozwiązanie ekonomiczne i właśnie zakupiłem Anycubic I3.

Każda drukarka jest ok, tak naprawdę wszystko zależy od operatora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

nom slicer ustawia drukarz :P, niestety nie ma uniwersalnych ustawień drukarkę i parametry slicera ustawia się tak naprawdę indywidualnie do sprzętu, obserwacja i korekta jak nie masz jeszcze wybranego programu polecam simplyfy 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2017 o 15:55, TomekSz napisał:

Obok stoi Foormlabs Form 2 na żywicę,jeszcze nie odpalony. Sprzet oczywiscie sluzbowy, ale moge sie bawic do woli. Sam raczej takiej kasy na drukarke bym nie wydal.

Tak siedze i mysle co tu do zbiornika wydrukować. W planach mam pewne elementy do filtra na złoże zraszane,  żeby byla ładna deszczownica i w miarę cicha. Pewnie po Nowym Roku popełnie taki filterek bo w głowie juz jest koncept i wystarczy przysiąść z jaimś CADem.

to żywica utwardzana światłem UV bez odpowiedniego doświetlenia tak zwany Curing po wydruku nic z tego nie będzie, zmięknie po jakimś czasie i tyle tego będzie. trzeba w specjalnej komorze dodatkowo naświetlać promieniami UV i to dość długo by związać żywicę trwale, po wyjściu z drukarki jest tylko "złapana" Dodatkowo bał bym się że żywica wywali do wody jakieś plastyfikatory czy inne syfy.

do modelowania koncepcyjnego super jest Formlabs, do modeli użytkowych i prototypów słabiej i dodatkowo drukuje bardzo wolno - dokładność jest świetna, ale w sumie do akwarystyki nie potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ura, oczywiscie masz racje, nawet nie bede nic robil na Formlabsie do akwarium. Mam specjalny zestaw do postprocesingu wydruków żywicznych razem z lampą UV.

Poza tymo koszty wydruku z żywicy są delikatnie mówiąc bardzo wysokie. Aktualnie jestem po pierwszych wydrukach testowych. 

Aktualnie siedze nad projektem nowego filtra na zloze zraszane, jednak 90% komponentów wyfrezujję, tylko kilka specyficznych kształtek postaram się wydrukowac.

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paragon napisał:

nom slicer ustawia drukarz :P, niestety nie ma uniwersalnych ustawień drukarkę i parametry slicera ustawia się tak naprawdę indywidualnie do sprzętu, obserwacja i korekta jak nie masz jeszcze wybranego programu polecam simplyfy 3D

nie mam jeszcze nic wybranego, bo sprzęt przyjeżdza jutro. Bawilem się tylko Curą.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Tester napisał:

nie mam jeszcze nic wybranego, bo sprzęt przyjeżdza jutro. Bawilem się tylko Curą.

ja na początku też używałem Cury, jednak po przejściu na Simplyfy jest lepiej jak chcesz mogę podesłać Ci wersje do użytku domowego :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pet od DD?
Jeśli możesz podeślij na przemek74@vp.pl również bawię się curą, może pora spróbować czegoś nowego :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Paragon napisał:

ja na początku też używałem Cury, jednak po przejściu na Simplyfy jest lepiej jak chcesz mogę podesłać Ci wersje do użytku domowego :ph34r:

To ja też poprosze na ggiewon@gmail.com


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która wersję S3D? 4.0?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja pracuje na wersji 4, ale nie mam tej wersji instalacyjnej tylko 3, 4 gdzieś mi przepadła możecie śmiało znaleźć w gogle się wpisuję :P

łooo :ph34r:

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam 4.0. 

Wreszcie, po paru tygodniach zabawy drukarką przyszedł czas na wydrukowanie czegoś do akwarium. Nie śmiać się :D Projekt własny (PETG)

ps. wreszcie mogę zająć się lampą :)

26655080_1529685503753773_862064443_o.thumb.jpg.834cdc521ee003d839cab77879d4db19.jpg26653156_1529685460420444_1590101219_o.thumb.jpg.1ddd661b916f60c280c77dffd71ef9a3.jpg

 

 

26653784_1529685523753771_471379684_o.jpg

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Spoko jest ok, ważne że próbujesz sam to dużo fajniejsze niż ściąganie gotowców, w sumie jak sam nie modelujesz to drukarka jest trochę bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko jest ok, ważne że próbujesz sam to dużo fajniejsze niż ściąganie gotowców, w sumie jak sam nie modelujesz to drukarka jest trochę bez sensu
Zaluje troche ze nie mialem takiej drukarki wczesniej bo wiele rozwiazan mogloby byc duzo bardziej eleganckie a tak zona sie wkurzala ze kowbojke odstawiam :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

hehe spoko, taka drukarka jeżeli ktoś lubi dłubać a wydaje mi się że lubisz :), to za***ista sprawa wcześniej to były ogromne koszty, teraz sam widzisz podstawowa drukarkę z Chin możesz mieć za około 600zł, jak coś tam jeszcze sam modelujesz to już praktycznie jesteś samo wystarczalny zrobisz każde mocowanie czy nietypowy uchwyt ja ostatnio zrobilem cały odpieniacz od podstaw i odziwo działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester pewnie sobie atom wydrukuje jako druk testowy :D 

Co do tych tanich drukarek. Polemizował bym na ich temat. Moja tarantula zaczęła drukować zadowalająco dopiero po paru usprawnieniach. Nie piszę że nie da się na nich drukować, ale żeby miało to ręce i nogi to trzeba trochę grosza wydać na parę dodatków, usprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

takie uroki ale za 600zł nie ma co marudzić poza tym te usprawnienia pewnie zamkneły się w 100-200zł :), kiedy ja myślalem o drukarce pierwszy raz to byle jaka kosztowała kilka tysięcy, na tą chwilę robię grubsza modenizację wymieniam system kułek na prowadnice liniowe, żeby poprawić kulturę pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ich było że już dawno miał bym wdowę :D Co do prowadnic liniowych to uważaj na te tanie chińskie. Mam na osiach X,Y. Mają małe luzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
30 minut temu, pokson napisał:

Tyle ich było że już dawno miał bym wdowę :D Co do prowadnic liniowych to uważaj na te tanie chińskie. Mam na osiach X,Y. Mają małe luzy.

 

nom to widzę że się wciagnałeś jak ja :D, wiem mają luzy trzeba je dobrze wyczyścić jakimś czyścikiem potem pożądne smarowanie, jak dałem 2szt na oś X to juz nie ma luzów ale na jednej sztuce niestety są, koszt dwóch z chin to 150zł, koszt jednej Hiwin blisko 400zł wiec lepiej dać dwie chińskie, na oś X daję 12mgn ale na stół dam chyba 15mgn, Ty jakie dawałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Coś wiesz na ich temat?, Wiesz są w cenie Hiwinów tak jak czytam to 30 euro za wózek plus jakieś 60 euro za prowadnicę to daje prawie 400zł i z zagramanicy cza czekać, ja dostałem wycene hiwin w polsce 2 dni czas oczekiwania za łożysko z prowadnica 450mm za 430zł, tak więc warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.