Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

@Paragon gdzie jesteś???!!! Potrzebuję Cię... 

Czy ktoś z drukujących mógłby coś dla mnie zrobić???

Nie mam gotowego projektu 3D bo nigdy się w to nie bawiłem...  Potrzebował bym spinki które mocowały by mi ładnie kabel z pompy wzdłuż wzmocnienia. Paintowy projekt w załączeniu... Spinek około 10, kolor obojętny chociaż najlepiej aby nie rzucał się w oczy. 

Ważny aspekt: chciałbym, aby wewnątrz były dwa "wąsy" które nawet jeśli spinka spadnie z szyby przytrzymywały by ją na kablu. Tak abym nie musiał jej później szukać w zbiorniku. 

Jeśli ktoś by się chciał podjąć takiego druku to proszę na Priv... 

spinka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
@Paragon gdzie jesteś???!!! Potrzebuję Cię... 
Czy ktoś z drukujących mógłby coś dla mnie zrobić???
Nie mam gotowego projektu 3D bo nigdy się w to nie bawiłem...  Potrzebował bym spinki które mocowały by mi ładnie kabel z pompy wzdłuż wzmocnienia. Paintowy projekt w załączeniu... Spinek około 10, kolor obojętny chociaż najlepiej aby nie rzucał się w oczy. 
Ważny aspekt: chciałbym, aby wewnątrz były dwa "wąsy" które nawet jeśli spinka spadnie z szyby przytrzymywały by ją na kablu. Tak abym nie musiał jej później szukać w zbiorniku. 
Jeśli ktoś by się chciał podjąć takiego druku to proszę na Priv... 
spinka.thumb.jpg.28abcf1242cac5f1e9be5eda18a9aa27.jpg
Na pw mogę Ci podać do niego maila. Jestem z nim w ciągłym kontakcie ;) pomoże Ci na pewno.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego pomoże? https://pl.rs-online.com/web/p/oprawy-do-opasek-zaciskowo-mocujacych/8111726?cm_mmc=PL-PLA-DS3A-_-google-_-PLA_PL_PL_Kable_I_Przewody-_-Akcesoria_Kablowe_And_Opaski_I_Narzędzia|Oprawy_Do_Opasek_Zaciskowo-Mocujących-_-PRODUCT_GROUP&matchtype=&aud-821594433763:pla-486842808673&gclid=Cj0KCQiA7OnxBRCNARIsAIW53B9bhecFNm-WOX0I6-BVFmLhJ4qZrJaROIRAjcNCKHUWK4lT-MjNCVkaAtTPEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Ja użyłem tych płytek do organizacji kabli i innych duperel. Do szyby przykleiłem je silikonem do akwa, a do stelaża użyłem przyklejałem je taśmą z zestawu. W Łobi i podobnych paczka kosztuje kilka złotych, a do tego trytyka i problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ejdzej88 znam ten patent, minusy to słabe trzymanie w miejscach narażonych na wilgoć, problematyczne przy czyszczeniu pomp (musiałbym za każdym razem odcinać trytytki), oraz to, że zajmują powierzchnię wzmocnienia i nie będę w stanie nic na nim położyć...  Ale jak nie uda się wydrukować, to zastosuję to co znajdę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.prusaprinters.org/prints/25857/files

Link z pozdrowieniami od Paragona...

A od siebie dodam tylko iż w moim przypadku za osłonkę PCV będzie robiła = koszulka tzw "ofertówka" jeśli chcecie wspomóc swoich lekarzy to zapytajcie telefonicznie czy nie potrzebują. Z osłon to co jest ogólnodostępne jest ciężkie i chroni przed kamieniami - a raczej tym koronawirus w lekarza rzucać nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie jest wielu szczęśliwych posiadaczy drukarki 3D dlatego spytam Was w tym wątku jaką drukarkę 3D kupić? Przymierzam się do tego zakupu już jakiś czas i śledzę różne tematy u wujka Google.  Nie jestem profesjonalistą i nie będę tej drukarki wykorzystywał zawodowo. Lubię sobie podłubać w domu po pracy i zrobić jakieś diy. Zależało by mi również na dobrym stosunku jakości do ceny


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ender 3

 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz drukować a nie dłubać to Prusa I3 mk3s.  Na chińczykach też się da ale nie tak łatwo i bezproblemowo.  :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pruse raczej nie będzie chciał tyle wydac czytając jego post. A w enderze nie trzeba w ogóle dlubac. Mam dwa od 2 lat i zero problemów w drukuje 24h/dobe od samego początku.  


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówców. Ja co prawda zrobiłem inaczej :)))) Pod wpływem impulsu kupiłem lokalnie używaną anetę a6, nieco poniżej 400 zł. Potem podrukowałem sobie jakieś naciągi i usztywnienia (bajecznie proste odnalezienie plików i na podstawie polskich tutoriali z YT, montaż), potem chwile podrukowałem i za cenę flaszki kupiłem wiaderko części zamiennych w chinach - dysze, rurki, jakieś bloki, kilka grzałek, czujniki temp. itp...

Zabawa przednia, zwłaszcza że nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości wydruku :)

Nie żałuje ani czasu ani kasy :)

Ale jak by mnie chińczyki nie zirytowały z ich oszukańczymi promocjami, miał bym pewnie tevo tarantulę :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam anycubic 3d. Parę usprawnień na początku i zero problemów. Aczkolwiek powoli zauważam odkształcanie się stolu., Co jest widoczne przy drukach o dużej powierzchni. Wszystko co się mieści na ćwiartce stołu wychodzi idealnie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, właśnie stoję pod znakiem zapytania czy kupić jako trzecią drukarkę właśnie anycubic. Kupił byś ja ponownie? Komora jest w pełni zamknięta? I jak tam z drukowaniem flexi?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2020 o 22:26, CNCRob napisał:

Bartek, właśnie stoję pod znakiem zapytania czy kupić jako trzecią drukarkę właśnie anycubic. Kupił byś ja ponownie? Komora jest w pełni zamknięta? I jak tam z drukowaniem flexi?

anyvubic nie jest zła, ale jeśli porównać ją do prusy o której wspomniał @szutarek78, to jednak klasa niżej.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i różnica w cenie jest wprost proporcjonalna do jakości. I Prusa ma problem jaki mam teraz z enderami, brak komory. Musiałem budować szafki pod drukarki ale kolejna już chce z komorą. 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobienie komory i direct drive do endera to koszt kilku groszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o grosze chodzi a o czas, którego mi brak i szkoda. Wolę gotowe rozwiązania. 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z czego wydrukować żółty koral do koników? PLA? a może coś miękkiego by poszło na zwykłej drukarce?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko PETG 


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie -szukam pliku najlepiej gotowca "Maski Cosplay":) czy nie rzuciło wam się gdzieś w oczy w plikach np.takie coś Pz.

Czaszka-Lisa-Maska-Cosplay-Model-dokladny.jpg

da83b1a7457ca4b6eacde291ed1a.jpg

ps. będzie nagroda 

Edytowane przez QsQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma większe rozeznanie co jest warte uwagi w 2020?
Po objerzeniu tego filmiku spodobała mi się ta drukarka: (Tak wiem chłop się zna jak świnia na gwiazdach ale w sumie jakieś wydruki z niej robi)

W sumie nie wiem ile chciałbym wydać. Wiem, że ludzie osiągają i fajne efekty po przeróbkach z drukarek  poniżej 1000zł.
Ale myślę ze do 2000zł mógłbym dać bo potem to już pewnie można przejść na 4 a potem czemu nie dołożyć i nie wydać w sumie 12k na drukarkę.
Fajnie by było żeby sprzęt chodził po wyjęciu z pudełka na przyzwoitym poziomie żeby można było szybko zacząć bawić się drukiem. a nie poprawkami i kalibracja ;)

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.