Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Ja mam ostatnio robilem mam jeden wolny zobacz sobie w moim dzienniku budowy jakies ostatnie zdjecia

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robi ktoś może uchwyty na wężyki?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka



Powiedz na pw co potrzebujesz z chęcią się odwdzięczę za gloniska :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktos potrzebowal do akwa locline i nie chce wydawac kupe kasy to mam projekcik. Jak cos to na pw

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

779f4311c38e35792e109cfd03097d7d.jpg
Juz zamontowany :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wykona dla mnie kilka rzeczy? Potrzebuję uchwyt na wezyki, elektrody oraz plywaki dolewki. Oferty poproszę na pw.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy cie tu skasuje tylko za material. Wazniejsze jest to by skompletowac projekty dokladnie takie jakie cie interesuja. Jak mi zaplacisz za material to sam ci to moge druknac a moja drukara od 2 dni idzie po 12h dziennie co mam tyle roboty wiec podeslij mi konkretnie na zdjeciach jakie maja byc i sie poszuka w necie moze cos bedzie a jak nie to sie zaprojektuje

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Bede mial jednego loclina na sprzedaz z dysza ta splaszczona i rotacyjna jak cos [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na pw co potrzebujesz z chęcią się odwdzięczę za gloniska [emoji4]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Szyty na miarę :)8cd17d4c6c759b7a064240a175903dcf.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka od dluzszego czasu przegladam tutaj wpisy i nie moge pojac z kad bierzecie takie mega koszty wydruku ? Jedni pisza ze po godziny druku to 45zl inny ze 90zl. Moze mi to ktos wyjasnic ? Jesli maszyna by chodzila cala dobe to za cholere nie wykorzysta tyle pradu. W maszynach 3d sa stosowane 200W zasilacze do tego filament ktory nie jest taki drogi. 10h czas pracy takiej maszyny to koszt znikomy gdzie 1KV kosztuje 70gr.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zagłębisz się w temat to dowiesz się następujących rzeczy:

Jeśli ktoś nas firmę i chce z tego żyć to koszt godziny druku oscyluje w okolicy 50 zł. Hobbystycznie ceny są różne ale generalnie znajdziesz drukarza za 10 zł/h.

Tobie łatwo policzyć ile pracuje maszyna itp ale są jeszcze inne koszty, projektowanie, testy, amortyzacja, dla firm podatki zusy wynajem pomieszczenia itp.

Jeśli robisz dla klienta jedna rzecz na zamówienie to niestety koszty muszą być, jest taniej jeśli produkcja idzie w miarę masowo, drukuje się rzeczy nad którymi nie trzeba siedzieć, testować, wyrzucać i drukować od nowa. Wtedy puszczasz sprzęt i gotowe.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to chyba ze mowimy o firmie to moze ok. Bo ja juz tak kombinowalem od kilku godzin z kad takie koszta ale myslalem ze chodzi o takie drukowanie jak ja czyli nie zarobkowe.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma firmę, powinien, dla przyzwoitości pisać oferty w dziale dla sponsorów, a nie grać tutaj "geniusza biznesu". Nawet jeśli moderatorzy udają że nie widzą tego. To raz.

A dwa, że jeśli ktoś robi coś grzecznościowo i za cenę samych materiałów (szacunek Koledzy), wtedy przyzwoitość nakazywała by nam już się nie targować i marudzić. Drukarka wymaga stałej konserwacji. Materiał też jest różny. Nawet w idealnych warunkach zdarza się że wydruk nie wyjdzie. Poza tym, nawet zakładając że wydrukuje się idealnie od pierwszego strzału, trzeba to wgrać, przygotować i pilnować. A czas to pieniądz.

Mnie bardziej interesuje jakość powierzchni i wykończenie wydruków, chętnie bym sobie pooglądał zdjęcia gotowych rozwiązań :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam geniuszem w tej dziedzinie nie jestem ale to co potrzebuje to poprostu drukuje i wedlug mnie cenowo naprawde drogo nie wychodzi, nie raz zdaza sie ze cos musisz poprawic zyletka itp zeby bylo rowne ale tutaj mowie o nitkach ktore czasami pozostaja po wydruku. Ostatnio robilem locline ktos tam pisal ze nie da rady tego zrobic a powiem wam ze wyszlo igla, nie ma wyciekaow co jest najwazniejsze i super sie sprawuje jednak wciskanie elementow do siebie to jakies nieporozumienie bo trzeba uzyc bardzo duzo sily i najlepiej oprzec z jednej strony o podloge lub o cos twardego. Robilem sobie tez wieszaki na pojemnik w ktorym choduje artemie i wyszly elegancko. Przy drukowaniu odpieniacza w niektorych miejscach bylo widac ze to wydruk bo byla pofalowana z zewnetrznej strony jedna warstwa jednak nie przeszkadzalo to w uzytkowaniu. Odpieniacz pieni u znajomego dostal go odemnie za cene materialu (sam zaproponowal kg filamentu).6fd7193ed8a94be47576878ff68eb55d.jpgbe091026b57e0f48fe6a0303a9d977ab.jpgf974117cab89a0bf5252f52e5aab6fb9.jpg

Jak bede mial wiecej zdjec to podesle :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś ma firmę, powinien, dla przyzwoitości pisać oferty w dziale dla sponsorów, a nie grać tutaj "geniusza biznesu". Nawet jeśli moderatorzy udają że nie widzą tego. To raz. A dwa, że jeśli ktoś robi coś grzecznościowo i za cenę samych materiałów (szacunek Koledzy), wtedy przyzwoitość nakazywała by nam już się nie targować i marudzić. Drukarka wymaga stałej konserwacji. Materiał też jest różny. Nawet w idealnych warunkach zdarza się że wydruk nie wyjdzie. Poza tym, nawet zakładając że wydrukuje się idealnie od pierwszego strzału, trzeba to wgrać, przygotować i pilnować. A czas to pieniądz.

Mnie bardziej interesuje jakość powierzchni i wykończenie wydruków, chętnie bym sobie pooglądał zdjęcia gotowych rozwiązań [emoji4].

Mam nadzieję że to nie do mnie skierowane słowa, ale na wszelki wypadek zdementuje.

Nie zarabiam na tym, co najwyżej mogę stracić [emoji4]

Co do powierzchni to jest to pewien problem, już tłumaczę.

Ja na początku byłem rozczarowany, nie wiem co sobie wyobrażałem, ale przy druku 3D w tej technologii zawsze będzie widać ścieżki, trzeba zdawać sobie z tego sprawę. Powierzchnia nigdy nie będzie całkiem gładka. Teraz kiedy już się do tego przyzwyczaiłem, kiedy mówię że jest coś super wydrukowane, przyjmuje już inne kryteria. Jeśli Ty na to spojrzysz, możesz powiedzieć że to kaszana, masz prawo bo druk 3D nigdy nie będzie wyglądał jak wtrysk, no może jakby bawić się acetonem przy abs-ie to można zrobić fajna powierzchnię.

Do tego jest jeszcze subiektywna ocena własnych wydruków wg swoich kryteriów, bo kolega jest zadowolony z tego loclina mimo że widać wyraźne problemy w tych wydrukach. Ta zabawa na tym polega, że praktycznie non stop trzeba się uczyć i poprawiać. To co nam się podoba teraz, za chwilę już nie będzie wystarczać.

Co do zdjęć to wstawiłem na górze parę, jeśli chcesz mogę coś dokładniejszego cyknąc, ale wracając znów do ceny zależna ona jest też od umiejętności drukarza oraz możliwości jego sprzętu, co za tym idzie jakości wydruku o którą pytasz więc nie jest to tak że drukowana część wygląda tak i już.

Ja np płacąc np 200 zł za wydruk części do swojej drukarki, mogę powiedzieć, że przepłaciłem bo ktoś takim kupił za 100. Tylko że ja na swojej drukuje, a on ma ciągłe problemy.

Na zdjęciu gekon z absu, lekko podrasowany w oparach acetonu. Warstwa 0.1mm.631afe83d2ac75a8c5c92df3f087f490.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladny gekonik [emoji14] w zupelnosci sie z Toba zgadzam i nie mowie ze moj locline jest igla [emoji14] wazne ze spelnia swoje zadanie :) tutaj tez moze nie chodzi o sama jakosc druku ale jak dla mnie chodzi o satysfakcje ze sam cos stworzylem dla siebie bo to jest jak dla mnie najwazniejsze ze jak znajomi sie mnie pytaja ile za to dales czy za tamto to mowie im ze sam sobie zrobilem a koszta byly minimalne co do fabryki :) wierzcie ze ich wzrok i zaskoczenie rekompensuja te male problemy z drukiem [emoji14] co do druku to tez nie jestem ekspertem bo dopiero poznaje ta technike [emoji14] drukarke sobie sam poskladalem czesc po czesci nie jest to fabryczna drukarka :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne (jestem zielony w temacie druku 3D...a chciałbym móc korzystać z tej technologii)

1. Aby coś wydrukować (np.prototyp) trzeba to na początek umieć wymodelować w 3D w jakimś programie .

Czy te drukarki obsługują jakiś konkretny format plików / modeli (jakiś standard) ?

Czy do drukarki jest zazwyczaj dołączony jakiś firmowy program do modelowania (różny w zależności od producenta sprzętu) ?!

Pracuję na co dzień w SketchUp'ie  (nie znam 3DS max)...i AutoCAD'zie  (ale pracuję w opcji 2D) ,

pytanie czy to wystarczy aby przygotować plik do wydruku / format ? Oczywiście w miarę możliwości technicznych

tych programów i moich ... tj. potrafię wymodelować bryłę domu czy jakiś prosty mebel. Z obłym glutem czy skręconym stożkiem

będę miał już problem...

 

2. Jak wyeksportować model domu ze SketchUpa aby nadawał się do druku ?

3. Drukarkę z jakiej półki cenowej trzeba zakupic aby móc drukować na swoje potrzeby np. małe makiety domów ?

 

dzieki za info

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie techniczne (jestem zielony w temacie druku 3D...a chciałbym móc korzystać z tej technologii)
1. Aby coś wydrukować (np.prototyp) trzeba to na początek umieć wymodelować w 3D w jakimś programie .
Czy te drukarki obsługują jakiś konkretny format plików / modeli (jakiś standard) ?
Czy do drukarki jest zazwyczaj dołączony jakiś firmowy program do modelowania (różny w zależności od producenta sprzętu) ?!
Pracuję na co dzień w SketchUp'ie  (nie znam 3DS max)...i AutoCAD'zie  (ale pracuję w opcji 2D) ,
pytanie czy to wystarczy aby przygotować plik do wydruku / format ? Oczywiście w miarę możliwości technicznych
tych programów i moich ... tj. potrafię wymodelować bryłę domu czy jakiś prosty mebel. Z obłym glutem czy skręconym stożkiem
będę miał już problem...
 
2. Jak wyeksportować model domu ze SketchUpa aby nadawał się do druku ?
3. Drukarkę z jakiej półki cenowej trzeba zakupic aby móc drukować na swoje potrzeby np. małe makiety domów ?
 
dzieki za info

Na początek chciałbym zaznaczyć że nie jestem żadnym znawcą. Sam się uczę i drukowania i projektowania nie tuli samych brył ale optymalizacji projektu pod druk(możliwości drukarki)

Drukarki obsługują pliki wygenerowane w tzw slicerach, czyli programach które "potną" daną bryłę na warstwy zdolne do druku i zapiszą w postaci gcodów które to są czytelne dla maszyn cnc. To tak ogólnie.
Ty modelując daną część, w jakimkolwiek programie 3D musisz zapisać ją w formacie STL. Potem taki plik otwierasz za pomocą slicera, np Cura, simplify3d itp jest ich kilka, który tworzy gkody.

Na początku nie trzeba niczego projektować jak pisałem wyżej jest strona thingeverse.com gdzie można znaleźć miliony projektów do druku.
Niektóre całkiem ciekawe, a niektóre nie nadające się do druku.
Potrzebujesz więc eksportu do formatu stl.
Jaka drukarkę...
Temat rzeka, ja wybrałem budowę od podstaw samemu, dla nauki i zabawy. Zrobiłem ją sam wg projektu Sławka z Rctruck.pl zwie się X3D XL, i sam też ją tuninguje. Koszt około 1500 zł. Jeśli zaczniesz się tym interesować zorientujesz się że wybór jest spory i można już kupić nawet sprawnie drukujące sprzętu za mniej niż 1000 zł, można też na firmowke widać dużo więcej pieniędzy.





Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dale napisał:

Jak ktoś ma firmę, powinien, dla przyzwoitości pisać oferty w dziale dla sponsorów, a nie grać tutaj "geniusza biznesu". Nawet jeśli moderatorzy udają że nie widzą tego. To raz.

A dwa, że jeśli ktoś robi coś grzecznościowo i za cenę samych materiałów (szacunek Koledzy), wtedy przyzwoitość nakazywała by nam już się nie targować i marudzić. Drukarka wymaga stałej konserwacji. Materiał też jest różny. Nawet w idealnych warunkach zdarza się że wydruk nie wyjdzie. Poza tym, nawet zakładając że wydrukuje się idealnie od pierwszego strzału, trzeba to wgrać, przygotować i pilnować. A czas to pieniądz.

Mnie bardziej interesuje jakość powierzchni i wykończenie wydruków, chętnie bym sobie pooglądał zdjęcia gotowych rozwiązań :).

Gdzie Ty widzisz komercyjne ogłoszenia?  W którym poście?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Andretti napisał:

3. .......drukować na swoje potrzeby np. małe makiety domów ?

 

Myślałem kiedyś o wydrukowaniu makiety swojego domu. Podstawowe drukarki maja pole wydruku ograniczone do 200x200x200 mm. Wydruk dużej bryły jest bardzo czasochłonny, nawet jak jest niemal pusta w środku, powierzchnia wydruku nie jest gładka i jednorodna, zawsze widać linie poziome.

Wydruk budynku lepiej było by przygotować poprzez rozbicie na poszczególne elementy: ściany, dach itp, jako osobne elementy, opracować system łączenia, czyli robimy domek do sklejania łub łączenia na wcisk. Plusem takiego systemu jest możliwość ponownego wydrukowania elementu w przypadku zmian projektowych.  

Koszt drukarki  PRUSA i3  na Ali.. od 200$ + cło + vat = KIT do samodzielnego montażu, kalibracji itp. wg dołączonego w zestawie filmu instruktażowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Ja sobie poskladalem prusa i3 za 1100zl to jest koszt laczny z cyna, koszulkami termicznymi, kablami itp komplet na gotowo do iruchomienia. Drukarka fajna bo tania [emoji14] jak chcesz firmowke o duzej powierzchni druku to przygotuj 10tys+ najlepiej tak jak poprzednicy mowia drukowac po kawalku bo w razie zgubienia kroku czy cokolwiek co czasami sie zdaza drukujesz pojedynczy element a nie calosc (patrze tutaj na koszta druku) wiec lepiej wyrzucic 6zl niz wywalic wydruk ktory na koniec sie spiepszy i tracisz np 60zl za filament

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

a to mój skarpetron :)

IMG_20170701_204314.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Daddy - nie, nie pisałem o Tobie, ani nie będę wskazywał palcami.

Roman P. - odpowiem Ci szczerze i być może dosadnie, mam w nosie warny bany czy inne podchody - za duży jestem na to.

Nie rób z nikogo idioty (mnie lub siebie - wybierz sobie sam). Pisałem w kilku watkach juz wcześniej, zgłaszałem posty - nie było żadnego odzewu ze strony waszej.

Masz ochotę? Poszukaj sobie w historii moich postów. 

A dla postronnych - wystarczy prześledzić wątki na giełdzie, gdzie widać czarno na białym, co i jak. Jeżeli nie potrafisz Ty ani inni moderatorzy tego wyłapać, może nadszedł czas na zmiany? Moderator to jednak trudna rola i nie polega jedynie na prowokowaniu ...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale skoro jesteś tak duży to po tak potężnej krytyce pracy mederatorow warto by to udowodnić i skoro powiedziałeś A powiedz B a nie jak nastolatka robisz wrzutę a "resztę domyślnie się sami bo ja mam wszystko i wszystkich w nosie ".
Przynajmniej ja przyzwyczaiłem się do tego że dorośli ludzie tak własne rozmawiają. Jak coś Cię "boli" mów śmiało i otwarcie ale jak starcza Ci odwagi żeby skończyć zdane to nie siej fermentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Marcin? Może i kiedyś bym to ciągnął. Ale teraz - mam to w nosie. Jak również opinie ludzi postronnych na mój temat - a czemu? Bo mogę. Bo nic nie muszę.

Zrobił bym z siebie idiotę gdybym po raz trzeci lub czwarty powielał własne wpisy. Zgłaszałem kilka razy (dobre kilka razy) - pisałem też parę. Poszukaj w historii moich postów. Zwróć uwagę na półki pod szczepki i filtry przepływowe.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem najlepszej drukarki w przedziale 3000 - 4000 zł. Po przeczytaniu dziesiątek wpisów, blogów i opinii wybrałem drukarkę Prusa i3 jak koledzy z tym że kupiłem oryginalną (zrobioną przez firmę Pana Prusy). Jest to oryginał na którym inni się wzorowali.

Głównym plusem jest jakość. Drukarka kosztuje 3000 zł (wersja kit- taką kupiłem) ale mam pewność że drukarka wyszła od autora Josefa Prusy i na najlepszych  częściach co z kolei przekłada się na jakość druku.

Po drugie zawsze mogę napisać do Pana Prusy i zawsze pomoże.

Z moich spostrzeżeń to drukarka jest naprawdę dobra w tej cenie. Błędy jakie się zdarzają to zwykle moja wina.

 

Co do samego druku i cen za wydruki to jest tak. Drukarka kosztuje swoje nie jest to drukarka do papieru za 300zł, trzeba wygospodarować trójkę. Dalej trzeba trochę siąść i pouczyć się projektować i rysować aby wydruk w ogóle nam powstał. Takich próbnych wydruków, prototypów powstaje cała masa. Zanim zrobiłem filtr z recyrkulacją wydrukowałem wcześniej części na 4 inne filtry. Wydrukowanie części do urządzeń typu odpieniacz czy filtr jest bardzo czasochłonne. Zwykle są to duże części, które lubią się kurczyć i wyginać co powoduje straty (do kosza). Wtedy drukuje się na prędkości 70% co daje o 30% dłuższy czas. Czas to pieniądz- fakt. Drukarka zużywa trochę prądu (grzanie ekstrudera i grzanie stołu) pomnożone przez godziny (potem dni) pracy generuje koszty. Koszt samych materiałów faktycznie nie jest duży od 80 zł do nawet 180 zł (ceny z mojego sklepu gdzie kupuję filamenty).

Wnioski: nasze wydruki to alternatywa do fabrycznych urządzeń/ części. Są tego rozwiązania plusy i minusy. JA jeśli już coś komuś sprzedaję z drukarki to uwzględniam ww. koszta oraz ewentualne gwarancje (jeśli ktoś napisze do mnie że coś pękło lub się zepsuło z mojej winy to wysyłam za darmo daną część- to też kosztuje). Poza tym dlaczego mam drukować za koszt materiału jeżeli poświęcam temu swój czas, pieniądze (amortyzacja, prąd itp.)? Mam fajną rodzinę i mogę im poświęcić czas i kasę. I najważniejsze- nigdy nie sprzedaję swoich wydruków za cenę równą lub wyższą niż podobne produkty w sklepie.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, pawelced napisał:

Szukałem najlepszej drukarki w przedziale 3000 - 4000 zł. Po przeczytaniu dziesiątek wpisów, blogów i opinii wybrałem drukarkę Prusa i3 jak koledzy z tym że kupiłem oryginalną (zrobioną przez firmę Pana Prusy). Jest to oryginał na którym inni się wzorowali.

Głównym plusem jest jakość. Drukarka kosztuje 3000 zł (wersja kit- taką kupiłem) ale mam pewność że drukarka wyszła od autora Josefa Prusy i na najlepszych  częściach co z kolei przekłada się na jakość druku.

Po drugie zawsze mogę napisać do Pana Prusy i zawsze pomoże.

Z moich spostrzeżeń to drukarka jest naprawdę dobra w tej cenie. Błędy jakie się zdarzają to zwykle moja wina.

 

Co do samego druku i cen za wydruki to jest tak. Drukarka kosztuje swoje nie jest to drukarka do papieru za 300zł, trzeba wygospodarować trójkę. Dalej trzeba trochę siąść i pouczyć się projektować i rysować aby wydruk w ogóle nam powstał. Takich próbnych wydruków, prototypów powstaje cała masa. Zanim zrobiłem filtr z recyrkulacją wydrukowałem wcześniej części na 4 inne filtry. Wydrukowanie części do urządzeń typu odpieniacz czy filtr jest bardzo czasochłonne. Zwykle są to duże części, które lubią się kurczyć i wyginać co powoduje straty (do kosza). Wtedy drukuje się na prędkości 70% co daje o 30% dłuższy czas. Czas to pieniądz- fakt. Drukarka zużywa trochę prądu (grzanie ekstrudera i grzanie stołu) pomnożone przez godziny (potem dni) pracy generuje koszty. Koszt samych materiałów faktycznie nie jest duży od 80 zł do nawet 180 zł (ceny z mojego sklepu gdzie kupuję filamenty).

Wnioski: nasze wydruki to alternatywa do fabrycznych urządzeń/ części. Są tego rozwiązania plusy i minusy. JA jeśli już coś komuś sprzedaję z drukarki to uwzględniam ww. koszta oraz ewentualne gwarancje (jeśli ktoś napisze do mnie że coś pękło lub się zepsuło z mojej winy to wysyłam za darmo daną część- to też kosztuje). Poza tym dlaczego mam drukować za koszt materiału jeżeli poświęcam temu swój czas, pieniądze (amortyzacja, prąd itp.)? Mam fajną rodzinę i mogę im poświęcić czas i kasę. I najważniejsze- nigdy nie sprzedaję swoich wydruków za cenę równą lub wyższą niż podobne produkty w sklepie.

Pozdrawiam Paweł

na ten moment chyba już sporo potaniały, widzę na allegro model i4 2017 (prusa lixcreator prod. PROPOX) za 2150zł , chyba że cenę robią też jakieś dodatki !? Paweł czy piszesz o tego typu drukarce ?

http://allegro.pl/drukarka-3d-prusa-i4-2017-i3-reprap-pl-zlozona-gw-i6875446067.html

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.