Skocz do zawartości
Retor

Robótki z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Drukarka którą podałeś w linku jest kopią oryginalnej drukarki Prusa (pierwowzoru). Wszystkie nie oryginalne drukarki są tańsze.

Drukarka o której pisałem to:

http://shop.prusa3d.com/en/3d-printers/59-original-prusa-i3-mk2-kit.html

Cena oczywiście dotyczy wersji Kit (do złożenia), złożona jest o około 1000zł droższa.

Dodatkowo na zakup tej drukarki czeka się do 6 tygodni (nasi czescy koledzy nie wyrabiają z produkcją)

Z góry przepraszam administratorów forum za link (jeśli komuś przeszkadza proszę usunąć).

 

PS: w drukarce Prusa można sobie wszystkie plastikowe części za darmo wydrukować. W drukarce którą pokazałeś części są wycinane.

Edytowane przez pawelced (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedl mi abs i pla z firmy colorfil powiem wam jak za cene 43zl za kilogram filament jest super. Swietnie sie przykleil do stolu (mowa o abs) bez soku bezposrednio na szybe i jakosc jest swietna. Mialem filament abs z innej firmy gdzie koszt za kg byl 70zl i byl duzo gorszy. Filament zamawialem na allegro

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pawelced napisał:

....Cena oczywiście dotyczy wersji Kit (do złożenia), złożona jest o około 1000zł droższa.....

Skąd taka duża różnica w cenie? tak ciężko jest złożyć i skalibrować tę drukarkę?
czy ponosiłeś jakieś dodatkowe koszta przy składaniu ( czy wszystko jest w komplecie) ?
a może gwarancja jest krótsza przy wersji kit?


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tata po prostu jest. Niektórzy nie mają zdolności manualnych, nie mają czasu ale mają kasę i wolą wersję złożoną.

Składanie wymaga czasu i precyzji. Najważniejsze jest dobre ustawienie osi X i Y (musi być między nimi dokładnie 90 stopni).

Cały proces składania ma ogromny wpływ później na drukowanie i nasz "wkurw".

Kosztów żadnych dodatkowych nie ponosiłem. Wszystko jest w paczce bardzo dokładnie opisane, nawet znalazłem w komplecie paczkę misiów żelkowych.

Warto jedynie później kupić sobie Dimafix w sztyfcie- klej do przyklejania wydruków (naprawdę fajna rzecz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

A nie myślałeś o xyz z aemca, tez fajne drukarki

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest fajnych drukarek, można dostać zawrotu głowy [emoji4] Tak jak kolega pisał, nie ma tanio i dobrze zresztą nie tylko w tej dziedzinie, dobrze o tym wiecie. Jeśli się kupuje porządny produkt to trzeba zapłacić, daje to pewien komfort. Ważny jest też support po zakupie, oryginalna prusa daje to wszystko w cenie. Można za część tej sumy kupić chińczyka i też się da, tylko czeka nas więcej wyzwań.

 

Ja chciałem tanio, dobrze i z odpowiednim suportem więc wybrałem X3D, lepsza głowicę, aluminiowy stół na rezystorach itp

Projekt pozwala sprawnie drukować ale są też możliwości ulepszenia sprzętu co mnie bawi bo to lubię, kogoś innego nie musi.

 

Wracając do tematu:

Lockline

6a192cba15f112a32c1fe6b90b0863ce.jpg

Regulowany uchwyt nas czujniki dolewki:9bf6e9f0f951fb43d2f1378315e179f3.jpg

e6fd022c56f2c35ff4d0f993ffe9a6f4.jpg

Tu wersja na śruby i z możliwością montażu na wzmocnieniu, można też użyć do elektrod po drobnej modyfikacji.e8d6d382df77a565b5b4f947ba0e5dc8.jpg

3647497bc17816aef59f686a5a230ca4.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Podstawka pod Karmnik Hydor Mixo

 

model2.jpg

DSC00056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma dostęp do drukarki 3d i mógłby oczywiste odpłatnie wydrukować coś dla mnie ? W rozsądnych pieniądzach.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz na pw co Ci po głowie chodzi.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena tata po prostu jest. Niektórzy nie mają zdolności manualnych, nie mają czasu ale mają kasę i wolą wersję złożoną.
Składanie wymaga czasu i precyzji. Najważniejsze jest dobre ustawienie osi X i Y (musi być między nimi dokładnie 90 stopni).



Na fb Prusa widzialem ze juz to nie jest problemem i drukarka sama kompensuje błędy ustawienia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Jak masz mały błąd np 88 stopni między osiami to po kalibracji powie ci że jest lekko skośne i tyle (będzie działać) ale jak będzie bardziej skrzywione to trzeba poprawić. Trochę zabawy z tym, trzeba manipulować śrubami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że zapomnieli też wspomnieć, że taka kompensacja ewentualnych błędów dość znacznie wpływa na jakość wydruku.
Idea jest prosta jeśli budujesz rób to idealnie, wtedy jakoś to będzie, jeśli zrobisz żeby jakoś to było to nie będzie nawet dobrze...
:)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Czy jest tu ktos kto ma plik stl do filtra przeplywowego ? Potrzebyje pozbyc sie drobnego pylku z wody. Jesli ktos ma to prosil bym o przeslanie

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

siema filtr przepływowy z drukarki może być średnio szczelny, bo rozumiem że chodzi Ci o taki skrecany na wkład tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siema filtr przepływowy z drukarki może być średnio szczelny, bo rozumiem że chodzi Ci o taki skrecany na wkład tak?

Tak dokładnie chodzi mi o taki który do którego będę mógł naciskać waty żeby zebrać ten pyłek z wody bo zaczyna mnie to drażnić coraz bardziej

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak szczerze wydruk tego raz jest nieopłacalny (bo gotowy zestaw jest tani jak barszcz),  po drugie będą problemy ze szczelnością podejmujesz ryzyko zalania mieszkania, ja bym się nie podejmował robienia tego na drukarce 3D

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho ? Wymyślił ktoś coś nowego ? [emoji14] drukarka stoi i czeka na robotę [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli doszedłeś już do momentu w którym kończy się drukowanie z sieci?
:)
Czas się wziąć za projektowanie :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie hehe [emoji14] jaki jest najlepszy program do projektowania ? Najlepiej po polsku [emoji14]

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja działam w inventorze, trochę bawiłem się w designspark mechanical, fajny prosty i po polsku. Znajdziesz tutki na yt.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ProE lub NX

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się marzy jakaś fajna obudowa z wentylacją pod arduino od magu i resztę elektroniki związaną z tym urządzeniem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.