Skocz do zawartości
helmofon

System automatycznego dolewania wody

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz się okaże że połowa z nas leje kranówę bo osmozy podziurawione a DTSy nie skalibrowane i dlatego korale tak pięknie rosną. :D


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaspy

Nie zgodzę się z tobą jak padnie membrana to nie będziesz miał pojęcia jaki parametr ma woda przed membraną, inna sprawa że ja chcę sobie obliczyć wydajność membrany i bez odczytu z przodu tego nie zrobię.

Zwielokrotnienie DI właśnie takie ma zadanie, teraz tam mam i jest to bardzo wygodne, raz wymieniam jedną a raz drugą.

Ogrzewanie wody nie mam zastąpić pompy ma podnieść wydajność membrany.

Napisz coś więcej na temat tego czujnika ciśnienia, jakie ma on zadanie bo nie rozumiem.

Jak zrozumiałem cały filtr RO Di masz między dwoma elektrozaworami.

Widzę że większość z Was ma elektro zawory - która dolewka będzie najlepsza do tego tupu rozwiązania, no i czy zawór brać na 230 czy 12 V.

Jak padnie membrana to podskoczy wartość na wyjściu. Rozumiem, że chcesz weryfikować wartość na wejściu żeby odrzucić przypadek gdy wartość na wyjściu zmienia się pod wpływem znacznej zmiany parametrów wejściowych? Nie wiem czy to ma sens. U mnie membrana przepuszcza zawsze tyle samo, a często w okolicy są susze na przemian z powodziami więc parametry na wejściu pewnie się sporo zmieniają.

Czy zmieniając DI na przemian zmieniasz jakoś ich kolejność?

Wydajność membrany z pompą jest ogromna, u mnie mam uzysk rzędu 1:1.5, wiem że ludzie bez pomp mają uzyski w rodzaju 1:4 czy 1:6, nie wiem czy ogrzewanie coś zmieni.

Tak jak napisałeś, u mnie całe RO DI jest między dwoma zaworami, czujnik ciśnienia wykrywa kiedy otworzę zawór na wyjściu i otwiera zawór na wejściu oraz uruchamia pompę. Dodatkowy czujnik wykrywa spadek ciśnienia spowodowany brakiem wody na wejściu i blokuje cały układ żeby nie spalić pompy.

Zawory mam na 220V, bo można je podłączyć bezpośrednio do gniazdka jeśli zajdzie potrzeba. Normalnie mam sterowanie półprzewodnikowym przekaźnikiem z Arduino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Czy zmieniając DI na przemian zmieniasz jakoś ich kolejność?

Nie nie zmieniam kolejności ten ostatni starcza na jakieś 3 wymiany pierwszego, a że często zapominam sprawdzić wskazania DTSa to często wymieniam pierwszy filtr Di jak mam wskazania kolo 5-10.

Po drugim Di nie zdażyło mi się jeszcze mieć więcej niż 1 i wtedy go wymieniam


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wpięcia w pompkę jakiejś elektroniki, która będzie umożliwiała po starcie pompy wyłączenie jej po minięciu jakiegoś czasu ? Chodzi mi o to, że np. po otrzymaniu sygnału od pływaka pompa dolewa nam wode do stanu przez 5 min... a jak się zatnie pływak to po upływie 6 min pompa zostanie rozłączona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 20L robi się przez 7 godzin:) Pompa rozwiązałaby sprawę ale z tym podgrzewaniem wydaje mi się że nie ma sensu.

Miałem podobnie - dokupiłem pompę teraz 5 l - 40 min czyli 20 l 2 h 40 min. Fakt tania nie jest , ale nie żałuje, kupił bym jeszcze raz...

CYTUJĘ "Wydajność membrany z pompą jest ogromna, u mnie mam uzysk rzędu 1:1.5, wiem że ludzie bez pomp mają uzyski w rodzaju 1:4 czy 1:6, nie wiem czy ogrzewanie coś zmieni."

Wydajność 1:1,5 ???? nie ma szans - membrana to ok 1:5 i nic tego nie zmieni. Po prostu z pompą woda szybciej płynie i skuteczniejsza jest filtracja - nie zwoiększa to stosunku wody czystej do odpływu. Jeżeli tak to nie znacznie.

Jeżeli uzyskujesz taki stosunek to na pewno pod ciśnieniem puszcza ci uszczelka między mebraną a obudową - TDS MUUUsi być duży za membraną.

Edytowane przez amsam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADAM podeślij na priv gdzie kupiłeś jeśli możesz. Może sprezentuje sobie na ..... jakąś okazję:) aczkolwiek obawiam się o jej gabaryty.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co podesłać?

jeżeli chodzi o pompę podnoszącą ciśnienie to np:

http://www.aquafiltry-sklep.pl/go.live.php/PL-H10/produkty/336/pompa-podnoszaca-cisnienie-afxpomp.html?title=Pompa%20podnosz%B9ca%20ci%9Cnienie%20-%20AFXPOMP

320 zł. To akurat ze sklepu w którym kupuję . Wpina się go między kolejne filtry takimi samymi przewodami. Po włączeniu widać jak woda przestakje kapać a zaczyna się lać...

co też oznacza że też ściek przyśpiesza

Jeżeli o to pytałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych znalazłem schemat podłączenia pompy

http://www.woda.com.pl/__instrukcje/pompa-elektryczna-instrukcja_opt.pdf

Widzę że przed pompą dają filtr osadnikowy lub filtr zwykły, ma ktoś może pomysł jaki wkład do niego zastosować ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa z podłączenim jest prostsza niż na tym schemacie. Wszystkie podpięcia rórek są w jednym miejscu i kolejno oznaczone. Bez kłopotów. Filtra osadnikowego nie mam , i nie było na moim schemacie i ogóle nie jest potrzebny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amsam - myślę że filtr osadnikowy jest potrzebny przy stosowaniu zaworów jak i pompy żeby nie uszkodzić tych urządzeń.

Tak jak już ktoś tu napisał, awarie elektrozaworów spowodowane są zanieczyszczeniami, pompie taki filterek nie zaszkodzi a koszt w porównaniu do samej pompy niewielki.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie mam wpiętej pompy za filtrami - sprawdzę w domu i napiszę. Bo coś mi tak świta. A samą pompę naprawdę polecam. Ma czujnik ciśnieowy - jak włączamy wodę do automatycznie zama się włącza i wyłącza przy zamknięciu dopływu. Wiem że w wodociągach mam niskie ciśnienie wody , ale nie u wszystkich tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam podpiętą między pierwszym filtrem 5 mikronów a węglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam podpiętą między pierwszym filtrem 5 mikronów a węglem.

powinna być podpięta przed samą membraną - tak podaje producent ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amsam - czyli jest zabezpieczona czym innym

meteormode - a widziałeś schemat który zamieściłem powyżej ?


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze widzialem - mam podobna pompe i takiego pecha, ze sklep, ktory mi wyslal to urzadzenie nie zalaczyl ani instrukcji ani klipsow. Po ogledzinach okazalo sie, ze sa dwa swich-e. Po konsultacji i zwerfikowaniu schematow roznych podlaczylem pompe i low swich. Niby schemat pokazuje inne podlaczenie pompy ale po konsultacjach z roznymi osobami ostatecznie wpiolem miedzy wegiel a membrane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słychać turkotanie, drży całość ale mam to w garażu więc mi nie przeszkadza. Porównując w pokoju pewnie było to by coś jak pompa obiegowa choć pewnie uogólniam.

zapewne podpinałem zgodnie z instrukcją , inaczej bym nie zrobił, ale fakt że za 3 ma filtarmi /5 mikrobnów, węgiel i 1 mikron/ było by bezpieczniej, ale wydaje mi się że te 5 mikronów wystarcza aby wyłapać drobinki szkodliwe dla pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie filtry nowe zapodali... miałem to samo. Teraz tu w Łodzi mam takie ciśnienie, że z wężyka leci jak z ... :) wcześniej zapominałem, że nalewa wodę teraz muszę zwracać uwagę czy nie przelało! :) U siebie też będę miał automatyczną dolewkę Live z filtrów bo akurat za ścianą mam wszystkie przyłącza + spust wody wiec beczka będzie tylko na świeżą solankę.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Chciałbym odgrzać temat jakie elektrozawory używacie chcę je zamontować do automatycznej podmiany wody , napełnianaia zbiornika wodą ro i do dolewki .

pozdrawiam

Edytowane przez apofis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.