Skocz do zawartości
nin2

ile ryb w 500l sps'owym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

pytanie jak w temacie - na ile ryb pozwalacie sobie w akwariach sps'owych. Mam 500L + 100l sump, ilość skały książkowa, biopellets all in one, odpieniacz dedykowany do 1400-1700 l i trzymam 15 szt ryb utrzymując parametry no3 i po4 bliskie 0. Ma ktoś z was podobne wymiary zbiornika i filtację przy większej obsadzie? Mam jeszcze ochotę na małe stadko pseudoanthias i nie wiem czy system podoła przy 23 szt nie tracąc na "czystości" wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaszalałeś :)

ja mam 5 sporych pokolców i też się zastanawiam nad większą obsadą - ale boję się o parametry.

A już raz bakterie przedawkowałem :) i teraz od 2 dni UV leci...

Ale przy takim odpieniaczu jaki masz myślę, że kilka rybek - w dodatku małych u Ciebie nie zaburzy chyba niczego


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales jakie masz ryby, 15 pokolcy 15 chromisów np robi różnice, nie napisales ile ma akwarium, nie napisales jakie masz parametry, ciezko to wszystko wywrozyc. Nie ma tez ksiazkowej ilosci skalu ;). No i odpieniacz, dyi dedykowany do 1500l a BK dedykowany do 1500l tez robi roznice, napisz jaki masz. Jak no3 wychodzi ponad 1-2 a PO4 jest wykrywalne hanką to znaczy że już lepiej nic nie wpuszczac jak zalezy Ci na pastelowych kolorkach.

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. dzięki! w związku powyższym odpuszczam temat pseudoanthiasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz ryby.

Ja w 430L mam 2 pokolce i ok 15 małych rybek.

Parametry ach te parametry :-p

Wole mieć po4 00,6 i cieszyć sie rybami niż mieć 00,2 i patrzyć w prawie martwy baniak.

Pozdro Radek


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz ryby.

Ja w 430L mam 2 pokolce i ok 15 małych rybek.

Parametry ach te parametry :-p

Wole mieć po4 00,6 i cieszyć sie rybami niż mieć 00,2 i patrzyć w prawie martwy baniak.

Pozdro Radek

siemasz!

5 pokolców, reszta to drobnica

PS. najlepiej jak sam zobaczysz

akwa ma pół roku, po4 - 0,03 (duża hanka)

Nie napisales jakie masz ryby, 15 pokolcy 15 chromisów np robi różnice, nie napisales ile ma akwarium, nie napisales jakie masz parametry, ciezko to wszystko wywrozyc. Nie ma tez ksiazkowej ilosci skalu ;). No i odpieniacz, dyi dedykowany do 1500l a BK dedykowany do 1500l tez robi roznice, napisz jaki masz. Jak no3 wychodzi ponad 1-2 a PO4 jest wykrywalne hanką to znaczy że już lepiej nic nie wpuszczac jak zalezy Ci na pastelowych kolorkach.

nie rozumiem po co pisać o wszystkich parametrach ani jakie ryby teraz mam skoro napisałem jakie po4 utrzymuje ...no powinienem dodać jeszcze no3

Edytowane przez nin2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisalem jasno ale rozwine, parametru PO4 ani NO3 nie podałeś, bliskie zeru jest też 0.2. To ile ryb możesz dołozyc zależy od tego ile i jakie masz. Jak masz dużo dużych ryb to logiczne że nie powinienes dokladać, jak masz 15 drobnicy to czemu nie. A co do odpieniacza to pytam dlatego że podane przez producenóa wydajności czasami są śmieszne, łatwiej podac model.

@arnik86

Wcale dużo ryb wiec nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisalem jasno ale rozwine, parametru PO4 ani NO3 nie podałeś, bliskie zeru jest też 0.2. To ile ryb możesz dołozyc zależy od tego ile i jakie masz. Jak masz dużo dużych ryb to logiczne że nie powinienes dokladać, jak masz 15 drobnicy to czemu nie. A co do odpieniacza to pytam dlatego że podane przez producenóa wydajności czasami są śmieszne, łatwiej podac model.

@arnik86

Wcale dużo ryb wiec nie masz.

owszem napisałeś jasno,z tym że nie ma znaczenia jakie ryby pływają skoro po4 i no3 jest bliskie 0 poza komfortem dla samych ryb ! a odpieniacz dedykowany do 1400-1700 i tyle - nie to jest przedmiotem dyskusji,który rzeczywiście spełnia swoją rolę (mam deltec S.C. 2026) ,ale skoro tak się zagłębiasz to dlaczego nie spytałeś np. o pompę obiegową czy cyrkulację.

szlag mnie czasem trafia na te utarte frazesy

Edytowane przez nin2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od tego właśnie komfortu często zależy czy przeżyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisalem jasno ale rozwine, parametru PO4 ani NO3 nie podałeś, bliskie zeru jest też 0.2. To ile ryb możesz dołozyc zależy od tego ile i jakie masz. Jak masz dużo dużych ryb to logiczne że nie powinienes dokladać, jak masz 15 drobnicy to czemu nie. A co do odpieniacza to pytam dlatego że podane przez producenóa wydajności czasami są śmieszne, łatwiej podac model.

@arnik86

Wcale dużo ryb wiec nie masz.

No nie mam, nie mam.

też planuje stadko pseudoanthiasków :-)

A od tego właśnie komfortu często zależy czy przeżyją.

No własnie.

Przez to mam tylko 2 pokolce żeby miały gdzie płetwy wyciągnąć :-)


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.